Урочистою ходою з українськими стягами, портретами загиблих Героїв в АТО та у вишиванках під музичний супровід муніципального духовного оркестру коломияни йшли від Ратуші до могили Січовим Стрільцям, що знаходиться біля церкви Благовіщення, «Монастирок».
Виконували Гімн України й співали тематичних пісень хор Коломийської станиці братства ОУН-УПА та народний хор «Просвіта».
«Багато сторінок української історії вписано криваво-червоним кольором, - зазначила ведуча мітингу пам’яті з відзначення Дня Героїв Ольга Курчій, – сторінок історії, на яких крок за кроком утверджувалась українська нація, в нелегкому шляху здобуваючи свою Незалежність. І творили цю історію прості люди, які після героїчних вчинків, жертовно відданих на вівтар нашої державності, стали Героями своєї доби. А ми, нащадки, повинні пам’ятати, шанувати їх і віддавати шану й честь».
На заході пам’яті був також присутній отець Михайло Арсенич, який у 2014 році під час поїздки з волонтерською допомогою для українських військових на Сході потрапив у полон терористів, де перебував 22 дні.
«Травень досить насичений втратами для молоді. Це є свого роду зв'язок поколінь - з Січовими Стрільцями, вояками УПА і з сьогоднішніми бійцями АТО. Не долучитися до цієї ходи для українського патріота – це було б вороже», - каже отець Михайло.
Боєць АТО з Коломиї Петро Бойчук вважає, що День пам’яті Героїв України необхідно відзначати щороку.
«Ми вшановуємо державотворців, які віддали своє життя задля Незалежності України та її розбудови, які увійшли золотими літерами в історію України, які захищали нас на східних рубежах від ворога», - провадить розмову Петро Бойчук.
Варто зазначити, що День Героїв в Україні є щорічним святом. У цей день вшановують пам'ять борців за волю України, які відважно боролися за державу у різні періоди історичних епох, у тому числі, у сучасній історії країни.
Олена Козаченко