Українців закликають готуватися до найхолоднішої за останні сто років зими

 

/data/blog/41319/34ecce83f1c56e7243dfd412e01adc72.jpg

Фото: stopallergy.ru

 

Частина європейських та американських синоптиків закликає Європу готуватися до найхолоднішої за останні сто років зими.

 

Зокрема, про це говорить американський метеоролог Джо Бастарді, пояснюючи це тим, що континент накриє так званий "блокувальний циклон", а також цьому сприятиме зниження активності Сонця. Аналогічної думки дотримується й німецький синоптик Домінік Юнг.

 

Проте прогнози українських експертів, опитаних ТСН.ua, виявилися різними: одні погоджуються із Бастарді та Юнгом, інші – вважають такі висновки безпідставними.


Приводу для паніки немає

 

Лякати людей тим, що ця зима буде більш суворою, ніж у попередні роки, немає жодних підстав, переконаний заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко. Тому що, за його словами, взагалі майже неможливо створити точний прогноз погоди на період більший, ніж десять днів. Зокрема, Український гідрометцентр дає прогнози погоди на період до десяти днів.

 

"Більш віддалені прогнози робити важко, бо все швидко змінюється, і прогнози не справджуються", – наголосив Прокопенко.

 

Коментуючи заяви американського та німецького колег, Анатолій Прокопенко зауважив, що, крім їхніх думок, існує думка швейцарського синоптика Йорга Качельманна, який називає такі прогнози "шарлатанськими".

 

"Крім того, директор Росгідромету спростував повідомлення про те, що майбутня зима буде в Європі найхолоднішою за останні роки. І я підтримую думку російського колеги. Зараз лякати людей найбільш суворою зимою немає підстав. Бо немає таких прогнозів, які б настільки завчасно могли б точно сказати те, на чому вони (Бастарді та Юнг. – Ред) наполягають", – зазначив метеоролог.

 

Він додав, що у цих вчених – свої методики, за якими вони вибудовують прогнози. Але ці прогнози не відображають офіційну позицію метеослужби Америки або Німеччини – це, за словами Прокопенка, думки "окремих вчених, які не несуть за них жодної відповідальності".

 

Сніжна й дощова зима

 

Координатор програми щодо зміни клімату Національного екологічного центру України Марія Сторчило запевнила, що ця зима буде суворою не стільки в сенсі температури, скільки в сенсі опадів.

 

"Очікується надзвичайна кількість опадів – снігів, дощів, а також сильні вітри. Але підстав очікувати дуже низьких температур та сильних морозів немає", – зазначила експерт.

 

Крім того, за словами Сторчило, якщо говорити про загальну температуру по Україні, то вона поступово зростає: глобально температура в країні з 1960 року зросла на один градус, і тенденція зберігатиметься.

 

До 2018 року зими ставатимуть холоднішими

 

Найближчий за своїм прогнозом до думки американського та німецького метеорологів український народний синоптик Валерій Некрасов, який вибудовує власні прогнози погоди, спираючись на вивчення сонячної активності.

 

"До цього ми знаходилися на піку сонячної активності, а тепер поступово почали падати, тобто сонячна активність починає стрімко валитися. Тож у 2014 році сонячної енергії буде набагато менше. Відповідно зими ставатимуть холоднішими, але не настільки холодними, що ніби кінець світу", – зазначив Некрасов.

 

Зокрема, за його словами, заморозки на ґрунті можна очікувати в середині листопада, а морози почнуться наприкінці листопада. Зима ж прийде 4 грудня. "До цього утримуватиметься плюсова температура – хоч противно, але "плюс". 4 грудня різко зміниться погода, піде сніг, буде холодно, можлива й ожеледиця. Загалом грудень буде похмурим, малосніжним, особливо холодним – у другій половині", – розповів синоптик.

 

До Нового року, за прогнозом Валерія Некрасова, весь сніг розтане, і свято, як і протягом кількох останніх років, ми зустрінемо із мокрим снігом та слабеньким морозом.

 

"А справжня зима прийде як у Пушкіна: "На третью ночь, проснувшись рано, в окно увидела Татьяна на утро побелевший двор…".

 

Тобто приблизно в середині січня", – зазначив синоптик. Максимальні морози у січні будуть до -15 градусів, а в лютому – до -20 градусів. "Загалом, ця зима буде більш сніжна, ніж попередня, а також доволі довга. Так, 23 лютого буде сипати сніг, 8 березня зранку буде гарний морозець, тобто квіти дівчатам нестимуть в обгортках. А вже після 10 березня поступово почнемо рухатися до весни. Але все одно буде холодно. Тільки в третій декаді квітня прийде тепло, а 1 травня буде навіть спекотно", – прогнозує Некрасов.

 

Крім того, якщо дивитися на криву сонячної активності, то вона спадатиме до 2018-2019 років, відповідно до того зими ставатимуть все більш холоднішими та тривалими з року в рік, проте не буде такої сльоти, як була до того, вважає синоптик.

 

Літа, за його словами, будуть нежаркими, проте врожаї очікуються шалені. "Літо 2014 року триватиме не п'ять місяців, а чотири, тобто все повернеться на свої місця, та пори року будуть за календарем: вересень, жовтень, листопад – осінь, в грудні – зима тощо. Тобто все нормалізується: гарний врожай, не спекотне й не засушливе літо, не так холодно зимою", – підсумував Некрасов.


30.09.2013 599 1
Коментарі (1)

НИК 2013.09.30, 20:49
І НІ ОДНОГО СЛОВА ПРО ЗАГАСЛИЙ ГОЛЬФСТРІМ, ТАНУЧІ ЛЬОДИ І т.п. На сонци -зміна магн. полюсів. щоби у гоїв не було паніки. Про се від спеців, на сайті ДЗВОН: http://www.za-nauku.ru//index.php?option=com_content&task=view&id=7593&Itemid=39 Л.К. Фионова. Климатический ад нового мирового порядка.
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

514
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1395
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1057
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3564
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1699

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

507

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1142

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1313
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

431
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

506
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

453
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1513
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5281
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1550 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

619
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

531