Українців не впускають до Росії

 

 

Москва – Українських громадян не пускають до Росії. Їх без пояснення причин повертають на кордоні. Сьогодні такі випадки на жаль, не поодинокі. А тим, хто потрапляє до Росії, доводиться пройти всі, як вони кажуть, «кола пекла» для того, щоб легально оформити своє перебування на російській території.


 
Телеоператор Олексій Зиков разом із дружиною та дитиною в середині січня прямував до Москви на машині. На кордоні в Білгородській області дружині Олексія повідомили, що в найближчі два роки їй заборонено в’їзд у Російську Федерацію. Спроби дізнатися причину в Олексія зайняли майже півмісяця, пише Радіо Свобода.
 


«На сайті ФМС (Федеральної міграційної служби – ред.) вводиш номер паспорта, вискакує табличка «є підстави заборонити в’їзд у Російську Федерацію». Нічого не пояснюється і не розповідається. І люди деякі в шоці, просто кажуть: «Ми не розуміємо, чому?». Потім вже в УФМС мені пояснили, що причина – порушення термінів перебування і назвали дати. Я запитав, що невже не зафіксовано, що вона в’їжджала і виїжджала, вони сказали, що в базі даних цього немає. Але в паспорті у неї стояти штампи, що вона за цей час приїжджала і виїжджала з Росії тричі».


 
У ФМС Олексію Зикову сказали, що штамп не є доказом, натякаючи на те, що його можна було підробити. На пропозицію провести експертизу автентичності позначки прикордонників, у міграційній службі не відреагували.


 
Як працює ФМС
 
Від літа 2013 року російське міграційне законодавство забороняє перебування в Росії іноземцям більше ніж 3 місяців протягом півроку. Тим же, хто хоче отримати дозвіл на тимчасове проживання в Росії, доводиться долати не менші перепони. Харківський програміст Олександр Беденко вже понад 10 років одружений на росіянці, а в кінці минулого року у нього народився син. На те, щоб отримати дозвіл на проживання, він вже витратив майже 3 тижні. За його розповідями, люди займають чергу в районне відділення УФМС із ночі та чекають до ранку на лютому 30-градусному морозі.


 
«Там твориться насправді льодове побоїще. Хтось із тих, з ким я стояв, порівняв це з Гуантанамо. Там дуже багато українців, молдаван, є серби, чорногорці, і зовсім небагато пристойно одягнених і доглянутих кавказців та азійців. Але це зовсім не двірники», – каже він.


 
Закони доведені до абсурду
 
Керівник комісії з міграційної політики президентської ради Росії з прав людини Євген Бобров каже, що і технологічно бази даних ФМС недосконалі, і закони, які ухвалені останнім часом, не витримують жодної критики.


 
«Ось у серпні набули чинності поправки до кодексу про адміністративні правопорушення і тепер, фактично, за будь-яке порушення міграційного законодавства іноземця в Пітері, Москві, Ленінградській і Московській областях можна видворити. Раніше був штраф із видворенням або без нього, а тепер тільки видворення. При такому законодавстві та практиці застосування з Москви потрібно на рік видворяти мінімум по 500 тисяч іноземців. І це тільки з Москви», – зазначає Євген Бобров.

 

Він не вважає, що інциденти з громадянами України на російському кордоні пов’язані з подіями в Україні або з зимовою Олімпіадою в Сочі, що почнеться через тиждень. На думку правозахисника, не слід вбачати у законодавчій казуїстиці і технологічній недосконалості баз конспірологічні теорії.


31.01.2014 520 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

903
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

723
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1833
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3164
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2513
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2499

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

170

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

689

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

652

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1539
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

297
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

636
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

579
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

285
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

349
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26990
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

803
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19643
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

385
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

367
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

693
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1212 1