Українці купують квас із діжок з хробаками та дохлими мухами


В Україні ледь не у кожному обласному центрі є квасний завод, однак, немає гарантії, що українцям справді продають те, що написано на етикетці, йдеться у сюжеті програми "Територія обману".

 

Фахівці стверджують, що справжній квас - це продукт подвійного бродіння. "Квас за визначенням - це продукт комбінованого бродіння, де повинні бути і дріжджі і молочно-кислі бактерії", - зауважив професор кафедри біотехнології продуктів бродіння Віталій Прибильский.

 

Цей процес кропіткий і в промислових масштабах недешевий. "Це в рази дешевше - коли фальсифікують. Тому що процес бродіння потребує відповідного обладнання. Відповідного догляду", - додав Прибильский. Щоб запустити бродіння, потрібно в лабораторних умовах виростити дріжджі та кисломолочні бактерії. З кількох десятків, які ледь видно у мікроскоп, бактерії потім ледь вміщуються у двадцятилітрову колбу. Після цього бутиль з бактеріями передається на виробництво. Готове сусло заливають у металеві танки, додають цукровий сироп і воно бродить.

 

Далі розчиняють водою і витримують не менше доби. Втім, за наукою квас виробляють одиниці.

 

У решти виробників – виходить не квас, запевняють в інституті харчових технологій. Виробники або обмежуються лише дріжджами, або і взагалі не морочать собі голову. І продукт у пляшці - це просто суміш ароматизаторів, барвників та лимонної кислоти. Тому справжнього квасу в Україні є всього лише кілька брендів. Проте різниці на пляшках та кегах споживач не побачить. За законом, якщо дріжджі бродили, і байдуже, що там ще додали, – це уже квас. Обман неможливо викрити і на смак.

 

"Хімія зараз дійшла до такого рівня, що без спеціального аналізу буває досить важко", - пояснив професор Прибильский. Щоб вибрати корисний квас, варто уважно читати маркування. Окрім хлібних дріжджів чи сусла у справжньому квасі мають бути ще і кисломолочні бактерії. Якщо цього немає, то цілком можливо, що квас виготовлений за здешевленою технологією і користі у ньому мало. Водночас квас, який продають на вулицях міста у великих діжках, - теж може бути не кращим виходом.

 

Журналісти Території обману експериментально довели, що діжку з начебто квасом просто у центрі Києва може встановити будь-хто без усіляких дозвільних документів та сертифікатів якості. Законністю продажу квасу не те що звичайні спраглі перехожі, навіть міліція не поцікавилася.

 

За день торгівлі журналісти "продали" лише 100 літрів квасу. Це лише десята частина від вмісту діжки, отже, за три наступні дні продати весь квас не вдалося б. А на четвертий день на сонці він почне знову бродити, і це ще не найстрашніше, що може статися. "Якщо йде контакт з оточуючим середовищем, то може бути занесена стороння мікрофлора", - попереджає професор Прибильский.

 

Ще за кілька днів скисне, і у ньому почнуть жити вже не корисні, а шкідливі бактерії. А ще за день там вже можуть оселитися комахи та паразити. І дійсно, коли за два тижні стояння на сонці бочку із залишками квасу розпиляли, то побачили там хробаків, дохлих мух та іншу живність.


01.07.2013 739 2
Коментарі (2)

покупець 2013.07.01, 07:01
Все найкраще людям!
споживач 2013.07.01, 13:44
Ну все якщо б всі читали "Фіртку" чи дивилися б передачу Територія обману то продавці "квасів" збанкрутують.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

544
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1932
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33322
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2215
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2953
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5005 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

327

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1096

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

701

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

918
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

195
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

502
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

581 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1057
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

900
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

992
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

766
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30139 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

788
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3766
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

425
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

460