Україна не буде фінансувати Донбас

 

/data/blog/88483/b1116b9645682a05a951bcf35fe46fed.jpg

 

Україна запропонувала росіянам свою інтерпретацію плану Мореля, яка вигідна нам. Тепер ми будемо максимально тягнути час, пробуючи підвищувати ставки. Одним словом, ми спробуємо вести себе так, як досі вів себе Путін

Сьогодні в парламенті Ляшко і компанія будуть качати ситуацію по переговорах в Парижі. Ми будемо чути про зраду і здачу національних інтересів. Інша сторона буде говорити про велику перемогу, і частина цих заяв ніяк не співпадатиме з тим, що говорили Олланд і Меркель. І все це відбуватиметься на тлі різнонаправлених заяв росіян і американців про Сирію.

Отже, що насправді треба знати про переговори в Парижі і про війну в Сирії (історії про те, що треба воювати до останнього чи про те, що треба вводити імпічмент за зраду ми відкидаємо відразу – це політична тріскотня).

1. Зараз перед Путіним стоїть передвиборча вилка. Провести вибори 18 жовтня і 2 листопада в "ДНР" та "ЛНР" – означає зірвати домовленості. Але в той же час  Україна не збирається міняти  ані закон про амністію (прийнятий 1996 року і не передбачає ніякої амністії для моторол і інших покидьків), ані закон про особливий статус Донбасу. Тому перенос виборів на лютий 2016 року – це єдиний вихід для нього.

При цьому, можна не сумніватися, що вся риторика росіян в найближчі місяці буде будуватися на трьох китах:

- Україна зриває паризькі домовленості (наш контраргумент – нема паризьких домовленостей, є лише Мінські угоди, які ми виконуємо в повному обсязі).

- Україна зриває поставки газу в ЄС і є ненадійним транзитером (в ЗМІ РФ вже з’явилися публікації про те, що Україна не поспішає підписувати газові домовленості, щоб потім виторговувати більші скидки і подачки від європейців).

- В Україні процвітає корупція, непотизм і фальсифікації на виборах.

2. Варто особливо відзначити, що Україна вперше в останні місяці перейшла в контрнаступ. Заяви про те, що спочатку треба вивести з Донбасу російські війська, а вже потім про щось говорити – це абсолютна несподіванка для Росії. Звичайно, у Путіна є один аргумент – росіян там немає, а тому і виводити нікого не треба. Але так само, як Путін весь цей час працював на свого виборця, вперше за багато місяців українська влада почала продукувати месиджі, направлені винятково на внутрішнього споживача. Єдина проблема влади – дещо запізніла реакція (по суті, були втрачені субота і неділя, коли йшов масовий негатив, особливо в соцмережах) і відсутність єдиного великого фронту донесення тез про те, що ніхто не збирається сідати за стіл переговорів із захарченками і плотницькими.

3. Чи вдасться Україні нав’язати саме такий формат діалогу (виведення російських військ, проведення виборів без фейкових сепаратистських партій і т.д.)? Зараз неможливо відповісти на це питання, хоча, як я вже говорив, у нас є три шляхи розвитку подій: створення Придністров’я, утворення квазіавтономії на наших умовах і зачистка цих територій від російських спецслужбістів або продовження ситуації ні війни ні миру з можливим подальшим вторгненням росіян. Головна проблема - як ми спрацюємо на Заході. Якщо Меркель, Олланд і Обама сприймуть нашу інтерпретацію плану Мореля - значить ми перемогли. Якщо ні - нам будуть викручувати руки.

4. Для всіх тих, хто кричить про зраду, потрібно пам’ятати, що Париж – це черговий раунд довгих переговорів, які триватимуть не один місяць. Наша задача, як і після Мінська, тягнути час, нарощувати сили армії і готуватися до можливої ескалації конфлікту.

5. Тепер щодо Сирії. Які завдання там ставить перед собою Путін? 
- Утворити дві Сирії, одна з яких буде підконтрольна РФ.

- Спробувати розколоти близький Схід на два воюючі (не ворогуючі, а воюючі) табори – сунітський та шиїтський.

- Повернутися в велику вісімку.

Станом на зараз Путін зміг лише застовбити за собою право говорити від імені Асада і справді рухається до того, щоб утворити дві Сирії (хто керуватиме російською Сирією – Асад чи хтось інший, не має жодного значення). Американці, судячи з усього, можуть розпочати сухопутну операцію проти Ісламської держави, але не збираються заходити на територію, яку контролює Асад і Путін. Тому найближчим часом дві коаліції (проамериканська і Путін з Асадом) будуть вести локальні бойові дії, які спричинять утворення двох Сирій. При цьому і Іран, і Ірак будуть грати свої ігри, шукаючи ринки збуту для своїх енергоносіїв. Чи зможе РФ запропонувати їм щось таке, що може перебити пропозиції Заходу? Питання риторичне. А значить, тріумфальне повернення Путіна в велику політику – це міф, такий же, як і зняття санкцій. Зняти санкції набагато тяжче, ніж їх встановити.

Підсумовуючи, треба зазначити одну важливу річ – Україна вперше має шанс зіграти в свою геополітичну гру. Це неймовірно тонка гра, гра на лезі ножа. Але її можна виграти.

 


06.10.2015 323 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

515
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1069
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2147
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2008
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1952
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5967

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1172

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1896

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2661

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2598
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

85
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

351
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

796
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15022
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2520
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

816
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2763
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26253 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

377
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

831
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

912
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1127