В Америці зафіксували першу смерть через таємничу хворобу пов'язану з вейпінгом

У США офіційно зафіксували першу смерть пацієнта після розвитку важкої легеневої хвороби через вейпінг.

Такий висновок зробили після того, як група експертів провела розслідування випадків незрозумілих легеневих хвороб у США, які могли бути пов'язані з використанням електронних сигарет, пише ВВС Україна.

Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) заявив, що у 22 штатах зафіксували 193 потенційні випадки.

За словами експертів, у багатьох випадках причина хвороб — вживання через вейпінг ТГК — головного психоактивного компонента канабісу.

Випадки зафіксували протягом двох місяців між 28 червня та 20 серпня.

Людину, яка загинула, "госпіталізували з незрозумілою хворобою після вейпінгу, або використання електронних сигарет", - сказала доктор Дженніфер Лейден, головний лікар та епідеміолог штату Іллінойс.

Директор Центру з контролю та профілактики захворювань Роберт Редфілд заявив: "Нам сумно дізнатися про першу смерть, пов'язану із розвитком важкої хвороби легенів у тих, хто використовує електронні сигарети або пристрої для вейпінгу".

Він додав: "Ця трагічна смерть в Іллінойсі підкреслює серйозні ризики, які пов'язані з електронними сигаретами".

Що це за хвороба?

Причини таємничої хвороби не встановлені, але усі її випадки пов'язані з вейпінгом у якійсь формі.

"У багатьох випадках пацієнти визнавали, що недавно вживали ТГК-вмісні продукти", - сказала доктор Іліана Аріас, керівник відділу неінфекційних захворювань Центру.

Симптоми пацієнтів включали кашель, задишку та втому, були також випадки блювоти й діареї. Немає доказів того, що причиною хвороби була інфекція — наприклад, вірус чи бактерія.

Багато питань досі залишаються без відповіді.

"Невідомо, чи усі ці випадки мають однакову причину, чи це різні захворювання з подібними проявами", - сказав доктор Аріас.

У штаті Іллінойс зафіксували 22 випадки, пацієнти — від 17 до 38 років.

22 штати, де живуть постраждалі, знаходяться в основному в центрі та північному сході країни, від Міннесоти до Північної Кароліни, хоча зафіксовані випадки також у Каліфорнії, Техасі та Нью-Мексико.

Чиновники замовили лабораторні випробування проб рідини для вейпів, яку використовували пацієнти, аби визначити, чи містить вона будь-які шкідливі сполуки.

У США існує "чорний ринок" рідин для вейпів, які містять психоактивну речовину ТКГ. У деяких штатах такі рідини продають цілком легально через центри медичної марихуани.

Користувачів в онлайн-спільнотах попереджають про небезпеку використання неофіційних й попередньо не перевірених картриджів для електронних сигарет.

Чи безпечний регулярний вейпінг?

Причини виникнення таємничої легеневої хвороби ще не виявлені — і її зв'язок з продуктами, які містять ТКГ ще не зрозумілий.

Мітч Зеллер з Американської адміністрації з продовольства та ліків (FDA) сказав, що важливо розуміти, що "ми знаходимося на ранніх стадіях цих розслідувань, намагаючись зібрати факти".

Він сказав, що FDA вивчає, чи використовували пацієнти електронні сигарети, саме так, як рекомендують виробники, або ж модифікували їх, чи використовували неофіційні рідини.

Президент Американської асоціації вейпінгу Грегорі Конлі заявив у четвер, що "впевнений", що хвороби викликають пристрої, що містять канабіс або синтетичні наркотики, але не нікотин.

Проте д-р Браян Кінг з офісу CDC з питань куріння та здоров'я заявив, що вейпінг не є абсолютно безпечним.

"Ми знаємо, що електронні сигарети не виділяють нешкідливий аерозоль", - сказав він.

"Виявлено безліч шкідливих інгредієнтів, включаючи такі, як надтонкі тверді частинки, важкі метали, свинець та хімічні речовини, які викликають рак", - сказав він.

Доктор Кінг додав, що випари від електронних сигарет містять діацетил — ароматизатор, який використовується для надання "маслянистого" смаку рідинам. Попередньо саме його пов'язують з "важкою респіраторною хворобою".

Він також попередив про можливість того, що подібні випадки мають місце вже давно, але зв'язок між ними не встановили раніше.

"Можливо, що зафіксовані випадки могли мати місце ще до того, як це розслідування було навіть розпочато", - сказав він.


25.08.2019 5593 1
Коментарі (1)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

692
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23387 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494