УКРОП пропонує спростити оформлення авто, ввезених як гуманітарна допомога

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, що має спростити ввезення та оформлення в Україні автомобілів від закордонних донорів як гуманітарної допомоги.

Законопроект № 8130 «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства про гуманітарну допомогу у відповідність до сучасних умов та нових соціальних викликів» розробили народні депутати від УКРОПу Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Ірина Констанкевич, Віталій Купрій, Валентин Дідич, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко у співпраці з громадськими активістами і представниками різних фракцій парламенту.

«Законопроект має змінити українське законодавство у сфері гуманітарної допомоги відповідно до потреб організацій і громадян. Він дозволить ввозити в Україну безкоштовні транспортні засоби від міжнародних донорів», – наголошують в «Українському об’єднанні патріотів».

Документ пропонує звільнити від обмежень щодо європейських екологічних стандартів гуманітарну допомогу у вигляді карет швидкої допомоги та автомобілів для дитячих будинків. Також він має розблокувати ввезення в Україну безкоштовних аварійно-рятувальних автомобілів для пожежних частин та аварійних служб від іноземних меценатів.

За словами авторів законопроекту, подібну техніку в Україні зараз випускає лише одне підприємство. Проте якість і ціна вітчизняних авто не витримує жодної критики. Приміром, у зоні проведення АТО 20 із 50 санітарних машин «Богдан-2251» потребують ремонту, не встигнувши від’їздити й 10 тисяч кілометрів.

Натомість якісні автомобілі від закордонних меценатів простоюють на митницях через українську бюрократію. Експлуатувати такі машини заборонено через неможливість отримати необхідні документи.

«Є безліч прикладів, коли аварійно-рятувальні автомобілі по декілька років стоять на станціях, але експлуатувати їх не можна. Техніку від закордонних донорів також часто використовують за призначенням без розмитнення та реєстрації», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, законодавча ініціатива пропонує зняти вікове обмеження на ввезення легкових автомобілів для осіб з інвалідністю. Також законопроект надає право на гуманітарну допомогу у вигляді транспортних засобів дитячим будинкам сімейного типу та прийомним родинам, які виховують п’ятьох чи більше дітей.

«Це дасть змогу оновити автопарк аварійно-рятувальних автомобілів, дозволить дитячим будинкам одержати такі потрібні буси, підтримати найменш захищені верстви населення», – пояснив один з авторів законопроекту, співзасновник громадської спілки «Доступне авто» укропівець Михайло Катрук на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

При цьому він зазначив, що законопроект має зняти штучні обмеження, створені вітчизняним автомобільним лобі.

«У країнах ЄС немає жодних обмежень на імпорт вживаних автомобілів за екологічними показниками. Водночас в Україні їх запровадили з метою захисту так званого вітчизняного виробника. Це призводить до парадоксу, коли українські організації не можуть безкоштовно отримати навіть нові транспортні засоби, які не відповідають екологічному стандарту «Євро-5», – підкреслили в УКРОПі.

Раніше США, Канада й низка скандинавських країн висловили готовність безкоштовно передати Україні автомобільну техніку в нормальному стані. Однак громади не можуть отримати донорську техніку через штучні обмеження.


19.03.2018 718
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

447
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4347
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1378
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1269
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2510
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

314

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1141

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

921
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

226
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10600
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

253
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

554
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5617
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1358
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

315
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

105
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

543 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

971
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

843