Юрiй Дерев'янко: Єдиний компроміс для Сходу і Півдня - децентралізація

 

/data/blog/51241/251f60232ccef7ad285b3fcb75bcf469.jpg

 

Для України і регіонів існує єдиний компроміс — реальна децентралізація.

 

Про це заявив народний депутат Юрій Дерев'янко на зустрічі з представниками місії Ради Європи з підготовки до реалізації реформ, спрямованих на забезпечення демократичного врядування в Україні.

 

За його словами, в четвер у Верховній Раді будуть розглядати Концепцію змін до Конституції України, що може стати сигналом початку виходу із кризи для Сходу і Півдня. Документ включатиме гострі питання, в тому числі мовне питання, і питання децентралізації влади.

 

"В деяких пропозиціях уже відчувається "присмак" президентських виборів. І жодного відношення до здорового глузду вони не мають. Для України і регіонів існує єдиний компроміс — реальна децентралізація. Найважливіше завдання — представити пропозицію відчутної децентралізації, але так щоб регіони відчули здатність залишитись у складі України. Це не має нічого спільного з федералізацією", — наголосив він.

 

На думку політика, саме децентралізація дасть можливість регіонам отримати владу.

 

"Треба надати представникам уряду в регіонах виконавчі функції, а центральній владі щодо регіонів — виключно наглядові функції. Але ключове завдання — вирішити фінансовий аспект цього питання. Всі чудово розуміють, якщо децентралізація немає фінансової підтримки, то вона не має сенсу. А в бюджеті зараз дефіцит і недофінансування", — пояснив він.

 

Дерев"янко також зазначив, що сценарії, які пишуть в Росії, в Україні сьогодні реалізує Комуністична партія та деякі представники Партії регіонів, що залишилась після розвалу.

 

Нардеп нагадав, що всі реформістські законопроекти (закон про відновлення довіри до суду, закон про доступ до публічної інформації, інші закони) були прийняті завдяки тиску та мобілізації громадськості, яка організувалась за часів Майдану.

 

Він наголосив, що це є сьогодні єдиним механізмом прийняття реформістських законів надалі, тому, що сама Верховна Рада не має мотивації та волі до приймання таких законів.

 

Як відомо, саме в часи Майдану та після нього була створена громадська ініціатива "Реанімаційний пакет реформ" (РПР), під парасолькою якої об"єднались різні експерти від громадськості та політики, що прагнуть реальних змін системи, а не облич.

 

Місія Ради Європи з підготовки до реалізації реформ, спрямованих на забезпечення демократичного врядування в Україні, курує рід питань. Серед них, зокрема, питання децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, залучення та участь організацій громадянського суспільства у законодавчому процесі, конституційної реформи, забезпечення ефективного діалогу між парламентом, урядом та громадянським суспільством щодо реалізації цих реформ.

 

Комісію представили голова Директорату демократичного врядування, Генерального Директорату з питань демократії Ради Європи — Клаудія Лучіані, Старший менеджер програм Відділу громадянського суспільства, Генерального Директорату з питань демократії Ради Європи — Іван Ніколчев, спеціальний радник Генерального Секретаря Ради Європи — Йорун Шоккенбрук, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні — Олена Литвиненко.


24.04.2014 370 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1950
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5466 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10250
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

190
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1270
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876