«Узгодження» кандидатів-мажоритарників від опозиції: між забаганками політиків та інтересами виборців


Дані останніх соціологічних досліджень переконливо довели слушність рішення партії Віталія Кличка «УДАР» самостійно йти на вибори, а не зливатись в «братську політичну могилу» з «Батьківщиною» та «Фронтом Змін».

 

Зокрема, згідно з опитуванням, проведеним Центром соціальних досліджень "Софія", за «УДАР» готові проголосувати 18,0%, за "Батьківщину" - 17,2%. При цьому, до парламенту також проходить ПР (29,5%), КРУ (9,0%) та «Свобода» (5,9%).

 

Але найбільшою сенсацією є не те, що «УДАР» випередив за рівнем електоральної підтримки Об’єднану опозицію, а те, що це лише незначною мірою відбулося за рахунок тих голосів, що їх втратила очолювана Яценюком та Турчиновим політична сила.

 

Таким чином, спростовано міф про те, що ці партії «топчуться» по одному електоральному полі. А також наочно продемонстровано, чия робота з виборцями є ефективнішою: рейтинг «УДАРу» послідовно зростає, тоді як Об’єднаної опозиції на старті перегонів був відчутно вищим, аніж зараз.

 

Від рішення йти на вибори одним списком з іншими опозиційними силами Віталія Кличка, не в останню чергу, втримав негативний досвід співпраці з «Батьківщиною». Під час виборів київського мера в 2008 році Юлія Тимошенко пообіцяла підтримати найбільш рейтингового противника Леоніда Черновецького. Натомість, коли дійшло до справи, екс-прем’єр зажадала, щоб Кличко - єдиний, хто зміг би перемогти одіозного «Льоню-Космоса», зняв свою кандидатуру на користь її «правої руки» - першого віце-прем’єра Олександра Турчинова.

 

Результат такого «кульбіту» з боку «Батьківщини» - загальновідомий. Черновецького було вдруге обрано мером столиці, що дозволило йому та його «молодій команді» продовжити грандіозний дерибан комунального майна.

 

Такою ж високою може виявитись ціна егоїзму соратників Тимошенко і на нинішніх виборах. Попри наявний багаж непорозумінь, Об’єднана опозиція і «УДАР» мають спільну мету: усунути від влади нинішній режим. Цілком виправданим, в зв’язку з цим, є рішення про узгодження кандидатур по мажоритарних округах. Особливо тих, де взаємне поборювання опозиціонерів створює ризик проходження до парламенту ставлеників влади.

 

Але ж далеко не скрізь ситуація складається саме таким чином! Принаймні, в багатьох округах Галичини прямі чи «замасковані» симпатики «стабільності» та «подоланої руїни» не набирають навіть кількох відсотків голосів. Безумовними ж лідерами перегонів є представники патріотичних сил.

 

Який сенс в самоусуненні когось з них, та ще й менш ніж за три тижні до дня голосування? Хто від цього виграє?

 

Виборець, який вже, в основній масі, визначився зі своїми симпатіями до конкретного кандидата, отримавши інформацію, що той відмовляється балотуватись, бо так вирішило його «партійне начальство» в Києві, швидше розчарується в подібній політичній силі. Бо як це так – три місяці рекламувати свої переваги, а потім – бац, ми пропонуємо голосувати за іншого.

 

Важко зрозуміти, який виграш від цього матиме країна: незалежно від того, хто б з опозиціонерів переміг, якщо він дотримуватиметься своїх обіцянок, то ніколи не підтримуватиме антиукраїнських законів та не увіллється до лав провладних фракцій.

 

Єдиними «бенефіціаріями» такого сумнівного рішення, отже, можуть бути тільки партійні бонзи Об’єднаної опозиції. Вони допустили провали у своїй агітаційній кампанії, їх рейтинг знизився, а це, автоматично, призводить до зменшення кількості депутатів, що пройдуть по партійному списку. От вони й силуються збільшити кількість депутатів у майбутній фракції «Батьківщини-Фронту Змін» за рахунок «вибивання» преференцій для своїх кандидатів на округах.

 

Але чи співмірний такий, сказати б – «виграш» окремих не надто вправних лідерів, з тією шкодою, яку вся ця підкилимна гра може завдати загальній справі?


10.10.2012 2168 8
Коментарі (8)

Сергій 2012.10.10, 16:27
удар - ригівська фальшива контрока, створена для того, що б відібрати в опозиції голоси. Для влади принципово, щоб БОЛОТО (кличк) здобуло більше ніж праві(опозиція і Свобода)
2012 2012.10.10, 16:56
УДАР -- молода команда людини, за яку принаймні не соромно і який не крав як представники хваленої опозиції. А всі забули, як Юлька колись українців називала біомасою?
Симпатик 2012.10.10, 17:26
Удар - Сильна України, Кличко - молодий Тигипко!!
вовік 2012.10.10, 23:27
сенсу міняти в останні тижні когось дійсно нема. мажоритарники від удару мають доволі позитивні шанси. чисто з людської точки зору зараз когось просити поступитися на користь іншого кандидата - трохи не дуже. А те, що рейтинги удару дійсно підросли - це факт. Суспільству потрібна альтернатива. І поки що такою альтернативою є саме удар.
Гриць 2012.10.10, 23:50
"Добрій" справі об'єднання з опозиціонерами це мабуть мало допомогло б. Адже окремо ОО та УДАР можуть "протягнути" до Верховної Зради більне кандидатів і берегти лице ніж разом, коли узгодять кандидатів. А то сваритимуться е три роки після цих цзгоджень. А так можливо ідеологічно близькі та фінансовразливі зпатріотизовані в останні передбиборчі місяці західняки швидше "злилися" б. А так -муситимуть зважати на УДАР - це для них може стати свого роду стримуючим фактором і таким собі запобіжником, бо рейтинг УДАРУ значно зріс, симпатії виборців на його стороні. Тому кандататам із Кличкової команди варто просто виправдати довру виборців, показати свою принцтпоість і наполегливість - і політичний успіх їм гарантовано, суспільство давно чекає на відповідальних політиків. А політика може бути щирою, так принаймні агітував Кличко на біл-бордах
Сергій 2012.10.11, 00:25
Не голосуйте за ударене болото, бо буде біда.
Тарас 2012.10.11, 10:31
Рейтинги УДАРу не зростають , зростають рейтинги підтримки Кличка. Я особисто, Кличка дуже поважаю , як спортсмена, можливо з нього і політик буде хороший, але не можу цього сказати про тих, хто хоче пройти до ВР під брендом "Кличко". Подивіться лишень на першу 5-ку партійного списку, чи на мажоритарників які йдуть від УДАРу. Ці люди не будуть дбати за Україну, а тільки за свої інтереси.
дімон 2012.10.11, 12:06
у кожному можна знайти якусь ваду. І УДАР тут не виключення. Втім, думаю, що Кличко не стане ризикувати своєю репутацією, яку він заробляв роками, що погратися зараз у політику. Сподіваюся, що наміри у нього серйозні.
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2586 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3017
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2042
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423