"Кампанія була дуже млява. Млява - з повільною розкачкою штабів, з акцентом на медійний компонент і непрямий підкуп виборців і як наслідок – більшість штабів політичних партій і кандидатів підійшли до виборів, до дня голосування неготовими технічно..."
Саме так охарактеризував цьогоірчнку парламентську виборчу кампанію голова Івано-Франківської обласної організації ГО «Комітет виборців України» Юрій Лисюк у інтервю журналісту АН "Бріз".
За словами експерта, спочатку кампанія характеризувалася тим, що були гучні заяви, але було дуже мало реальних оскаржень тих чи інших процедур. "Скажімо так – остання третина кампанії була багата вже і на оскарження, і на позови до суду, і на скарги до правоохоронних органів - активізувалась політична боротьба. А початок кампанії (травень, червень, липень) ми не бачили прямих політичних дій - за винятком декількох політичних сил, які дійсно пропонували щось різноманітне", - говорить Лисюк.
Втім, за словами Лисюка, були партії, які все ж таки відрізнялися на фоні інших і вели більш цікаву кампанію, ніж опоненти. До них він віденосить ВО "Свобода" і "УДАР Віталія Кличка".
"Свободівська - різноманітна кампанія, а ударівська – креативна, - стверджує фахівець. - Велика увага була до Кличка як до нового політика, як до великого спортсмена, а їх біг-борди - такі яскраві: там з кулаками, гаслами; а свобода – це різні походи, відкриваня пам’ятників і т.п., а от інші кандидати, особливо самовисуванці – активно піарились на різноманітних заходах, таких як: сходи села, днях міста, професійні свята різні, розвивали школи, фабрики - тобто там була така традиційна, давно забута кампанія часів 90-тих - початку 2000-х, коли саме таким чином велися кампанії. А «Свобода» і «Удар» більш ідеологічні пропонували речі, давали можливість виборцю щось цікаве побачити, на відміну від інших, що мали шаблонні гасла – «ми зробимо те, ми зробимо те». І ми не бачили якогось алгоритму дій тих політичних партій в парламенті. Ми бачили тільки слогани типу «ми їм покажемо»".
Щодо гасел цих політичних сил, то Лисюк відзначає їхню послідовність і логічність: "В гаслах названих політичних сил, які вони публікували на бордах чи листівках було видно, що буде якась послідовність дій чи то стосовно підприємництва, чи стосовно боротьби з корупцією, чи люстрації влади - хоча б більш-менш натяки були".