Умови праці в Силіконовій долині ніколи вже не будуть колишніми

Коли штаб-квартира Mission Bio відкриється на наступному тижні, співробітники виявлять, що багато знайомих штучок, якими вони користувалися до того, як Силіконова долина пішла на карантин, змінилися.

Замість безкоштовних спільних підносів з обідами, що подавалися кілька разів на тиждень, кожен працівник отримає свою власну страву в коробці. Закуски залишаться безкоштовними, але автомат з газованою водою та миску з мигдалем замінять напої в банках, бутильована вода та окремо запаковані протеїнові батончики.

Одна нова перевага: кожні два тижні стартап планує проводити тестування на Covid-19 безпосередньо в офісі всім працівникам, які забажають Mission Bio повертається до офісу раніше за більшість підприємств Північної Каліфорнії. Чиновники продовжили наказ на перебування вдома до кінця травня, а деякі з найбільших технологічних компаній заявили, що вони можуть тримати офіси закритими ще довше.

Mission Bio, яка займається розробками в галузі клітинної хімії, заявила, що вирішила відкритися після консультацій з місцевими чиновниками, які визначили, що ракові дослідження стартапом належать до невідкладних.

"Рак не працював вдома", - сказав Найджел Бірд, головний директор з технологій.

Підготовка стартапом до повернення в офіс відкриває вікно унікальних проблем адаптації робочого простору Силіконової долини до пандемії. Столи Mission Bio розташовані у плані відкритого поверху - основи технологічного офісу, цілком несумісного з правилами соціального дистанціювання. Компанія буде тримати офіс відкритим сім днів на тиждень і просить працівників вибирати зміни, щоб одночасно була присутня лише третина персоналу. Станції лабораторії розроблені так, щоб вони були спільними, але дослідникам потрібно буде працювати поодинці. У співробітників перевірятимуть температуру безконтактними термометрами після виходу, і запитуватимуть, чи у них або членів їхніх сімей не було кашлю, лихоманки чи проблем з диханням.

Найбільші технологічні компанії вживають подібних кроків, коли нарешті повертаються до кампусу. Apple Inc. має намір поступово повернути працівників до офісу, проводити перевірку температури, тримати людей осторонь і створити якийсь контрольний чек-ліст, Тім Кук, виконавчий директор, заявив працівникам у віртуальній зустрічі минулого місяця. За його словами, штаб-квартира в Купертіно, штат Каліфорнія, не відкриється принаймні до початку червня, і, ймовірно, працівників буде повернуто на "поетапній основі". Google, чиї кампуси створені щоб збирати співробітників у багатьох кафетеріях та волейбольних майданчиках, також не планує повертатися принаймні до червня. Компанія розраховує внести зміни в дизайн свого відкритого офісу до повернення персоналу, заявила людина, знайома з підготовкою.

Штаб-квартира Facebook в Менло-Парку. Фотограф: Сем Холл / Блумберг 

Facebook Inc. розглядає способи переналаштувати план відкритого поверху, але не поспішає повертатися, оскільки більшість працівників можуть виконувати свою роботу з дому, заявив головний фінансовий директор Девід Венер на телеканалі Bloomberg. Компанія Amazon.com Inc. повідомила корпоративним працівникам у всьому світі, що, якщо вони зможуть ефективно працювати вдома, вони можуть залишитися там принаймні до жовтня. Тим, хто прийде в офіс, буде надано захист обличчя.  

Після того, як технічні працівники нарешті повернуться назад, перші зміни, які багато хто помітить, - на ранковому маршруті. Трансфер, який надають більші компанії, може працювати не на повну потужність, а деякі роботодавці можуть заохочувати людей їздити власним транспортом, щоб уникнути громадського транспорту. Після прибуття вони знайдуть перероблені вестибюлі. Щоб безпечно пропустити тисячі працівників, компанії прагнуть використовувати дизайнерські хитрощі, як наклейки на підлозі або ретельно розміщені меблі для створення бар'єрів, - сказав Примо Орпілла, співзасновник компанії з дизайну інтер'єрів Studio O + A у Сан-Франциско, чиї клієнти включають Microsoft Corp., Slack Technologies Inc. та Uber Technologies Inc.    

Технологічні компанії особливо стурбовані змінами, які можуть поставити під загрозу їх ретельно підібрану естетику. Ніхто не хоче, щоб мотузкові бар'єри змусили людей відчувати себе наче в аеропорту, сказав Орпілла. Вони шукають мистецьку версію контролю за натовпом. "Якби Шепард Фейрі відповідав за те, щоб соціальне дистанціювання було частиною вашого простору, як би він це зробив?" - сказав Орпілья, маючи на увазі творця плакатів кампанії Барака Обами "Надія/Hope".  У зміні, яка сподобається Джорджу Костанці, деякі клієнти розглядають можливість відновлення перегородок в туалетах, щоб стіни простягалися від підлоги до стелі, сказав він.   

Багато компаній усвідомлюють, що відкритий офіс, який колись вважали перспективним через відсутність розмежування між працівниками, що сприяло співпраці, зараз є нестійким. "Можливо, це було інноваційно", - сказав Ендрю Холмс, директор з маркетингу Loftwall, штат Техас, виробник розділювачів кімнат і настільних перегородок. "Тепер воно просто створює відчуття місця для розмноження мікробів".  Продаж розділювачів Loftwall подвоївся з часу спалаху коронавірусу. Apple, Google, Microsoft та Tesla Inc. - одні з компаній, які замовляли Loftwall протягом останніх 18 місяців, заявив Холмс.  

   

Співробітники працюють в офісі Coinbase у Сан-Франциско. Фотограф: Майкл Шорт / Блумберг  

Відродження кабінок може бути недостатньо, - сказав Філіп Мартін, керівник служби безпеки базованої у Сан-Франциско біржі з обміну криптовалют Coinbase.   Якщо колега кашляє під час стояння, наприклад, він може заразити сусідів. Мартін передбачає, що чиновники можуть встановити приписи для офісів, наприклад, з обмеження кількості людей, допущених до будівель, або вимагати бар'єрів між працівниками. Він проводить ранні приготування до повернення Coinbase в офіс, але компанія заявила, що не очікує відновлення ситуація до норми раніше січня чи навіть пізніше.  

Деякі робочі місця складніше переробити. Xwing - стартап з розробки автономних літальних апаратів, що проводив два тижні випробувальних польотів на аеродромі в Конкорді, штат Каліфорнія, перед пандемією. Компанія зібрала трьох-чотирьох співробітників, оснащених гарнітурами приблизно на відстані руки один від одного всередині невеликого шумного автомобіля.  

Засновник Марк Пітт намагається визначити, чи можливо, щоб у повітрі було менше інженерів та чи мікрофони все-таки зможуть передавати голос під час носіння масок для обличчя. "Вся наша робота - автономні польоти літаків", - сказав Піет. "Якщо ми не зможемо літати, це стане серйозною проблемою.   

Джерело: bloomberg


09.05.2020 2247
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1355
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14344 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6297

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

705

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

653
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13957
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2