Усик + Вакарчук = NOVE

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця. Який до того ж ототожнює себе з Україною, будучи родом з Криму.  

Ні, не збираюся розводитися, що перемога Усика рівнозначна перемозі України над Росією в усьому, включно й в голій війні, де на кону не кубок, а конкретне життя і конкретна смерть.

Однак продовжу думку, розпочату в червневому блозі про футбол, що фактично будь-який спорт – це здебільше позитивний субститут/сублімат (замінник ) війни.  Або війни з іншим, або з собою, коли, наприклад, потрібно скинути зайві кіло, чи, навпаки, набрати.

Тому перемога українського спортсмена, що віддавна не гребує козацько-українською стилістикою та символікою, свідчить про одне: «Ще не вмерли в України…». Символи містять в собі незбагненно багато сили.

Власне те, що у нас народжуються, існують талановиті спортсмени, деякі з них генії у своїй справі, може свідчити про «Подальші Плани Історії». Не просто одних людей, чи конгломерату комерційних інтересів, а ширшої спільноти – нації, наприклад.  

До важливих атрибутів держави спорт безумовно відноситься, і тим він кращий, чим краща держава. Станом на сьогодні наша держава далеко не найкраща за багатьма показниками в світі, проте існує статистика, що стверджує: наявність серед автохтонного, корінного населення талановитих спортсменів вказує на загальний ріст пасіонарності країни. Що рано чи пізно мало б нарешті прорвати окаянні кайдани сіро-чорної бездарності влади і мегаздібних грабіжників в усіх царинах, не тільки влади.

Для порівняння збірній Франції з футболу не вистачило б, напевно,  виключно автохтонних ресурсів для перемоги на ЧС з футболу. Був вчасно задіяний потужний африканський ресурс. Власне, це говорить про всю Європу, окрім ряду країн, без мігрантів, ви пацани і дєвкі, не протягнете, якщо і надалі плануєте плавитися в буржуазному епікурействі й гедонізмі, нехтуючи не лише іудео-християнським корінням, а й все більше добрим глуздом і совістю тієї ж Античності.   

Мова тут, звісно, не тільки про спортсменів. Талантів в нас й інших достатньо, брак їх застосування в загальних благотворних проектах на нашій землі, не в европах і євразіях.

                                                                          **

Не менш талановитий всім відомий Святослав Вакарчук. #Музикант #Науковець. ХтоЩе ?...### 

Хороша Людина. Та як сказав О.Усик: «Хароший парєнь етан є прафєсія…»

Переглядаючи нижче вказане відео, мимоволі ловиш себе на думці, що при всій повазі, він не зможе отак яснопупенно розчохлити нам посполитим про соціалку, про економіку, про геополітику. То ж який з нього президент ?

Ні, пане Славку, вам не туди, ви не кіт Шредінґера, вам треба залишатися живим і цікавим, бережіть своє реноме розумної, патріотичної, інтересної людини. І хорошої, що не менш важливо за професію.

А ким ще, крім як не президентом to be? Політиком, громадянином, активістом, тим, кого електрони важче виміряти і визначити в одному місці. А президентство – це статика, помножена на ньютонівську динаміку, чітке, консервативне, строго визначене явище в природі. До того ж, не незмінне, не вічне, флуктуаційне.  Навіть Порох це скоро вдує, коли його стан «негативної всюдипроникності» добіжить  логічного кінця.


26.07.2018 Назар Яв 5245
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699