Україна та нові технології обов’язково переможуть: ІФНТУНГ відзначає День науки

День науки в Україні, який цьогоріч припадає на 18 травня  — порівняно молоде свято для українських вчених, однак вже встигло здобути популярність серед людей, які так чи інакше пов'язані з науковими дослідженнями.

Адже наукова діяльність – це джерело створення нових технологій та техніки. Серед лідерів у наукових дослідженнях – й університети, бо наука в університетах – це могутній потенціал будь-якої держави.  ЗВО мають можливості забезпечити високу якість підготовки студентів, залучаючи їх до безпосередньої участі у наукових дослідженнях, де вони можуть самі зростати як дослідники, плідно займаються інноваційною діяльністю, формують засади інноваційного розвитку конкурентоспроможної промисловості та економіки держави.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу є  одним з лідерів прикладних інженерних наук в Україні. Запорукою успішної діяльності університету є високий науковий потенціал професорсько-викладацького складу: 1 академік Національної академії наук України,  53 доктори наук, професори, близько 280 кандидатів наук, доцентів. 24 науково-педагогічні працівники університету стали лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки. На базі досліджень науковців університету на сьогоднішній день сформовано 19 наукових шкіл, у рамках яких виконуються фундаментальні та прикладні дослідження на світовому рівні, які поєднуються із підготовкою фахівців у цих напрямках.

«Науково-дослідна робота в університеті має давнє європейське коріння. ІФНТУНГ  завжди був центром кристалізації нафтогазових досліджень, однак сьогодні сфера наукових інтересів університету розширюється в напрямку енергетики, зокрема відновлюваної, декарбонізації, забезпечення національної безпеки тощо. Важливо, що в умовах війни українська наука відповідає викликам часу, актуальним світовим трендам і тенденціям», - зазначає проректор з наукової роботи Олександр Кондрат.

Наполеглива творча праця співробітників, креативна міждисциплінарна синергія інститутів та кафедр переконують у подальших беззаперечних наукових успіхах нашого університету та гарантують його стійкий розвиток. По-перше, інноваційна діяльність ІФНТУНГ  - на гребені хвилі світових трендів та стандартів нафтопереробної, переробної галузі, лише за 2023 рік представлено 7 університетських та 26 індивідуальних патентів й винаходів. По-друге, науковці університету залучені до розв’язання актуальних проблем розвитку економіки територіальних громад, розробки та реалізації програм економічного і соціального розвитку тощо. По-третє, науковиці ІФНТУНГ можуть похвалитись вагомими здобутками у різних наукових сферах та впевнено торують шлях в інженерних науках, університетський науковець поповнив ТОП-рейтинг Стенфордського університету за 2023 рік, а винахідники університету здобули престижні дипломи.

Про високу оцінку наукової діяльності університету свідчить Сертифікат про членство в Асоціації європейських університетів з можливістю вести спільні наукові дослідження, велика кількість наукових грантів на наукові дослідження, виграних викладачами ІФНТУНГ, рівень наукових конференцій, які організовує та в яких бере участь  університет, проведення наукових та технічних пікніків, які показують, що наука може бути цікавою і доступною. Актуальність наукових досліджень та вагомість отриманих результатів стали передумовою для створення майбутнього інтерактивного Музею науки.

Велика увага в ІФНТУНГ – до студентських наукових досліджень. Цьогоріч в університеті пройшла вже 36-та студентська наукова конференція, переможці якої отримують заслужені нагороди.  Наш університет робить все, щоб виплекати та зберегти молоде покоління науковців для майбутнього України.

Університет також шанує своїх вчених та дослідників: грамоти, медалі, премії, відзнаки отримали до Дня науки - 2024 кращі науковці.

Тож вітаємо всіх причетних! Творчої енергії та наснаги!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську, біля Університету нафти і газу, урочисто відкрили та освятили погруддя Івану Пулюю (фото)

Фотогалерея


18.05.2024 473
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1240
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

415
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14309 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1654
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

936
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6290

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

699

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1524

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1328

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1211
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

571
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

717
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1631
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

649
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

940
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5984
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13942
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

319
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

613
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

541
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

856 2