"Університет не існує у вакуумі": в ІФНТУНГ обговорили співпрацю з бізнесом (ФОТО)

В Івано-Франківському технічному університеті нафти й газу 24 березня обговорювали співпрацю між закладом освіти й представниками бізнес-галузі.

Подію відвідала журналістка Фіртки.

Так, круглий стіл мав назву "Ринок праці в Івано-Франківській області: взаємодія бізнесу та ІФНТУНГ".

Захід організували за підтримки Міністерства освіти й науки України, Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського обласного центру зайнятості, ГС "Бізнес Асоціація Івано-Франківська", ГО "Розвиток бізнес-сектору України", ГО "Науково-дослідний та консультаційний центр бізнесу, маркетингу та права".

"Така співпраця дуже важлива для університету, оскільки він не може існувати у вакуумі. Відповідно ми готуємо фахівців, які в майбутньому "вливаються" в економіку й будуть сприяти її розвитку.

Зокрема, якщо наші освітні програми будуть на відповідному рівні, то ми зможемо підготувати фахівця, якого вимагає сучасний ринок праці. І тільки тоді ми будемо успішними та конкурентноспроможними.

Саме такі зустрічі дозволяють помітити, куди нам рухатись і що треба змінювати в освітніх програмах. Це головний напрямок", — каже проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Сергій Зікратий.

На заході, щоб обговорити співпрацю, побували представники академічної спільноти, бізнесу, експерти з ринку праці та громадські активісти.

"Ще одна мета обговорення, це те, що ми можемо виступати платформою для наукових розробок. Коли ми будемо знати, що потрібно наразі для галузі, то зможемо запропонувати свою експертизу, досвід для вирішення їхніх проблем.

І саме в рамках таких форумів, як цей, ми зможемо налагодити тісну співпрацю між університетським середовищем і бізнесом", — зазначає Сергій Зікратий.

За словами проректора, для посилення співпраці між студентами та бізнесом в університеті моніторять освітні програми й до них залучають представників бізнес-галузі.

"Також на останній методичній раді ми запропонували таке поняття як "бінарне заняття". Це заняття, на якому паралельно з викладачем присутній хтось з фахівців. Вони допомагають одне одному вести заняття. І ми такий формат запроваджуємо масово по всіх наших освітніх програмах.

Зокрема, допомагаємо в галузі підвищення кваліфікації. В університеті зараз є достатньо багато слухачів, які навчаються на подвійні дипломи, навчаються на курсах і навіть на робітничих професіях — ми можемо здійснювати перекваліфікацію", — розповідає Сергій Зікратий.

Як вказують, ІФНТУНГ співпрацює і з ветеранами. Зокрема, університет приділяє увагу працевлаштуванню та адаптації військових й учасників бойових дій до мирного життя.

Заступниця директора КП "Дім воїна" Наталія Мельникова наголосила, що створення можливостей для ветеранів через освіту — це відповідальність не лише держави, а й університетської спільноти. Тому спільна робота "Дому воїна", університету та громадських організацій посилить інтеграцію ветеранів у цивільне життя.

"В університеті створений Центр ветеранського розвитку, який є основним на Прикарпатті. Ми вже здійснили перший випуск фахівців з супроводу ветеранів. Також зараз зібрали всі наші пропозиції по освітніх програмах. А саме, що ми можемо запропонувати для ветеранів в плані короткочасових освітніх програм чи навіть подвійних дипломів отримання перекваліфікації.

У нас є потужна співпраця з бізнесом, бо ми все ж є технічним університетом. "Нафтогаз", "Укргазвидобування", "Укрнафта" — це ті компанії, які надають нашим студентам галузеві стипендії.

Відповідно студенти, які отримують ці стипендії, вже є під наглядом цих компаній для працевлаштування. Для студентів є тоді можливість стажування, перебування на виробництві, проходження практики.

Також активно розвиваємо дуальну освіту, коли здобувач працює і паралельно вчиться. Університет був одним із піонерів у цьому напрямку й ми є в експерименті з МОН по запровадженню саме дуальної форми здобуття освіти", — каже Сергій Зікратий.

Так, на думку організаторів обговорення, університет — це та платформа, де може поєднатися освіта, наука й бізнес.

"Після війни наша економіка повинна буде відновлюватися.

Тільки молоді й креативні люди зможуть виконувати цю роботу. І саме таких людей повинен "будувати" університет. Наші можливості, програми повинні бути актуальними та відповідати запиту ринку праці", — зазначив Сергій Зікратий.

Про тісну співпрацю з бізнесом як ключовим фактором успішної інтеграції випускників на ринок праці вказала також Галина Гривнак, член правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська. Вона підкреслила важливість кадрового запиту бізнесу та ролі експертів у розвитку кар'єр студентів.

"Круглий стіл відбувся сьогодні для формування оновленої моделі співпраці між університетом, бізнесом та суспільством в умовах воєнних викликів.

ІФНТУНГ продовжує свою місію з підготовки фахівців, які зможуть зробити свій внесок у відновлення та розвиток економіки як територіальної громади, так і країни в цілому,  а також у підтримку військових ветеранів у їхній адаптації до мирного життя.

Сформовані інструменти, пропозиції та ідеї, висловлені на заході, становитимуть основу дорожньої карти практичної співпраці між університетом, бізнесом та громадським сектором", — зазначила завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу ІФНТУНГ проф. Ірина Перевозова.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Онлайн-платформа "Пульс": підприємці Івано-Франківщини долучились до загальнонаціональної зустрічі

В Івано-Франківську проведуть ярмарок вакансій та презентують успішний досвід ветеранського бізнесу

"Зараз у бета-тесті": у застосунку "Дія" з'явиться послуга "Дозвіл на зброю


24.03.2025 4032
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3878

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2060 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741