Серед численних навчальних закладів нашого міста Івано-Франківський муніципальний коледж (ІФМК), займає особливу позицію. Від початку він задумувався, як соціально-освітянський проект, метою якого є, не заробляти на освітніх послугах, а допомагати молоді отримати професію і достойне життя.
У коледжі реалізовується програма з надання доступної і соціальної освіти для всіх верств населення. Коледж діє солідарно з органами місцевого самоврядування.
Зокрема, керівництво ІФМК підписало угоду про співпрацю із виконкомом Івано-Франківської міськради. Згідно з нею, у коледжібезкоштовно навчаються двадцять відсотків студенів відрічного набору. Це діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей, що потребують соціального захисту. Ті діти, які у наш час без допомоги міської громади не змогли б отримати перепустку до достойного життя.
ІФМК був створений 2007 року як заклад, де отримують професії, актуальні та затребувані саме в нашому краї. Тут готують фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», які могли б стати успішними та забезпеченими в реаліях двадцять першого століття.
За п’ять років своєї діяльності коледж став визнаним навчальним закладом, у якому студенти навчаються за популярними і дефіцитними спеціальностями:
«Організація туристичного обслуговування»
«Маркетингова діяльність»
«Організація виробництва»
Коледж з року в рік здійснює підготовку фахівців на денній формі навчання на базі базової загальної середньої освіти.
Організація навчального процесу в коледжі спрямована напідготовку персоналу, спроможного ефективно і творчо працювати в умовах українського ринку послуг та на сучасному виробництві.
Робота педагогічного колективу направлена не лише на забезпечення отримання студентами необхідних професійних знань та умінь, а й на формування цілісної, гармонійно розвинутої особистості, здатної не лише виконувати виробничі або менеджерські функції, але й бути цікавою, комунікабельною та творчо орієнтованою людиною. Досягненню цієї мети сприяє доброзичлива і товариська атмосфера в навчальному колективі, реальна співпраця викладачів і студентів.
Викладачі коледжу постійно вдосконалюють свої навчальні програми, підвищують професійний рівень.
В Івано-Франківському муніципальному коледжі здійснюють викладання три кандидати наук, викладачі-методисти, викладачі вищої категорії, викладачі 1 і 2 категорій.
На високому професійному рівні у коледжі проводяться виховні заходи. Працюють театральний, музичний, танцювальний гуртки. Студенти ІФМК відчувають себе не «об’єктами навчальної діяльності», а повноцінними учасниками процесу становлення освітнього колективу сучасного типу.
Усі напрями (навчальні спеціальності) ІФМК ліцензовані, забезпечені навчальними планами та програмами, розробленими на основі стандартів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з урахуванням «Освітньо-професійних програм» та «Освітньо-кваліфікаційних характеристик» фахівця.
Адміністрація коледжу працює над створенням адаптованої до умов Прикарпаття та нашого міста навчальної програми, яка б забезпечила розвиток і конкурентоспроможність підготовлених кадрів. Головна мета цієї роботи - забезпечити можливість професійного духовного і культурного зростання особистості.
Серед позитивних новин можна згадати те, що в 2012 році ІФМК уклав договір про співпрацю з Болгарським коледжем туризму у м. Благоєвград, де з 1 вересня 2012 р. заочно-дистанційно навчаються студенти третього курсу нашого коледжу.
В перспективних планах колективу коледжу є відкриття нових спеціальностей. У 2012 році був проведений моніторинг регіональногоринку праці, адміністрація ІФМК дійшла висновку, що за теперішньої ситуації в державі та Івано-Франківській області є соціально виразна та довгострокова потреба у фахівцях з таких спеціальностей:
«Митна справа»,
«Землеупорядкування»,
«Оціночна діяльність».
Відповідно, ІФМК готується відкрити ці спеціальності та залучити для їхнього викладання найкращих викладачів та відповідну навчально-ресурсну базу. Для ефективного впровадження сучасних методів навчання планується створити веб-сторінки викладачів, організувати видання методичних розробок, комп’ютеризуватибібліотеку та ін.
Але головним фактором успішності навчального закладу, досягнення максимальної ефективності при підготовці спеціалістів, керівництво ІФМК вважає зацікавленість студентів у процесі навчання. Саме на те, щоби процес підготовки професіоналів був цікавим, спрямовані головні зусилля педагогічного колективу.