Усик + Вакарчук = NOVE

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця. Який до того ж ототожнює себе з Україною, будучи родом з Криму.  

Ні, не збираюся розводитися, що перемога Усика рівнозначна перемозі України над Росією в усьому, включно й в голій війні, де на кону не кубок, а конкретне життя і конкретна смерть.

Однак продовжу думку, розпочату в червневому блозі про футбол, що фактично будь-який спорт – це здебільше позитивний субститут/сублімат (замінник ) війни.  Або війни з іншим, або з собою, коли, наприклад, потрібно скинути зайві кіло, чи, навпаки, набрати.

Тому перемога українського спортсмена, що віддавна не гребує козацько-українською стилістикою та символікою, свідчить про одне: «Ще не вмерли в України…». Символи містять в собі незбагненно багато сили.

Власне те, що у нас народжуються, існують талановиті спортсмени, деякі з них генії у своїй справі, може свідчити про «Подальші Плани Історії». Не просто одних людей, чи конгломерату комерційних інтересів, а ширшої спільноти – нації, наприклад.  

До важливих атрибутів держави спорт безумовно відноситься, і тим він кращий, чим краща держава. Станом на сьогодні наша держава далеко не найкраща за багатьма показниками в світі, проте існує статистика, що стверджує: наявність серед автохтонного, корінного населення талановитих спортсменів вказує на загальний ріст пасіонарності країни. Що рано чи пізно мало б нарешті прорвати окаянні кайдани сіро-чорної бездарності влади і мегаздібних грабіжників в усіх царинах, не тільки влади.

Для порівняння збірній Франції з футболу не вистачило б, напевно,  виключно автохтонних ресурсів для перемоги на ЧС з футболу. Був вчасно задіяний потужний африканський ресурс. Власне, це говорить про всю Європу, окрім ряду країн, без мігрантів, ви пацани і дєвкі, не протягнете, якщо і надалі плануєте плавитися в буржуазному епікурействі й гедонізмі, нехтуючи не лише іудео-християнським корінням, а й все більше добрим глуздом і совістю тієї ж Античності.   

Мова тут, звісно, не тільки про спортсменів. Талантів в нас й інших достатньо, брак їх застосування в загальних благотворних проектах на нашій землі, не в европах і євразіях.

                                                                          **

Не менш талановитий всім відомий Святослав Вакарчук. #Музикант #Науковець. ХтоЩе ?...### 

Хороша Людина. Та як сказав О.Усик: «Хароший парєнь етан є прафєсія…»

Переглядаючи нижче вказане відео, мимоволі ловиш себе на думці, що при всій повазі, він не зможе отак яснопупенно розчохлити нам посполитим про соціалку, про економіку, про геополітику. То ж який з нього президент ?

Ні, пане Славку, вам не туди, ви не кіт Шредінґера, вам треба залишатися живим і цікавим, бережіть своє реноме розумної, патріотичної, інтересної людини. І хорошої, що не менш важливо за професію.

А ким ще, крім як не президентом to be? Політиком, громадянином, активістом, тим, кого електрони важче виміряти і визначити в одному місці. А президентство – це статика, помножена на ньютонівську динаміку, чітке, консервативне, строго визначене явище в природі. До того ж, не незмінне, не вічне, флуктуаційне.  Навіть Порох це скоро вдує, коли його стан «негативної всюдипроникності» добіжить  логічного кінця.


26.07.2018 Назар Яв 5202
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

223
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1348
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2439 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3586
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2909
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2122

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

585

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

432

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1610

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1768
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

256
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

476
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

773
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4938
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

333
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

849
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10093
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

473
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

227
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

346
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

375
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

692