
У дослідженні, проведеному одним з аналітичних центрів Пентагону ще в 2008 році, міститься теорія, що у президента Росії Володимира Путіна синдром Аспергера.
Як пише кореспондент Рей Локер у своїй статті для USA Today, в цьому дослідженні, з яким виданню вдалося ознайомитися, сказано, що синдром Аспергера названо в документі "аутичним розладом, який впливає на всі його (Путіна - ред.) рішення". "Розвиток нервової системи (Путіна) в дитинстві значною мірою переривався", - писала Бренда Коннорс, фахівець з аналізу манери рухів з Військового коледжу ВМС США.
На думку Коннорс, аналіз рухів Путіна виявляє, що "російський президент має якесь неврологічне відхилення". Коннорс та її колеги працюють за контрактами з Управлінням загальних оцінок - внутрішнім аналітичним центром Пентагону, який бере участь у розробках довгострокової військової стратегії, пояснює USA Today. Редакція подала запит до відомства й отримала два дослідження Коннорс - за 2008 і 2011 роки.
"У доповіді сказано, що дослідники не можуть довести свою гіпотезу щодо Путіна та синдрому Аспергера, оскільки у них не було можливості зробити російському президенту томографію мозку. В якості обґрунтування цих висновків автори доповіді посилаються на роботи фахівців з аутизму. Невідомо, чи робили Пентагон або співробітники адміністрації США якісь дії на основі цього дослідження", - йдеться в статті.
У дослідженні від 2008 року стверджується, що Стівен Порджес (на часі професор психіатрії Університету Північної Кароліни) уклав, що у Путіна є якась форма аутизму". Але в середу Порджес заявив, що ніколи не читав остаточний текст дослідження. Він додав, що "утримався б від твердження, що у нього синдром Аспергера", зазначає видання.
Порджес пояснив: насправді він уклав, що американським чиновникам потрібно обирати спокійну обстановку для спілкування з Путіним, оскільки поведінка і вираз обличчя Путіна свідчать, що при спілкуванні в численних групах людей ця людина займає оборонну позицію. "Хоча ці особливості спостерігаються при синдромі Аспергера, вони також спостерігаються в осіб, які зберігають спокій при соціальній взаємодії й мають низький поріг реагування", - йдеться в статті.
Як пише видання, в дослідженнях стверджується, що фізичні труднощі Путіна зумовлюють його поведінку і стиль прийняття рішень. "Для нього головна форма компенсування - надмірний контроль", що відбивається на його стилі прийняття рішень і на тому, як він керує країною", - цитує дослідження автор статті. Коннорс також зазначала в дослідженні, що Путін "методично повертається до якихось аспектів проблеми, яка стоїть перед ним, продовжує переглядати дані, щоб перевірити свій аналіз і підтвердити пріоритети".
Між тим, співробітники Пентагону, як і в березні 2014 року, запевнили, що з дослідженнями Коннорс так і не ознайомилися ні міністр оборони Хейгел, ні його попередники на цій посаді.
Зазначимо, декілька місяців тому американське видання The Washington Times писало, що Меркель вважає агресію Путіна бажанням проявити себе чоловіком. Газета писала, що генканцлера Німеччини дуже здивувала ступінь агресивності Путіна.