Юристи кажуть, що забудовник має право на земельну ділянку поблизу міська озера

 

 

Як писала раніше Фіртка, сьогодні, 5 травня, в Івано-Франківській міській раді відбулось перше засідання тимчасової контрольної комісії щодо незаконної забудови навколо міського озера.

 

Під час обговорення директор Департаменту правової політики Надія Кедик зазначила, що компанія «Вамбуд» має право вимагати виділення та перерозподіл земельної ділянки, тому що вона є власником недобудованих об’єктів нерухомості, які на ній знаходяться.

 

«Особа, яка звернулася на сьогоднішній день має зареєстроване незавершене будівництво, тому має право на виділення земельної ділянки», – зауважила Надія Кедик.

 

Таку ж позицію підтримав начальник управління земельних відносин Кирило Обладан:

 

«Земельна ділянка 1,8 га є сформована і внесена в систему Державного земельного кадастру. Як власник об’єкту нерухомості приватне підприємство подало клопотання про надання дозволу на складання технічного документації», – зазначив Обладан.

 

«Ділянка 1,8 га як об’єкт цивільних прав сформована. Тобто власником землі є міська рада. Станом на сьогодні код цільового призначення для цієї земельної ділянки для будівництва та забудови будівлі громадської забудови», - відмітив Обладан.

 

За словами Обладана це технічне питання про розподілу одного об’єкта на кілька об’єктів і відповідно до законодавства, поділ земельної ділянки здійснюється на підставі заяви.

 

За словами Надії Кедик, проект рішення, який піде на сесію, був завізований без зауважень.

 

Згідно з проектом заявника ділянку просять поділити на дві частини площами 1,2618 га та 0,6264 га. Перша відповідно залишається під Вамбудом, а на другій Ковальчук обіцяє спорудити сквер вже до кінця року.

 

«Ця пропозиція не стосується забудови, зараз на даний момент питання стосується земельної ділянки. Там не мала інвестиція, приблизно 5 мільйонів», - зазначає Микола Ковальчук та обіцяє після прийняття питання про поділ винести на сесію питання про зміну цільового призначення землі під сквер.

 

«Вцілому це проект, але це не є константа. Він може мати зміни», - каже директор Вамбуду Микола Ковальчук.

 

Крім того, він розповів, що у планах є розробка скейт-парку, або «танцюючих» фонтанів.

 

«Насправді ми не хочемо конфлікту і не хочемо конфліктувати. Наша організація є єдиною, яка веде діалог, ми спілкуємося з громадою і готові до спілкування. В даному питання ми готові проінвестувати розробку скверу ( мова про суму близько 5 млн грн.) Це не в рахунок соціалки, ми передамо його місту», - зазначив Ковальчук.

 

Засновник ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович у свою чергу запитав Ковальчука про його наступні дії:

 

«Всі розуміють, що для вас вигідно, якщо там буде три будинки, а не один. Але якщо сесія не дасть вам такої можливості?», - поцікавився Адамович.

 

«Це питання майбутнього часу. Зараз у нас розглядається те, що уже є. На цю сесію буде подано проект рішення про розподіл ділянки. Якщо сесія прийме рішення - я готовий вже і негайно приступити до будівництва скверу. Воно вже стоїть рік, і може простояти ще. Зараз я готовий зробити вже і негайно приступити до будівництва скверу, де можна буде зайнятись спортом, бо зараз там чагарники. Там можна буде прогулятись, провести вільно час. А можна затягнути це питання на роки і воно далі буде «висіти», - відповів Ковальчук.

 

Втім член комісії Наталія Сербин поцікавилась у Ковальчука, що збудовано вже:«Не треба нас годувати скверами. Давайте з’ясуємо навіщо ви це робите і чому ви зараз стали такі добрі, бо 5 мільйонів це не великі гроші».

 

«На даний момент ця споруда це фізкультурно-оздоровчий комплекс з готелем. Якщо мені буде надана можливість перевести її в житло - я її переведу в житло. Але якщо мені не дадуть дозволу, то ні. Якщо громаді буде настільки це принципово», - відповів Ковальчук.

