Унікальне місце для обміну: в Івано-Франківську люди у скруті самі стають благодійниками (ФОТО)

Вже декілька тижнів в Івано-Франківську на території храму Зіслання Святого Духу діє майданчик, на якому людина, що опинилась у скруті може отримати благодійну допомогу. Акцію організували представники спільноти «Святого Миколая» Української греко-католицької церкви,  волонтери якої безкоштовно надають гуманітарну допомогу тим, хто опинився у біді.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Наразі майданчик - це такий собі виставковий простір просто неба, де представлені речі, в основному одяг, що пожертвували франківські благодійники на потреби нужденних.

До речі, перефразовуючи відомий вислів "Порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих" можна сказати, що одними з основних меценатів, що наповнюють благодійний гардероб є прості мешканці, котрим і самим зараз живеться не завжди легко. 

Тетяна принесла на ринок дитячі речі та іграшки, розповідає, це одяг її онучки, з якого остання уже виросла. Хоч жінці самій не просто та вона прагне  допомогти іншим, хто у ще більшій скруті.

"Скільки людей таких є окрім мене, потребуючих. На наші маленькі зарплати зараз щось собі купити неможливо", - каже жінка.

Тетяна сподівається, що дитячі речі комусь стануть в пригоді. А для своєї сім'ї хотіла б взяти одяг для хворого чоловіка, бо коштів придбати новий не мають.

"Чоловік лежить в лікарні вже чотири місяці, раніше приходила за взуттям для нього, тепер йому ампутували ногу, то й взуття не треба. Я не працюю, бо якраз оформлюю опікунство, щоб за чоловіком доглядати. В мене такий вік, що вже йде до пенсії, а де брати кошти на одяг, невтямки", - розповідає учасниця благодійної акції.

Інша відвідувачка Леся Петришин приїхала з Угорників, жінка каже, що всі її тут вже знають, бо приходить також і до церкви на службу. Раніше теж займалась благодійністю, ті речі, які їй не підходили приносила лежачим людям, або залишала на подвір’ї церкви, або "ринку".

"А зараз пенсія маленька, сама живу і мені важко. В церкві священники мене знають, свою історію я їм розказала. Сьогодні прийшла взяти собі якийсь одяг, бо стає холодно, та й треба щось тепліше, бо на ринку ціни космічні, за свою пенсію я там нічого не куплю, а мерзнути не хочу. Добре що поїзди, автобуси їдуть, то я ними добираюсь до Франківська", - зізналась жінка

Учасники акції можуть брати необхідні речі не лише для себе. Так, наприклад, франківчанка Інна розповідає, що прийшла за одягом не лише собі, а ще й для жінки за якою час від часу доглядає. Інна має двоє дітей, сім’я малозабезпечена, тому від будь-якої допомоги не відмовляється, каже самій виховувати дітей важко.

"Треба й нагодувати, зібрати, помити, тому дуже важливо в такий важкий час отримувати допомогу. Купити куртку на ринку чи в магазині дорого, штани дитячі коштують як на дорослого, так само і з взуттям. Дитина росте, а я не маю можливості щороку купувати нову куртку, чи навіть взуття.

На все грошей не вистачає, тому наявність такого місця - це дуже велика допомога. Якщо не можу щось знайти сама, то питаю волонтерів про одяг чи на мене чи на дітей, а вони вже мені показують що тут є", - пояснює мешканка Франківська.

Ідея створити "шоурум" для нужденних виникла ще два роки тому. Ініціатори акції розповідають, після смерті батьків залишилось багато одягу, хотіли  віддати,  проте жодна благодійна організація, в яку телефонували його не прийняла.

Діяльність спільноти спрямована не лише на задоволення матеріальних потреб людей, що приходять на подвір'я церкви.

"Для нас не є головним роздати одяг, наша місія підійти до кожного, хто є в потребі, розрадити. Спочатку назвали це «одяг і речі для бідних», багатьох обурило саме слово «бідних», тому поступово всі почали казати потребуючі, нужденні.

Насправді глибина слова «бідний» і полягає в тому, що людина знаходиться в біді й для нас є важливо розрадити ту людину, а одяг – це допомога, яку людина може фізично отримати. Бо, якщо допомагати тільки словом, то людина зостанеться пригніченою та голодною, а ми собі таке дозволити не можемо", - зізнається Олесь Маргітич, старший служитель спільноти «Святого Миколая» УГКЦ.

Одяг для благодійного ринку приносять небайдужі люди, котрі усвідомлюють, що речі, які їм уже не потрібні, для когось будуть вкрай важливими. 

"Наші служіння починаються із молитви до Божого милосердя, ринок організували на території храму. Всі речі, одяг люди приносили сюди. Були й моменти, коли залишали в церкві, але ми проти, бо все-таки це храм і речі заважають служити отцям. Тому все беремо з рук", - розповідає про організаційні моменти Марія Колесніченко, учасниця спільноти "Святого Миколая".

Організатори просять всіх охочих допомогти зважати лиш на одну вимогу - подумайте чи річ, яку віддаєте ще можна реально використовувати. Також прохання приносити випраний одяг, не порваний, в нормальному стані - речі, які вони б самі могли для себе взяти.

"Ми все передивляємось, якщо є такі одежини, які не відповідають нормальному стану, викидаємо, ми не можемо видавати людям непотріб", - пояснює учасниця спільноти.

Марія Колесніченко розповідає, що до них по допомогу приходять і люди, котрі, на перший погляд, не є нужденними. 

"Є дуже багато таких людей, але, якщо хтось бере річ, то я схиляюсь до тієї думки, що людина є в якійсь біді, хоча є різні моменти. Можливо люди чимось і користають, але ми стараємось говорити, тим людям, які менш потребують, щоб не брали по декілька речей. Буває, що до нас приходять ті, хто не мають житла. Вони беруть вбрання, щоб використовувати його як постіль чи покривало", - каже жінка.

Наразі на благодійному ринку обмежень немає, кожен учасник акції може взяти стільки одягу, скільки вважає за потрібне. Але учасниця спільноти зізнається, коли бачить, що людина вже надто нахабно користується благодійністю, вона особисто пояснює про цінність цих речей для бідних та нужденних.

"Вже мали випадок, коли одяг несли на базар. Мішками звісно ніхто нічого не виносив, але все ж були інциденти. В такі моменти ми стараємось людей зупиняти".

Наразі організатори одяг не приймають, пояснюють це тим, що мало нужденних знають про ринок, тому речей є достатньо.

Отримати допомогу, за словами волонтерів, можна на території церкви Зіслання Святого Духу, що на вулиці Коновальця, 105 щочетверга з 15:00 до 17:30 год.

Фото: Дмитро Дем'янів

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Потребуєш - візьми, маєш змогу - поклади: в Івано-Франківську продуктовий магазин започаткував благодійну акцію (ФОТО)


10.09.2021 Уляна Мокринчук 9373 1
Коментарі (1)

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2075
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

868
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

676
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10228 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2772 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2042

Як московити крали історію наших предків.

428

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

247

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

788

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

817
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

225
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

327
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

546
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

223
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

228
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

479
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

554
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5822
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

138
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

284
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

449
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

525