В Америці зафіксували першу смерть через таємничу хворобу пов'язану з вейпінгом

У США офіційно зафіксували першу смерть пацієнта після розвитку важкої легеневої хвороби через вейпінг.

Такий висновок зробили після того, як група експертів провела розслідування випадків незрозумілих легеневих хвороб у США, які могли бути пов'язані з використанням електронних сигарет, пише ВВС Україна.

Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) заявив, що у 22 штатах зафіксували 193 потенційні випадки.

За словами експертів, у багатьох випадках причина хвороб — вживання через вейпінг ТГК — головного психоактивного компонента канабісу.

Випадки зафіксували протягом двох місяців між 28 червня та 20 серпня.

Людину, яка загинула, "госпіталізували з незрозумілою хворобою після вейпінгу, або використання електронних сигарет", - сказала доктор Дженніфер Лейден, головний лікар та епідеміолог штату Іллінойс.

Директор Центру з контролю та профілактики захворювань Роберт Редфілд заявив: "Нам сумно дізнатися про першу смерть, пов'язану із розвитком важкої хвороби легенів у тих, хто використовує електронні сигарети або пристрої для вейпінгу".

Він додав: "Ця трагічна смерть в Іллінойсі підкреслює серйозні ризики, які пов'язані з електронними сигаретами".

Що це за хвороба?

Причини таємничої хвороби не встановлені, але усі її випадки пов'язані з вейпінгом у якійсь формі.

"У багатьох випадках пацієнти визнавали, що недавно вживали ТГК-вмісні продукти", - сказала доктор Іліана Аріас, керівник відділу неінфекційних захворювань Центру.

Симптоми пацієнтів включали кашель, задишку та втому, були також випадки блювоти й діареї. Немає доказів того, що причиною хвороби була інфекція — наприклад, вірус чи бактерія.

Багато питань досі залишаються без відповіді.

"Невідомо, чи усі ці випадки мають однакову причину, чи це різні захворювання з подібними проявами", - сказав доктор Аріас.

У штаті Іллінойс зафіксували 22 випадки, пацієнти — від 17 до 38 років.

22 штати, де живуть постраждалі, знаходяться в основному в центрі та північному сході країни, від Міннесоти до Північної Кароліни, хоча зафіксовані випадки також у Каліфорнії, Техасі та Нью-Мексико.

Чиновники замовили лабораторні випробування проб рідини для вейпів, яку використовували пацієнти, аби визначити, чи містить вона будь-які шкідливі сполуки.

У США існує "чорний ринок" рідин для вейпів, які містять психоактивну речовину ТКГ. У деяких штатах такі рідини продають цілком легально через центри медичної марихуани.

Користувачів в онлайн-спільнотах попереджають про небезпеку використання неофіційних й попередньо не перевірених картриджів для електронних сигарет.

Чи безпечний регулярний вейпінг?

Причини виникнення таємничої легеневої хвороби ще не виявлені — і її зв'язок з продуктами, які містять ТКГ ще не зрозумілий.

Мітч Зеллер з Американської адміністрації з продовольства та ліків (FDA) сказав, що важливо розуміти, що "ми знаходимося на ранніх стадіях цих розслідувань, намагаючись зібрати факти".

Він сказав, що FDA вивчає, чи використовували пацієнти електронні сигарети, саме так, як рекомендують виробники, або ж модифікували їх, чи використовували неофіційні рідини.

Президент Американської асоціації вейпінгу Грегорі Конлі заявив у четвер, що "впевнений", що хвороби викликають пристрої, що містять канабіс або синтетичні наркотики, але не нікотин.

Проте д-р Браян Кінг з офісу CDC з питань куріння та здоров'я заявив, що вейпінг не є абсолютно безпечним.

"Ми знаємо, що електронні сигарети не виділяють нешкідливий аерозоль", - сказав він.

"Виявлено безліч шкідливих інгредієнтів, включаючи такі, як надтонкі тверді частинки, важкі метали, свинець та хімічні речовини, які викликають рак", - сказав він.

Доктор Кінг додав, що випари від електронних сигарет містять діацетил — ароматизатор, який використовується для надання "маслянистого" смаку рідинам. Попередньо саме його пов'язують з "важкою респіраторною хворобою".

Він також попередив про можливість того, що подібні випадки мають місце вже давно, але зв'язок між ними не встановили раніше.

"Можливо, що зафіксовані випадки могли мати місце ще до того, як це розслідування було навіть розпочато", - сказав він.


25.08.2019 5690 1
Коментарі (1)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

375
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

814 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2945
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33533
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2425
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3651

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

475

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1312

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

828

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1029
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

363
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

255
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

646
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1230
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1026
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1118
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

882
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30270 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1005
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3992
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

564
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

590