
Робота над документом тривала 2 роки.
На засіданні Кабміну 21 лютого, було затверджено Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться. Гриневич виступає проти профілізації шкільної освіти в початкових класах з 1 вересня 2018 року, пише ТСН.
Про це повідомляє прес-служба Кабміну.
За словами глави Міносвіти Лілії Гриневич, у цьому документі були закладені ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів після завершення чотирьох перших класів.
Вона додала, що робота над стандартом тривала 2 роки. При цьому було використано досвід 7 країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.
"Водночас ми ґрунтувалися на найкращих практиках української школи", – сказала Гриневич.
У стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями: мовно-літературною, математичною, природничою, технологічною, інформативною, соціальною і здоров’язбережувальною, фізкультурною, громадянською та історичною, мистецькою.
Вона пояснила, що докладніше реалізація обов‘язкових результатів навчання буде виписана в типовій навчальній програмі.
Міністр зауважила, що разом із стандартом приймаються 4 базові навчальні плани. Зокрема, в них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.
"Також дуже важливо розуміти послідовність запровадження державних стандартів. За Державним стандартом початкової освіти першокласники почнуть навчатись з 1 вересня 2018 року. Стандарт базової школи має стартувати з 1 вересня 2022 року, а стандарт старшої школи – з 1 вересня 2027 року", – нагадала вона.
Гриневич заявила про масштабне підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає навчання усіх педагогів, які братимуть перші класи з 1 вересня 2018 року. Також вперше реформа була підтримана значним фінансовим ресурсом для старту: передбачено 998,7 млн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями, 163,818 млн – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів, 48,349 млн – на навчально-методичну літературу для початкових класів та 272,382 млн грн – на підручники для 1-го класу. Разом це становить 1 млрд 869 млн 812 тис. гривень.
Вона також нагадала, що ухвалений урядом Держстандарт протягом цього навчального року пілотується в 100 школах України. Це допомогло врахувати окремі зауваження вчителів-практиків.
Гриневич різко відреагувала, що в окремих регіонах учителям "урізали" надбавки до зарплат. Почали надходити скарги з регіонів, що вчителям не виплачують надбавки за престижність. Глава відомства наголосила, що освітньої субвенції на зарплати вистачає для виплати коштів вчителям, однак місцеві органи економлять на освітянах.