"Україна повинна говорити про Галич". Депутати думають, як відновити славу древнього міста (фото+відео)

 

 

 

Сьогодні, 12 вересня, на базі Національного заповідника "Давній Галич" проходить виїзне засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

 

Зокрема депутати обговорили список питань, що вносяться на розгляд сімнадцятої сесії обласної ради, інформує кореспондент Фіртки.

 

«Галич свого часу дав назву цілій державі. Це родзинка не тільки Прикарпаття, а й всієї України. Ми маємо розвивати рекреаційно-туристичний потенціал, тому гріх не скористатися можливістю тут побувати», – зазначив на початку засідання голова облради Олександр Сич.

 

Як відмітив голова Галицької райради Петро Анрусяк, варто змінити акценти у відновленні Древнього Галичу.

 

"Є величезний перелік робіт, які потрібно зробити. Ми говоримо з науковцями, громадськістю та владою, і кожен має своє бачення", - зазначив голова райради.

 

 

Керівництво заповідника запевняє, що кошти на кошторисні проекти є. Втім, просять виділити кошти на рекламні білборди.

 

"Я хотів би щоб вони були на Буковелі, в аеропорту, на вокзалах. Щоб туристи бачили, що ми збираємося відновити", - попрохав очільник заповідника Володимир Костишин.

 

Голова обласної ради Олександр Сич в свою чергу зазначив, що певні інформаційні кроки у цьому напрямі уже робляться. Зокрема в ефір вийшли декілька телепрограм.

 

На наступний рік, зазначив очільник заповідника, необхідна реконструкція Митрополичих палат.

 

Заступник голови облради Василь Гладій наголосив на необхідності прийняття обласної програми відновлення, адже без неї облрада не зможе передбачати та виділяти кошти.

 

Зіновій Шкутяк, голова Фонду відновлення зазначив, що потрібно зробити так, щоб історія Галича працювала і на сьогодення, і на майбутнє.

 

"Тут дуже величезне значення має наша релігія та віра", - каже Шкутяк.

 

Шкутяк зазначив, що концепція відновлення складатиметься з двох частин: відновлення Галича та відновлення віри.

 

"Ми хочемо підключити вчених. Велику роботу вели львів'яни та науковці з політехнічного університету. Ми плануємо спільно з ними проводити роботу. Потрібно об'єднувати навколо цього вчених Києва та інших країн, - каже Шкутяк. - Бо коли ми говоримо, який був Успенський собор - то нема креслень. Вони можуть бути де завгодно: у Ватикані, Кракові, Варшаві, а може і у Відні. Тому дуже важливо щоб Україна почала говорити про Галич. Підняти Галич - це значить допомогти Україні".

 

Також він додав, що незабаром відбудеться зустріч з міським та обласним керівництвом Львова, потім поїдуть до Тернополя, де обговорюватиметься проект відновлення.

 

"На сьогодні Собор Пантелеймона є найдавнішою кам'яною спорудою. Є проблема з Успенським собором, по якому на сьогоднішній день пішли тріщини. Тому, свою роботу ми маємо направити на те, щоб Україна заговорила про роль Галича", - резюмував Зіновій Шкутяк.

 


12.09.2017 1045 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

616
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3203
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21324
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2107
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1596 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2475

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

407

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

864

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2268
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

288
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

566
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1111
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

888
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

856
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8347
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

430
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1259 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

978