фото:ye.ua
Масове зараження гепатитом С. 90% хворих інфікували у відділеннях гемодіалізу.
"Два дні, як я виписався – потрапив у інфекційне відділення з гепатитом. І там жодних розмірковувань не було, що це відбулося внаслідок переливання", - розповів хворий Олександр Шміло.
У групі ризику також хворі на гемофілію та онкологію. Уникнути поширення інфекції можливо, якщо змінити недолугу систему діагностики донорської крові.
Нині в Україні вірус гепатиту визначають за застарілою методикою.
Наявність хвороби визначають завдяки антитілам, які виробляє організм у відповідь на вірус.
Проте антитіла з'являються не одразу, іноді навіть через 3 місяці після зараження.
"Якщо людина здасть кров у цей період, то в аналізах, за всіма правилами в системі донорської крові, він просто буде негативним. І не покаже, що людина є інфікованою", - пояснив директор громадської організації "Зупинимо гепатит" Дмитро Коваль.
У США та країнах Європи уже давно користуються ефективнішою методикою.
В Україні для цього потрібно змінити принцип діагностики крові та закупити сучасне обладнання. Яке розпізнає не антитіла, а сам вірус – і до того ж вельми швидко.
На всю Україну лише 2 центри крові мають таке обладнання. Купувати апаратуру держава не квапиться. Ціна одного приладу – 4 млн грн.
Натомість торік витратили усемеро більше на машини, які визначають антитіла.
Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що в Україні заражено 3,5 млн осіб.
У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що зареєстровано лише 22 тис. випадків.
Гепатит С – хвороба, яка призводить до цирозу або раку печінки. Як повідомлялося, українці нерідко чіпляють у лікарнях смертельні хвороби через брудні руки медиків, повідомляє ТСН.