Унікальне місце для обміну: в Івано-Франківську люди у скруті самі стають благодійниками (ФОТО)

Вже декілька тижнів в Івано-Франківську на території храму Зіслання Святого Духу діє майданчик, на якому людина, що опинилась у скруті може отримати благодійну допомогу. Акцію організували представники спільноти «Святого Миколая» Української греко-католицької церкви,  волонтери якої безкоштовно надають гуманітарну допомогу тим, хто опинився у біді.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Наразі майданчик - це такий собі виставковий простір просто неба, де представлені речі, в основному одяг, що пожертвували франківські благодійники на потреби нужденних.

До речі, перефразовуючи відомий вислів "Порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих" можна сказати, що одними з основних меценатів, що наповнюють благодійний гардероб є прості мешканці, котрим і самим зараз живеться не завжди легко. 

Тетяна принесла на ринок дитячі речі та іграшки, розповідає, це одяг її онучки, з якого остання уже виросла. Хоч жінці самій не просто та вона прагне  допомогти іншим, хто у ще більшій скруті.

"Скільки людей таких є окрім мене, потребуючих. На наші маленькі зарплати зараз щось собі купити неможливо", - каже жінка.

Тетяна сподівається, що дитячі речі комусь стануть в пригоді. А для своєї сім'ї хотіла б взяти одяг для хворого чоловіка, бо коштів придбати новий не мають.

"Чоловік лежить в лікарні вже чотири місяці, раніше приходила за взуттям для нього, тепер йому ампутували ногу, то й взуття не треба. Я не працюю, бо якраз оформлюю опікунство, щоб за чоловіком доглядати. В мене такий вік, що вже йде до пенсії, а де брати кошти на одяг, невтямки", - розповідає учасниця благодійної акції.

Інша відвідувачка Леся Петришин приїхала з Угорників, жінка каже, що всі її тут вже знають, бо приходить також і до церкви на службу. Раніше теж займалась благодійністю, ті речі, які їй не підходили приносила лежачим людям, або залишала на подвір’ї церкви, або "ринку".

"А зараз пенсія маленька, сама живу і мені важко. В церкві священники мене знають, свою історію я їм розказала. Сьогодні прийшла взяти собі якийсь одяг, бо стає холодно, та й треба щось тепліше, бо на ринку ціни космічні, за свою пенсію я там нічого не куплю, а мерзнути не хочу. Добре що поїзди, автобуси їдуть, то я ними добираюсь до Франківська", - зізналась жінка

Учасники акції можуть брати необхідні речі не лише для себе. Так, наприклад, франківчанка Інна розповідає, що прийшла за одягом не лише собі, а ще й для жінки за якою час від часу доглядає. Інна має двоє дітей, сім’я малозабезпечена, тому від будь-якої допомоги не відмовляється, каже самій виховувати дітей важко.

"Треба й нагодувати, зібрати, помити, тому дуже важливо в такий важкий час отримувати допомогу. Купити куртку на ринку чи в магазині дорого, штани дитячі коштують як на дорослого, так само і з взуттям. Дитина росте, а я не маю можливості щороку купувати нову куртку, чи навіть взуття.

На все грошей не вистачає, тому наявність такого місця - це дуже велика допомога. Якщо не можу щось знайти сама, то питаю волонтерів про одяг чи на мене чи на дітей, а вони вже мені показують що тут є", - пояснює мешканка Франківська.

Ідея створити "шоурум" для нужденних виникла ще два роки тому. Ініціатори акції розповідають, після смерті батьків залишилось багато одягу, хотіли  віддати,  проте жодна благодійна організація, в яку телефонували його не прийняла.

Діяльність спільноти спрямована не лише на задоволення матеріальних потреб людей, що приходять на подвір'я церкви.

"Для нас не є головним роздати одяг, наша місія підійти до кожного, хто є в потребі, розрадити. Спочатку назвали це «одяг і речі для бідних», багатьох обурило саме слово «бідних», тому поступово всі почали казати потребуючі, нужденні.

Насправді глибина слова «бідний» і полягає в тому, що людина знаходиться в біді й для нас є важливо розрадити ту людину, а одяг – це допомога, яку людина може фізично отримати. Бо, якщо допомагати тільки словом, то людина зостанеться пригніченою та голодною, а ми собі таке дозволити не можемо", - зізнається Олесь Маргітич, старший служитель спільноти «Святого Миколая» УГКЦ.

Одяг для благодійного ринку приносять небайдужі люди, котрі усвідомлюють, що речі, які їм уже не потрібні, для когось будуть вкрай важливими. 

"Наші служіння починаються із молитви до Божого милосердя, ринок організували на території храму. Всі речі, одяг люди приносили сюди. Були й моменти, коли залишали в церкві, але ми проти, бо все-таки це храм і речі заважають служити отцям. Тому все беремо з рук", - розповідає про організаційні моменти Марія Колесніченко, учасниця спільноти "Святого Миколая".

Організатори просять всіх охочих допомогти зважати лиш на одну вимогу - подумайте чи річ, яку віддаєте ще можна реально використовувати. Також прохання приносити випраний одяг, не порваний, в нормальному стані - речі, які вони б самі могли для себе взяти.

"Ми все передивляємось, якщо є такі одежини, які не відповідають нормальному стану, викидаємо, ми не можемо видавати людям непотріб", - пояснює учасниця спільноти.

Марія Колесніченко розповідає, що до них по допомогу приходять і люди, котрі, на перший погляд, не є нужденними. 

"Є дуже багато таких людей, але, якщо хтось бере річ, то я схиляюсь до тієї думки, що людина є в якійсь біді, хоча є різні моменти. Можливо люди чимось і користають, але ми стараємось говорити, тим людям, які менш потребують, щоб не брали по декілька речей. Буває, що до нас приходять ті, хто не мають житла. Вони беруть вбрання, щоб використовувати його як постіль чи покривало", - каже жінка.

Наразі на благодійному ринку обмежень немає, кожен учасник акції може взяти стільки одягу, скільки вважає за потрібне. Але учасниця спільноти зізнається, коли бачить, що людина вже надто нахабно користується благодійністю, вона особисто пояснює про цінність цих речей для бідних та нужденних.

"Вже мали випадок, коли одяг несли на базар. Мішками звісно ніхто нічого не виносив, але все ж були інциденти. В такі моменти ми стараємось людей зупиняти".

Наразі організатори одяг не приймають, пояснюють це тим, що мало нужденних знають про ринок, тому речей є достатньо.

Отримати допомогу, за словами волонтерів, можна на території церкви Зіслання Святого Духу, що на вулиці Коновальця, 105 щочетверга з 15:00 до 17:30 год.

Фото: Дмитро Дем'янів

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Потребуєш - візьми, маєш змогу - поклади: в Івано-Франківську продуктовий магазин започаткував благодійну акцію (ФОТО)


10.09.2021 Уляна Мокринчук 10214 1
Коментарі (1)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700