Унікальне мозаїчне панно: в Івано-Франківську встановили рекорд України (ФОТО)

В Івано-Франківську, на території житлового комплексу «Княгинин», який зводить будівельна компанія «Спілка забудівників», зареєстрували рекорд України.

Зокрема, на стіні однієї з багатоповерхівок зобразили мозаїчне панно, присвячене 30-річчю Незалежності України. Панно складається із мозаїчних листів, розміром 30х30 см. На кожному листі – 121 камінчик. У центрі композиції – дівчина-українка, яка символізує молодість нашої держави, квітучість, незламність та процвітання. Загальні розміри мозаїки 12х30,6 метрів.

"Мені складно повірити, що ми потрапили в книгу рекордів України. Раніше для мене це було фантастикою. Проте, нам це вдалось. Цей рекорд - свідчення сили нашої колективної роботи. Завдяки самовідданим робітникам, ми досягаємо, справді, якісних результатів", - наголосив голова правління будівельної компанії "Спілка забудівників" Микола Филюк.

За його словами, метою створення панно є прославлення України. БК своєю працею хоче показати, що Україна єдина, тому не важливо, хто буде твоїм сусідом: франківець, львів'янин, донеччанин чи косівчанин. Саме тому вони докладають усіх зусиль, щоб в кожному домі житлового комплексу панував затишок та спокій.

До роботи над панно залучили двох франківських художників - Миколу Джичку та Сергія Григоряна. Окрім цього, БК співпрацювала з львівським заводом "Фотокераміки". Роботи тривали пів року.

Як зазначила експертка Книги рекордів України Юлія Бичай, важливо пам‘ятати, що кожен з нас є творцем сучасної України. Хтось чекає на лідера, а хтось стає ним.

"Сьогодні лідером є БК "Спілка забудівників". Цей рекорд - приклад, як велика кількість людей може об'єднуватись заради єдиної цілі. Попередньо ми провели експертизу - і це мозаїчне панно в такому стилі та масштабі вперше представили в Україні за останнє десятиріччя. Рекорд встановили у двох категоріях: "мистецтво і розміри" та категорія "вперше", - пояснила експертка.

Також у «Спілці забудівників» ретельно працювали над проєктування великих внутрішніх дворів, які будуть вільними від транспорту, щоб мешканці могли безпечно відпочивати, водночас не звертаючи увагу на сторонній шум.

"Цей мікрорайон для нас дуже важливий. Усе найкраще, що є в Європі, ми зібрали у цьому місці. Наприклад, підземний паркінг, який вміщатиме 1 500 авто. Це найбільший підземний паркінг в Західній Україні, принаймні я не знаю, чи ще десь є такий. Ми вирішили, що найкраще рішення - "загнати транспорт під землю", а двір - віддати людям", - наголосили у компанії.

Окрім того, Микола Филюк розповідає, що компанія успішно реалізує забудову житлового комплексу. Цьогоріч планують першу чергу здачі в експлуатацію. Загалом здадуть сімсот квартир та забезпечать мешканців комплексу підземним паркінгом, який вміщатиме 300 автівок. Також передбачено й десятки об’єктів соціальної інфраструктури, два дитячі садки, школу, спорткомплекс із критими манежами та басейном і триповерховий торговельно-розважальний центр.

Фотогалерея


16.06.2021 1342
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1209
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2522
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2112
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2169
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6550 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2453 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

336

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1147

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1282

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1402
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

278
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

585
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2062
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26513
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

554
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10465 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8011
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

534
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

404
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

546
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

623
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1584