В 13 оздоровчих таборах Прикарпаття пройшли дні профорієнтації

Співпраця з учнівською молоддю – це щоденна системна комплексна профорієнтаційна робота спеціалістів-профконсультантів міських, районних, міськрайонних центрів зайнятості Івано-Франківської області, яка сприяє професійному самовизначенню кожної молодої людини і є дієвим засобом запобігання молодіжному безробіттю.

 

Тихі невеличкі села Івано-Франківської області  щоліта оживають: в 13 оздоровчих таборах Прикарпаття. Дзвенить дитячий сміх, линуть пісні, гамірно на спортмайданчиках - це спеціалісти – профконсультанти проводять дні профорієнтації!

 

Не припиняється робота з учнями під час літніх канікул і у пришкільних таборах: профконсультанти – це і порадники дітям у виборі професії, і ініціатори проведення  конкурсів малюнків на тему : «Професія моєї мрії», і організатори професіографічних зустрічей, днів відкритих дверей центрів зайнятості, виїзних акцій мобільних центрів зайнятості.

 

Канікули, можливо, не спонукають школярів до серйозних роздумів влітку про майбутню професію, але до вибору життєвого шляху необхідно готуватися з юних літ: незабаром багатьом з тих, хто так безтурботно відпочиває, треба визначитися, де продовжити вчитися, як визначитися з вибором професії?  

 

„Хто я ? Що я вмію? Ким я стану? Як знайти головну справу свого життя ?” - на ці питання учнівська молодь намагається знайти відповідь на кожній зустрічі з представниками служби зайнятості.

 

Тільки за червень відбулося 158 зустрічей, в яких взяли участь 4378 учасників. Спеціалісти наголошували, що правильний вибір професії дає можливість молодій людині швидко і ефективно її опанувати, успішно підвищувати рівень своєї професійної майстерності, працездатності, що є гарантією професійного довголіття. Сподіваємося, що діти зрозуміли: немає нездібних людей, а є люди, які займаються не своєю роботою. У кожного є те, що він робить краще, ніж інші. Завдання служби зайнятості - допомогти кожній молодій людині зорієнтуватись у світі професій, визначити ту, яка найбільше відповідає його інтересам та рисам характеру, враховуючи потреби суспільства в різних видах професійної діяльності. Сучасні школярі люблять і чекають щоразу щось нове, тому спеціалісти-профконсультанти вдосконалюють вже перевірені форми роботи з учнівською молоддю, постійно в пошуку нових цікавих, ефективних форм.

 

Наприклад, спеціалісти-профконсультанти Н.Гордій та З.Станіщук організували і провели для дітей обласного дитячого санаторію «Ясень» 21 червня справжнє свято професій!

 

Було видно, що ні діти, ні дорослі і не очікували на такі приємні і корисні профорієнтаційні сюрпризи! Учасники гри « Профорієнтаційне поле чудес» з неймовірним азартом відгадували нелегкі назви професій: мерчендайзер, грінкіпер, копірайтер, флорист, а ведуча гри Н.Гордій за той час, що крутився чудо-барабан, встигала поспілкуватися з дітьми: ким мріє стати Василько, хто радить, яку професію обрати Наталі, чи були у центрі зайнятості Антон і Любомир, яка професія подобається Іванці.

 

Не менше захоплення викликав конкурс у форматі гри «Що, де, коли?», проведений профконсультантом З.Станіщук. Знавці професій виграли від глядачів: завдання обговорювалися дуже активно, два бліц-запитання не були перешкодою до перемоги, а капітан команди дев’ятикласник Назар виявив неабиякі лідерські якості!

 

Призи для учасників ігор підготували студенти Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв імені Василя Касіяна це вироби з шкіри та дерева, зроблені власноруч.

 

Директор санаторію «Ясень» З.Васильків, психолог Р.Лемко, педагогічний та медичний персонал, школярі від душі дякували представникам служби зайнятості за нові знання, подарунки, святковий настрій, а кореспондент Рожнятівської районної газети «Новини Підгір’я» М.Кузюк відзначила корисність подібних зустрічей та професійну майстерність спеціалістів.

 

Особливо цікаві ті дні, насичені приємними сюрпризами, коли в оздоровчих таборах спеціалісти-профконсультанти проводять виїзні акції мобільних центрів зайнятості. За сезон проведено 30 виїзних акцій мобільних центрів зайнятості (1764 особи), з них - значна частина у дитячих оздоровчих таборах.

 

Кожен виїзд мобільних центрів - своєрідна презентація соціальних послуг служби зайнятості, у ході якої учасники отримують корисну інформацію щодо діяльності служби зайнятості, її сприяння безробітним громадянам у працевлаштуванні, у тому числі шляхом професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації, а також їх можливості взяти участь в оплачуваних громадських роботах. Учасники подібних заходів - мешканці сіл, сільська молодь, які мають можливість отримати консультації з юридичних та інших питань, пов’язаних з працевлаштуванням, школярі, які відпочивають у оздоровчих таборах.

 

Юні слухачі сьогодні і не підозрюють, про які складні і важливі речі дізналися на профорієнтаційних заходах, настільки зрозуміло,  доброзичливо та доступно для кожної вікової категорії надавали інформацію спеціалісти служби зайнятості, щоб світлі надії в сфері професійного самовизначення молоді не обернулися розчаруванням у майбутньому.


22.07.2011 3407 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

33
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

791
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1992
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1107
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1553 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2760

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

480

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

566

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1483

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1461
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

315
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18209
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1179
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3513
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

880
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10642
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6408
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1048
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

315
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

540
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3151
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

853