Урсула фон дер Ляєн – представниця саме тієї Європи, в яку ми прагнемо

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою.

Попри наративи московитської пропаганди, які наділяють керівників європейських інституцій сумнівними якостями, досвідом і нахилами, Урсула фон дер Ляєн ці стереотипи ламає – мати семи дітей, лютеранка, християнська демократка, прекрасно і різносторонньо освічена європейська аристократка – доктор медицини, яка вивчала в кількох європейських університетах ще й макроекономіку та археологію…

Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції.

Хотілося б ще раз пригадати…

«Сьогодні сміливість має ім'я - і це ім’я Україна. Сьогодні сміливість має обличчя - і це обличчя українських чоловіків та жінок, які виступають проти російської агресії»,

«Ми знаємо, що українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили з нами європейською мрією»,

«Багато на кону. Не тільки для України, але для всієї Європи й світу. Це стане нашою перевіркою. Перевіркою тими, хто хоче використати будь-які розбіжності між нами. Це не тільки війна, розгорнута Росією проти України. Це війна проти нашої енергетики, війна проти нашої економіки, війна проти наших цінностей, війна проти нашого майбутнього. Це про автократію проти демократії».

Це цитати з виступу Урсули фон дер Ляєн, як Президентки Єврокомісії, у Європарламенті 14 вересня із щорічною програмною промовою State of the European Union.

А ще раніше очільниця Єврокомісії зіграла одну з ключових ролей в наданні (23 червня 2022 року) Україні статусу кандидата на вступ в члени Євросоюзу. Скажу відверто, що ще за місяць до цієї події, ні я, ні більшість експертів не вірили в такий результат.

Але, як виявилося, це був саме той «кайрос» - сприятливий момент, коли єдина активна наступальна позиція українських лідерів, української дипломатії, уряду та парламенту за підтримки європейських політиків (які спочатку були в меншості) зробили майже неймовірне – суспільна думка європейських країн різко колихнулася на користь України…

«Ви – частина нашої сім'ї, ваше майбутнє – разом з нами в Євросоюзі, він не буде повним без вас!», - привітала тоді Президентка Європейської комісії українців. 

Чи є Урсула фон дер Ляєн патріоткою України? Очевидно, що лише тою мірою, в якій і всі адекватні європейці, які розуміють за що воює сьогодні Україна. Вона точно є «патріотом» тих чеснот, які є цінностями для цивілізованого світу – правди, справедливості, доброчесності, демократичності, доброчинності, цінності людського життя...

…І коли кажуть, що в Європі вже «не ті» лідери, що немає вже «сучасних де Голлів, Тетчер чи Аденауерів», то бачимо, що вони таки є, що важкі часи породжують сильних людей, дають можливість проявитися тим чеснотам, які в спокійні часи не завжди є помітними.

І наша Урсула фон дер Ляєн одна з таких. Ми дякуємо їй не лише за підтримку України в ці непрості часи, не лише за ті емоції, які породжують її слова, а й за твердість духу і непохитність у відстоюванні правди, справедливості, добра…

Андрій Левкович,

 депутат Івано-Франківської обласної ради, член комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати


 

 


Ursula von der Leyen is a representative of Europe we aspire to

Ursula von der Leyen symbolically spends her last public appearances in blue and yellow clothes or shirts with Ukrainian embroidery.

Despite the narratives of Muscovite propaganda, which endow the heads of European institutions with dubious qualities, experience and inclinations, she breaks these stereotypes - a mother of seven children, a Lutheran, a Christian Democrat, a beautifully and comprehensively educated European aristocrat - a doctor of medicine who studied at several European universities also macroeconomics and archaeology.

Her speeches in support of Ukraine cause inspiring emotions.

I want to remind you again.

"Today, courage has a name - and that name is Ukraine. Today, courage has a face - and it is the face of Ukrainian men and women who oppose Russian aggression."

"We know that Ukrainians are ready to die for the European perspective. We want them to live the European dream with us."

"A lot is at stake, not only for Ukraine but all of Europe and the world. This will be our test by those who want to exploit our differences. This is not only a war waged by Russia against Ukraine. That is a war against our energy, a war against our economy, a war against our values, and a war against our future. It's about autocracy versus democracy."

These are quotes from the speech of Ursula von der Leyen, the President of the European Commission, in the European Parliament on September 14 with the annual keynote speech State of the European Union.

And even earlier, the head of the European Commission played one of the critical roles in granting (on June 23, 2022) Ukraine the status of a candidate for membership in the European Union. A month before this event, most experts nor I believed in such a result. But, as it turned out, it was precisely that "kairos" - an auspicious moment when the only active offensive position of Ukrainian leaders, Ukrainian diplomacy, government and parliament with the support of European politicians (who were initially in the minority) did an almost unbelievable - the public opinion of European countries sharply swayed in favour of Ukraine.

"You are a part of our family; your future is with us in the European Union; it will not be complete without you!" - congratulated the European Commission of Ukrainians President at the time.

Is Ursula von der Leyen a patriot of Ukraine? It was evident that only to the extent that all adequate Europeans understand what Ukraine is fighting for today. She is a "patriot" of those virtues valued by the civilised world - truth, justice, integrity, democracy, benevolence, and the value of human life.

...And when they say that there are "not the same" leaders in Europe anymore, that there are no more "modern de Gaulles, Thatchers or Adenauer's", then we see that they do exist, that inappropriate times give birth to strong people, allow manifesting those virtues that in quiet times are not always noticeable.

And our Ursula von der Leyen is one of them. We thank her not only for supporting Ukraine in these difficult times, not only for the emotions generated by her words, but also for her firmness of spirit and steadfastness in defending truth, justice, and goodness.

 Andrii Levkovych,

President of Ivano-Frankivsk

Chamber of Commerce and Industry


07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

821
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5263 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1712
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1728
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2867
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2502

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

433

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1643

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2377

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3113
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

198
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

750
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

933
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

506
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

688
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16166
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3046
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

330
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1164
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1014 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

812