Українців закликають готуватися до найхолоднішої за останні сто років зими

 

/data/blog/41319/34ecce83f1c56e7243dfd412e01adc72.jpg

Фото: stopallergy.ru

 

Частина європейських та американських синоптиків закликає Європу готуватися до найхолоднішої за останні сто років зими.

 

Зокрема, про це говорить американський метеоролог Джо Бастарді, пояснюючи це тим, що континент накриє так званий "блокувальний циклон", а також цьому сприятиме зниження активності Сонця. Аналогічної думки дотримується й німецький синоптик Домінік Юнг.

 

Проте прогнози українських експертів, опитаних ТСН.ua, виявилися різними: одні погоджуються із Бастарді та Юнгом, інші – вважають такі висновки безпідставними.


Приводу для паніки немає

 

Лякати людей тим, що ця зима буде більш суворою, ніж у попередні роки, немає жодних підстав, переконаний заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко. Тому що, за його словами, взагалі майже неможливо створити точний прогноз погоди на період більший, ніж десять днів. Зокрема, Український гідрометцентр дає прогнози погоди на період до десяти днів.

 

"Більш віддалені прогнози робити важко, бо все швидко змінюється, і прогнози не справджуються", – наголосив Прокопенко.

 

Коментуючи заяви американського та німецького колег, Анатолій Прокопенко зауважив, що, крім їхніх думок, існує думка швейцарського синоптика Йорга Качельманна, який називає такі прогнози "шарлатанськими".

 

"Крім того, директор Росгідромету спростував повідомлення про те, що майбутня зима буде в Європі найхолоднішою за останні роки. І я підтримую думку російського колеги. Зараз лякати людей найбільш суворою зимою немає підстав. Бо немає таких прогнозів, які б настільки завчасно могли б точно сказати те, на чому вони (Бастарді та Юнг. – Ред) наполягають", – зазначив метеоролог.

 

Він додав, що у цих вчених – свої методики, за якими вони вибудовують прогнози. Але ці прогнози не відображають офіційну позицію метеослужби Америки або Німеччини – це, за словами Прокопенка, думки "окремих вчених, які не несуть за них жодної відповідальності".

 

Сніжна й дощова зима

 

Координатор програми щодо зміни клімату Національного екологічного центру України Марія Сторчило запевнила, що ця зима буде суворою не стільки в сенсі температури, скільки в сенсі опадів.

 

"Очікується надзвичайна кількість опадів – снігів, дощів, а також сильні вітри. Але підстав очікувати дуже низьких температур та сильних морозів немає", – зазначила експерт.

 

Крім того, за словами Сторчило, якщо говорити про загальну температуру по Україні, то вона поступово зростає: глобально температура в країні з 1960 року зросла на один градус, і тенденція зберігатиметься.

 

До 2018 року зими ставатимуть холоднішими

 

Найближчий за своїм прогнозом до думки американського та німецького метеорологів український народний синоптик Валерій Некрасов, який вибудовує власні прогнози погоди, спираючись на вивчення сонячної активності.

 

"До цього ми знаходилися на піку сонячної активності, а тепер поступово почали падати, тобто сонячна активність починає стрімко валитися. Тож у 2014 році сонячної енергії буде набагато менше. Відповідно зими ставатимуть холоднішими, але не настільки холодними, що ніби кінець світу", – зазначив Некрасов.

 

Зокрема, за його словами, заморозки на ґрунті можна очікувати в середині листопада, а морози почнуться наприкінці листопада. Зима ж прийде 4 грудня. "До цього утримуватиметься плюсова температура – хоч противно, але "плюс". 4 грудня різко зміниться погода, піде сніг, буде холодно, можлива й ожеледиця. Загалом грудень буде похмурим, малосніжним, особливо холодним – у другій половині", – розповів синоптик.

 

До Нового року, за прогнозом Валерія Некрасова, весь сніг розтане, і свято, як і протягом кількох останніх років, ми зустрінемо із мокрим снігом та слабеньким морозом.

 

"А справжня зима прийде як у Пушкіна: "На третью ночь, проснувшись рано, в окно увидела Татьяна на утро побелевший двор…".

 

Тобто приблизно в середині січня", – зазначив синоптик. Максимальні морози у січні будуть до -15 градусів, а в лютому – до -20 градусів. "Загалом, ця зима буде більш сніжна, ніж попередня, а також доволі довга. Так, 23 лютого буде сипати сніг, 8 березня зранку буде гарний морозець, тобто квіти дівчатам нестимуть в обгортках. А вже після 10 березня поступово почнемо рухатися до весни. Але все одно буде холодно. Тільки в третій декаді квітня прийде тепло, а 1 травня буде навіть спекотно", – прогнозує Некрасов.

 

Крім того, якщо дивитися на криву сонячної активності, то вона спадатиме до 2018-2019 років, відповідно до того зими ставатимуть все більш холоднішими та тривалими з року в рік, проте не буде такої сльоти, як була до того, вважає синоптик.

 

Літа, за його словами, будуть нежаркими, проте врожаї очікуються шалені. "Літо 2014 року триватиме не п'ять місяців, а чотири, тобто все повернеться на свої місця, та пори року будуть за календарем: вересень, жовтень, листопад – осінь, в грудні – зима тощо. Тобто все нормалізується: гарний врожай, не спекотне й не засушливе літо, не так холодно зимою", – підсумував Некрасов.


30.09.2013 476 1
Коментарі (1)

НИК 2013.09.30, 20:49
І НІ ОДНОГО СЛОВА ПРО ЗАГАСЛИЙ ГОЛЬФСТРІМ, ТАНУЧІ ЛЬОДИ І т.п. На сонци -зміна магн. полюсів. щоби у гоїв не було паніки. Про се від спеців, на сайті ДЗВОН: http://www.za-nauku.ru//index.php?option=com_content&task=view&id=7593&Itemid=39 Л.К. Фионова. Климатический ад нового мирового порядка.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

828
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

643
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1712
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3063
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2476
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2456

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

82

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

643

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

618

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1480
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

228
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

583
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

444
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

234
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

310
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26946
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

766
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19602
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

329
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

330
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

657
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1111 1