 

Відтак до нього звернувся член комісії та депутат міської ради Андріан Волгін:

 

«Я звертаюсь до вас як людина, якій озеро врятувало психіку. Зараз нам пропонують якийсь скверик. Моя позиція, як простої людини - я буду захищати громаду. Ви нам говорите про сквери, а хочете збудувати там будинки. У нас вже є проблема один будинок уже збудований, і нам треба зрозуміти. Тому що громада буде голосувати, а не 42 депутата. Мають бути громадські слухання, люди які проживають неподалік мають прийти з паспортом і сказати свою думку. Давайте зараз не дискутувати з цим питання, а що ми робимо з тим будинком. Запитати необхідно у громади. Не треба нам замилювати очі сквериком», - відмітив Волгін.

 

Крім того, представник Громадської організації «Івано-Франківське обласне об’єднання воїнів АТО» Тарас Кузь зауважив, що економічно правильно буде, щоб не здійснювати роботи по будівництву поки не буде скверу.

 

На що Ковальчук відповів: «Сформуємо правила по як з кожен буде знати, що далі робити. Як би ми не говорили, інституції, яка дозволяє зносити забудови не існує в Україні. Розробимо детальний план території, але з урахуванням уже існуючого стану речей. Якщо буде подання внести якусь частину, свою лепту в облаштування доріжок навколо озера, я готовий долучитись».

 

Відтак, Ковальчук також зазначив, що готовий долучити громадськість до обговорення.

 

А представник ініціативи "Вільне озеро" у комісії Наталія Голомідова закликала комісію не підтримувати проект рішення про розподіл ділянки, оскільки це може стати прецедентом для інших недобросовісних забудовників, які хочуть забудувати озеро.

 

«Ми зараз чуємо маніпуляції. Кінцевою метою є отримання прибутку, забудова. Поділ ділянки це тільки перший крок. Чому ми так прискіпливо звернули увагу на це будівництво :ви зараз повинні розуміти, що ви взяли дуже складний об'єкт там багато незаконного. Виносити цей проект на сесію не можна. Ми зараз можемо створити прецедент. Найкраще що ви можете зробити зупинити будову на рівні одного будинку. Ви повинні зупинити незаконну схема. А сквер - це вже ваша добра воля», - відмітила Голомідова.

 

На цьому засідання комісії завершили, на наступне обіцяють запросити представників ДАБІ. Як зазначив Віталій Мерінов комісія збиратиметься щотижня, а наступне засідання відбудеться у четвер, 12 травня.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Руслан Марцінків: Озеро не повинно бути забудоване

Комісію з питань незаконної забудови міського озера очолив "укропівець" Віталій Мерінов

Руслан Марцінків: Озеро не повинно бути забудоване

Будівництво біля міського озера: який сквер пропонує забудовник (фото+відео)


05.05.2016 630 2
Коментарі (2)

Сергій Чирва 2016.05.06, 09:17
Чогось репортер опустив відповідь начальника юрвідділу на моє питання щодо кількості судів програних містом на користь Гасимова по цій ділянці... А відповіла пані Кедик, що НЕ МАМ'ЯТАЄ... Пропустив дописувач і той факт, що ВАМБУД передав місту 25 тис на ремонт доріжок довкола озера... ДЕ ТІ ГРОШІ?!! Смайлик «wink» Не дочув і мої роз'яснення п.Миколі з ВАМБУДУ на питання чого саме його громадськість ТИСНЕ... А того, що ці спірні рекреаційні землі віддали на збагачення ОДНОГО, а натомість мають страждати ТИСЯЧІ дачників, бо за новим генпланом компенсувати нестачу за нормами ДБН ЗЕЛЕНИХ ЗОН можновладці вирішили генпланом за ракхунок дач між ЕПІЦЕНТРОМ та Бистрицею Надвірннською... Не проказав він і обурення громади... З прочитаного виходить, що то якась оперативка при... А що там із зауваженнями щодо веденняя?...
Jurko Sam 2016.05.06, 09:26
Тобто, кожен може збудувати собі без дозволу будинок, а потім вимагати відводу ділянки, на якій стоїть будинок, оскільки він уже є. Абсурдякийсь. Чому ніхто не каже просту річ: Ковальчук збудує сквер не за свої гроші, а віднесе його вартість на ціну квартив у будинку поруч. За сквер заплатить не Ковальчук, а неграмотні люди, котрі куплять квартири у тому будинку. Будинок біля озера. Хороший понт дорого стоит.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1057
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

964
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1032 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

878

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2329
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101