У новому навчальному році учні вивчатимуть предмет "Захист України" за оновленою програмою у спеціально створених осередках.
Як викладатимуть предмет у новому навчальному році в Івано-Франківській громаді, журналістці Фіртки розповіла директорка департаменту освіти та науки міської ради Вікторія Дротянко.
"У кожній громаді обирають декілька ліцеїв, де вони обладнують кабінети мультимедійними тирами, манекенами для тактичної медицини.
Зважаючи на нашу кількість дітей в громаді, ми можемо відкрити три такі осередки в закладах освіти: це ліцей №20, ліцей ім. Романа Шухевича та ліцей №2. Всі учні 10-11 класів мають проходити в цих осередках предмет «Захист України».
Для цього вчителі, які викладатимуть цей предмет, проходять спеціальне навчання. Воно триває по грудень включно, їх по-новому вчать викладати цю дисципліну. Це вже будуть навіть не уроки, а тренінги й для хлопців, й для дівчат", — каже посадовиця.
Вікторія Дротянко продовжує, раніше був поділ по гендерному принципу — зараз його немає.
"Учні слухатимуть про управління дронами, про першу медичну допомогу, навчатимуться стрільби тощо.
Викладачі, які проводитимуть цей предмет, можуть бути також учасниками бойових дій, працівниками поліції, мати бойовий досвід у повномасштабному вторгненні або війні з 2014 року. Ті, хто пройшов навчання та мають бажання, викладатимуть вже з другого вересня.
Це пілотний проєкт. Можливо, ми побачимо з часом, що в якихось районах дітям незручно їхати в той чи інший ліцей, адже тепер діти зі своїх закладів змушені їхати в ці три осередки.
Потім ми додатково укладемо угоду з якоюсь кількістю закладів і підозрюємо, що діти додатково там вчитимуться цього предмету", — додала посадовиця.
Більше читайте у матеріалі: Очно, зі світлом та у безпеці: як в Івано-Франківській громаді організували навчальний процес в умовах війни?
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: