Україна та нові технології обов’язково переможуть: ІФНТУНГ відзначає День науки

День науки в Україні, який цьогоріч припадає на 18 травня  — порівняно молоде свято для українських вчених, однак вже встигло здобути популярність серед людей, які так чи інакше пов'язані з науковими дослідженнями.

Адже наукова діяльність – це джерело створення нових технологій та техніки. Серед лідерів у наукових дослідженнях – й університети, бо наука в університетах – це могутній потенціал будь-якої держави.  ЗВО мають можливості забезпечити високу якість підготовки студентів, залучаючи їх до безпосередньої участі у наукових дослідженнях, де вони можуть самі зростати як дослідники, плідно займаються інноваційною діяльністю, формують засади інноваційного розвитку конкурентоспроможної промисловості та економіки держави.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу є  одним з лідерів прикладних інженерних наук в Україні. Запорукою успішної діяльності університету є високий науковий потенціал професорсько-викладацького складу: 1 академік Національної академії наук України,  53 доктори наук, професори, близько 280 кандидатів наук, доцентів. 24 науково-педагогічні працівники університету стали лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки. На базі досліджень науковців університету на сьогоднішній день сформовано 19 наукових шкіл, у рамках яких виконуються фундаментальні та прикладні дослідження на світовому рівні, які поєднуються із підготовкою фахівців у цих напрямках.

«Науково-дослідна робота в університеті має давнє європейське коріння. ІФНТУНГ  завжди був центром кристалізації нафтогазових досліджень, однак сьогодні сфера наукових інтересів університету розширюється в напрямку енергетики, зокрема відновлюваної, декарбонізації, забезпечення національної безпеки тощо. Важливо, що в умовах війни українська наука відповідає викликам часу, актуальним світовим трендам і тенденціям», - зазначає проректор з наукової роботи Олександр Кондрат.

Наполеглива творча праця співробітників, креативна міждисциплінарна синергія інститутів та кафедр переконують у подальших беззаперечних наукових успіхах нашого університету та гарантують його стійкий розвиток. По-перше, інноваційна діяльність ІФНТУНГ  - на гребені хвилі світових трендів та стандартів нафтопереробної, переробної галузі, лише за 2023 рік представлено 7 університетських та 26 індивідуальних патентів й винаходів. По-друге, науковці університету залучені до розв’язання актуальних проблем розвитку економіки територіальних громад, розробки та реалізації програм економічного і соціального розвитку тощо. По-третє, науковиці ІФНТУНГ можуть похвалитись вагомими здобутками у різних наукових сферах та впевнено торують шлях в інженерних науках, університетський науковець поповнив ТОП-рейтинг Стенфордського університету за 2023 рік, а винахідники університету здобули престижні дипломи.

Про високу оцінку наукової діяльності університету свідчить Сертифікат про членство в Асоціації європейських університетів з можливістю вести спільні наукові дослідження, велика кількість наукових грантів на наукові дослідження, виграних викладачами ІФНТУНГ, рівень наукових конференцій, які організовує та в яких бере участь  університет, проведення наукових та технічних пікніків, які показують, що наука може бути цікавою і доступною. Актуальність наукових досліджень та вагомість отриманих результатів стали передумовою для створення майбутнього інтерактивного Музею науки.

Велика увага в ІФНТУНГ – до студентських наукових досліджень. Цьогоріч в університеті пройшла вже 36-та студентська наукова конференція, переможці якої отримують заслужені нагороди.  Наш університет робить все, щоб виплекати та зберегти молоде покоління науковців для майбутнього України.

Університет також шанує своїх вчених та дослідників: грамоти, медалі, премії, відзнаки отримали до Дня науки - 2024 кращі науковці.

Тож вітаємо всіх причетних! Творчої енергії та наснаги!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську, біля Університету нафти і газу, урочисто відкрили та освятили погруддя Івану Пулюю (фото)

Фотогалерея


18.05.2024 452
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

576
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2700
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1688 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3775
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5570
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

278

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

274

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

968
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

546
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

565
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

847
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2062
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

610
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

941
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5005
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1085
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

454 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

681
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

467
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

791