Юрій Костенко: Януковичу «хвороба» передалася від Ющенка

Лідер Української народної партії, народний депутат Юрій Костенко заявляє, що в економічних негараздах України не можна звинувачувати чинну політичну команду. Про це він сказав на прес-конференції в Івано-Франківську, де перебуває з робочою поїздкою.

 

За словами Костенка, «проблема української економіки не є сьогоднішньою». «Тут не можна кивати на сьогоднішню політичну команду, - сказав політик. - Я кажу про умови ведення підприємницької діяльності, податков е навантаження. Це хвороби, які перейшли і переходять від уряду до уряду, від Президента до Президента, повідомляє «УНІАН».

 

На думку Костенка, головною «українською економічною хворобою» була комуністична більшість Верховної Ради України, яка після проголошення незалежності «залишилася мимовільною». «Вона (комуністична більшість) продовжувала в українському парламенті диктувати свою економічну політику, - сказав лідер УНП. - І витоки неуспішної української економіки починаються саме там». «З так званої ваучерної приватизації, яка розтягнулася в Україні на сім років... й червоні директори, які становили більшість у Верховній Раді, після комуністичної фракції, робили приватизацію під себе. І за папірці вони стали власниками величезних комплексів», - сказав Костенко.

 

Політик нагадав, що в Україн і, «формально, ваучерна приватизація була запозичена в Чехії, яка там проводилася всього два роки і почалася з так званої малої приватизації: перукарень, майстерень і т.п.».

 

«В Україні приватизація почалася з величезних комплексів: металургійних комбінатів, обленерго, гірничо-збагачувальних комплексів, - зазначив Костенко. - Тому неефективна приватизація, яка була здійснена під диктовку більшості вчорашніх комуністів, привела Україну до такого стану економіки, коли сьогодні маємо лише потужний великий капітал і ті ж гіганти виробничі, власниками яких стал а не держава, а приватний підприємець».

 

За його словами, мале і середнє підприємництво, яке є «основою наповнення бюджетів, створення нових робочих місць, в Україні залишилося в зародковому стані, як це було на початку 90-х років». «Саме цей фактор пояснює неефективність українських рішень (урядових чи парламентських) змінити ситуацію на користь малого та середнього підприємництва, які змінять як економічну політику, так і якість життя», - сказав політик.

 

ForUm


12.02.2011 2527 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

674
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1742
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1725
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1712
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5670
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8270 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

941

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1644

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2430

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2409
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

483
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

604
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2629
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2253
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

562
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2482
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3485
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26023 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

880
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1085 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

799
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2535 7