Умови праці в Силіконовій долині ніколи вже не будуть колишніми

Коли штаб-квартира Mission Bio відкриється на наступному тижні, співробітники виявлять, що багато знайомих штучок, якими вони користувалися до того, як Силіконова долина пішла на карантин, змінилися.

Замість безкоштовних спільних підносів з обідами, що подавалися кілька разів на тиждень, кожен працівник отримає свою власну страву в коробці. Закуски залишаться безкоштовними, але автомат з газованою водою та миску з мигдалем замінять напої в банках, бутильована вода та окремо запаковані протеїнові батончики.

Одна нова перевага: кожні два тижні стартап планує проводити тестування на Covid-19 безпосередньо в офісі всім працівникам, які забажають Mission Bio повертається до офісу раніше за більшість підприємств Північної Каліфорнії. Чиновники продовжили наказ на перебування вдома до кінця травня, а деякі з найбільших технологічних компаній заявили, що вони можуть тримати офіси закритими ще довше.

Mission Bio, яка займається розробками в галузі клітинної хімії, заявила, що вирішила відкритися після консультацій з місцевими чиновниками, які визначили, що ракові дослідження стартапом належать до невідкладних.

"Рак не працював вдома", - сказав Найджел Бірд, головний директор з технологій.

Підготовка стартапом до повернення в офіс відкриває вікно унікальних проблем адаптації робочого простору Силіконової долини до пандемії. Столи Mission Bio розташовані у плані відкритого поверху - основи технологічного офісу, цілком несумісного з правилами соціального дистанціювання. Компанія буде тримати офіс відкритим сім днів на тиждень і просить працівників вибирати зміни, щоб одночасно була присутня лише третина персоналу. Станції лабораторії розроблені так, щоб вони були спільними, але дослідникам потрібно буде працювати поодинці. У співробітників перевірятимуть температуру безконтактними термометрами після виходу, і запитуватимуть, чи у них або членів їхніх сімей не було кашлю, лихоманки чи проблем з диханням.

Найбільші технологічні компанії вживають подібних кроків, коли нарешті повертаються до кампусу. Apple Inc. має намір поступово повернути працівників до офісу, проводити перевірку температури, тримати людей осторонь і створити якийсь контрольний чек-ліст, Тім Кук, виконавчий директор, заявив працівникам у віртуальній зустрічі минулого місяця. За його словами, штаб-квартира в Купертіно, штат Каліфорнія, не відкриється принаймні до початку червня, і, ймовірно, працівників буде повернуто на "поетапній основі". Google, чиї кампуси створені щоб збирати співробітників у багатьох кафетеріях та волейбольних майданчиках, також не планує повертатися принаймні до червня. Компанія розраховує внести зміни в дизайн свого відкритого офісу до повернення персоналу, заявила людина, знайома з підготовкою.

Штаб-квартира Facebook в Менло-Парку. Фотограф: Сем Холл / Блумберг 

Facebook Inc. розглядає способи переналаштувати план відкритого поверху, але не поспішає повертатися, оскільки більшість працівників можуть виконувати свою роботу з дому, заявив головний фінансовий директор Девід Венер на телеканалі Bloomberg. Компанія Amazon.com Inc. повідомила корпоративним працівникам у всьому світі, що, якщо вони зможуть ефективно працювати вдома, вони можуть залишитися там принаймні до жовтня. Тим, хто прийде в офіс, буде надано захист обличчя.  

Після того, як технічні працівники нарешті повернуться назад, перші зміни, які багато хто помітить, - на ранковому маршруті. Трансфер, який надають більші компанії, може працювати не на повну потужність, а деякі роботодавці можуть заохочувати людей їздити власним транспортом, щоб уникнути громадського транспорту. Після прибуття вони знайдуть перероблені вестибюлі. Щоб безпечно пропустити тисячі працівників, компанії прагнуть використовувати дизайнерські хитрощі, як наклейки на підлозі або ретельно розміщені меблі для створення бар'єрів, - сказав Примо Орпілла, співзасновник компанії з дизайну інтер'єрів Studio O + A у Сан-Франциско, чиї клієнти включають Microsoft Corp., Slack Technologies Inc. та Uber Technologies Inc.    

Технологічні компанії особливо стурбовані змінами, які можуть поставити під загрозу їх ретельно підібрану естетику. Ніхто не хоче, щоб мотузкові бар'єри змусили людей відчувати себе наче в аеропорту, сказав Орпілла. Вони шукають мистецьку версію контролю за натовпом. "Якби Шепард Фейрі відповідав за те, щоб соціальне дистанціювання було частиною вашого простору, як би він це зробив?" - сказав Орпілья, маючи на увазі творця плакатів кампанії Барака Обами "Надія/Hope".  У зміні, яка сподобається Джорджу Костанці, деякі клієнти розглядають можливість відновлення перегородок в туалетах, щоб стіни простягалися від підлоги до стелі, сказав він.   

Багато компаній усвідомлюють, що відкритий офіс, який колись вважали перспективним через відсутність розмежування між працівниками, що сприяло співпраці, зараз є нестійким. "Можливо, це було інноваційно", - сказав Ендрю Холмс, директор з маркетингу Loftwall, штат Техас, виробник розділювачів кімнат і настільних перегородок. "Тепер воно просто створює відчуття місця для розмноження мікробів".  Продаж розділювачів Loftwall подвоївся з часу спалаху коронавірусу. Apple, Google, Microsoft та Tesla Inc. - одні з компаній, які замовляли Loftwall протягом останніх 18 місяців, заявив Холмс.  

   

Співробітники працюють в офісі Coinbase у Сан-Франциско. Фотограф: Майкл Шорт / Блумберг  

Відродження кабінок може бути недостатньо, - сказав Філіп Мартін, керівник служби безпеки базованої у Сан-Франциско біржі з обміну криптовалют Coinbase.   Якщо колега кашляє під час стояння, наприклад, він може заразити сусідів. Мартін передбачає, що чиновники можуть встановити приписи для офісів, наприклад, з обмеження кількості людей, допущених до будівель, або вимагати бар'єрів між працівниками. Він проводить ранні приготування до повернення Coinbase в офіс, але компанія заявила, що не очікує відновлення ситуація до норми раніше січня чи навіть пізніше.  

Деякі робочі місця складніше переробити. Xwing - стартап з розробки автономних літальних апаратів, що проводив два тижні випробувальних польотів на аеродромі в Конкорді, штат Каліфорнія, перед пандемією. Компанія зібрала трьох-чотирьох співробітників, оснащених гарнітурами приблизно на відстані руки один від одного всередині невеликого шумного автомобіля.  

Засновник Марк Пітт намагається визначити, чи можливо, щоб у повітрі було менше інженерів та чи мікрофони все-таки зможуть передавати голос під час носіння масок для обличчя. "Вся наша робота - автономні польоти літаків", - сказав Піет. "Якщо ми не зможемо літати, це стане серйозною проблемою.   

Джерело: bloomberg


09.05.2020 2096
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1023
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2416
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2059
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2094
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6368 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2386 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

260

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1073

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1107

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1325
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

201
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

539
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1998
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26440
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

496
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10399 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7939
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

484
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

344
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

489
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

569
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1512