Українці створили безкоштовний додаток для тих, хто сортує і переробляє вторинну сировину і віддає речі на реюз

Українські програмісти створили безкоштовний мобільний додаток Clewo — це цифровий помічник в сортуванні, пошуку та утилізації відходів, а також в обміні хороших, але вже непотрібних речей для повторного використання (реюз).

Зараз Івано-Франківщину запрошують взяти участь в бета-тесті для пристроїв на Android, а ще раніше стартувало тестування для iOS. Головне завдання додатку — допомогти тим, хто сортує побутові відходи, і тим, хто їх переробляє, знайти один одного в будь-якій точці України і навіть світу.

Так економляться гроші та час користувачів, а на звалища потрапляє менше придатних до повторного використання сировини та речей, кажуть розробники. Щоб стати учасником бета-тесту (перевірка майже готової версії продукту перед виходом в App Store і Play Market), потрібно зареєструватися — окремо для Android та iOS. Повноцінний реліз в App Store і Play Market відбудеться до кінця 2019 року.

Принцип Clewo простий, пояснюють розробники: один користувач сортує вторсировину, фотографує і викладає в додаток якийсь об'єкт. Інший користувач займається переробкою вторсировини або просто перевезенням — він бачить в додатку цікавий для нього об'єкт, зв'язується з першим користувачем і вивозить вторсировину. Те ж стосується реюза — хтось викладає об'єкт в систему, а інший користувач його забирає.

Додаток має вирішити серйозну проблему — відсутність прямого зв'язку між тими, хто хоче сортувати відходи (пластик, скло, метал, папір, тетрапак, реюз), але не знає, куди їх здати, і тими, хто переробляє відходи. Це зупиняє навіть тих українців, хто вважає себе екологічно свідомими. “Ви збираєте ці пластикові пляшки, наприклад, на балконі, але просто не знаєте, куди їх подіти.

Хоча сітка для вторсировини знаходиться в 5 хвилинах від будинку, ви просто не знаєте про це, — пояснює член команди Clewo Єгор Куц. — І в якийсь момент пластик відправляється в загальний сміттєвий бак, а людина розчаровується в екологічних ідеях. У XXI столітті так не повинно відбуватися. У нас в смартфонах є рішення для кожної проблеми — пошук квартир і попутників, виклик таксі, вивчення мов. І тепер — для сортування і для реюзу”.

Вся команда Clewo складається з п'яти чоловік: Єгор Куц, Олександр Герасимов, Ігор Чепурний, Дмитро Глазунов і Олег Бородай. Створенням еко-додатку вони займалися у вільний від основної роботи час. Це — їх внесок в боротьбу за навколишнє середовище. “Навіщо сортувати відходи, знають всі — менше комунальні платежі за вивезення сміття для ОСББ, менше звалищ, чистіше планета для нас і наших нащадків. Про це говорить і слоган Clewo: “Clear the world” (“Очисти світ”)”, — пояснює член команди Clewo Єгор Куц.

Під час тестування розробники перевіряють, як працюють основні функції програми — реєстрація користувачів, додавання і бронювання об'єктів, зв'язок між користувачами. Уже початок тестування показав, що однією з найважливіших категорій об'єктів в додатку може стати реюз. У Харкові, наприклад, тільки одна Facebook-спільнота для обміну непотрібних речей складається з 4800 активних учасників. Таких груп — десятки по всій країні, кажуть розробники. 

“Тестування і постійне спілкування з екоактивістами та користувачами допомагають нам робити Clewo зручним. Так ми зрозуміли, що потрібно значно розширювати функціонал карти: додали можливість створити опис для пунктів прийому, відзначити типи сировини, яку цей пункт приймає, побудувати складну логістику. Іншими словами, так можна буде, не чекаючи переробника, самому віднести відсортовані відходи на найближчий пункт прийому”, — пояснює Єгор Куц.

Повноцінний реліз Clewo на обох мобільних платформах відбудеться в кінці року. Розробники сподіваються, що додаток стане проривом у вирішенні екологічних проблем в Україні і не тільки. Зараз додаток доступний українською, російською та англійською мовами, залежно від мови в налаштуваннях смартфона. І немає ніяких обмежень на країни — використовувати його можна всюди на планеті, а от наповнення залежить від самих користувачів.

“Ми впевнені, що Clewo буде розвиватися, що користувачі допоможуть нам знайти йому все нові і нові області застосування, — каже Єгор Куц. — І якщо все вийде, ніщо не завадить Clewo вийти за межі України. Проблеми екології не мають кордонів, і їх рішення — теж”.


06.12.2019 5352
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

887 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727