Україна не буде фінансувати Донбас

 

/data/blog/88483/b1116b9645682a05a951bcf35fe46fed.jpg

 

Україна запропонувала росіянам свою інтерпретацію плану Мореля, яка вигідна нам. Тепер ми будемо максимально тягнути час, пробуючи підвищувати ставки. Одним словом, ми спробуємо вести себе так, як досі вів себе Путін

Сьогодні в парламенті Ляшко і компанія будуть качати ситуацію по переговорах в Парижі. Ми будемо чути про зраду і здачу національних інтересів. Інша сторона буде говорити про велику перемогу, і частина цих заяв ніяк не співпадатиме з тим, що говорили Олланд і Меркель. І все це відбуватиметься на тлі різнонаправлених заяв росіян і американців про Сирію.

Отже, що насправді треба знати про переговори в Парижі і про війну в Сирії (історії про те, що треба воювати до останнього чи про те, що треба вводити імпічмент за зраду ми відкидаємо відразу – це політична тріскотня).

1. Зараз перед Путіним стоїть передвиборча вилка. Провести вибори 18 жовтня і 2 листопада в "ДНР" та "ЛНР" – означає зірвати домовленості. Але в той же час  Україна не збирається міняти  ані закон про амністію (прийнятий 1996 року і не передбачає ніякої амністії для моторол і інших покидьків), ані закон про особливий статус Донбасу. Тому перенос виборів на лютий 2016 року – це єдиний вихід для нього.

При цьому, можна не сумніватися, що вся риторика росіян в найближчі місяці буде будуватися на трьох китах:

- Україна зриває паризькі домовленості (наш контраргумент – нема паризьких домовленостей, є лише Мінські угоди, які ми виконуємо в повному обсязі).

- Україна зриває поставки газу в ЄС і є ненадійним транзитером (в ЗМІ РФ вже з’явилися публікації про те, що Україна не поспішає підписувати газові домовленості, щоб потім виторговувати більші скидки і подачки від європейців).

- В Україні процвітає корупція, непотизм і фальсифікації на виборах.

2. Варто особливо відзначити, що Україна вперше в останні місяці перейшла в контрнаступ. Заяви про те, що спочатку треба вивести з Донбасу російські війська, а вже потім про щось говорити – це абсолютна несподіванка для Росії. Звичайно, у Путіна є один аргумент – росіян там немає, а тому і виводити нікого не треба. Але так само, як Путін весь цей час працював на свого виборця, вперше за багато місяців українська влада почала продукувати месиджі, направлені винятково на внутрішнього споживача. Єдина проблема влади – дещо запізніла реакція (по суті, були втрачені субота і неділя, коли йшов масовий негатив, особливо в соцмережах) і відсутність єдиного великого фронту донесення тез про те, що ніхто не збирається сідати за стіл переговорів із захарченками і плотницькими.

3. Чи вдасться Україні нав’язати саме такий формат діалогу (виведення російських військ, проведення виборів без фейкових сепаратистських партій і т.д.)? Зараз неможливо відповісти на це питання, хоча, як я вже говорив, у нас є три шляхи розвитку подій: створення Придністров’я, утворення квазіавтономії на наших умовах і зачистка цих територій від російських спецслужбістів або продовження ситуації ні війни ні миру з можливим подальшим вторгненням росіян. Головна проблема - як ми спрацюємо на Заході. Якщо Меркель, Олланд і Обама сприймуть нашу інтерпретацію плану Мореля - значить ми перемогли. Якщо ні - нам будуть викручувати руки.

4. Для всіх тих, хто кричить про зраду, потрібно пам’ятати, що Париж – це черговий раунд довгих переговорів, які триватимуть не один місяць. Наша задача, як і після Мінська, тягнути час, нарощувати сили армії і готуватися до можливої ескалації конфлікту.

5. Тепер щодо Сирії. Які завдання там ставить перед собою Путін? 
- Утворити дві Сирії, одна з яких буде підконтрольна РФ.

- Спробувати розколоти близький Схід на два воюючі (не ворогуючі, а воюючі) табори – сунітський та шиїтський.

- Повернутися в велику вісімку.

Станом на зараз Путін зміг лише застовбити за собою право говорити від імені Асада і справді рухається до того, щоб утворити дві Сирії (хто керуватиме російською Сирією – Асад чи хтось інший, не має жодного значення). Американці, судячи з усього, можуть розпочати сухопутну операцію проти Ісламської держави, але не збираються заходити на територію, яку контролює Асад і Путін. Тому найближчим часом дві коаліції (проамериканська і Путін з Асадом) будуть вести локальні бойові дії, які спричинять утворення двох Сирій. При цьому і Іран, і Ірак будуть грати свої ігри, шукаючи ринки збуту для своїх енергоносіїв. Чи зможе РФ запропонувати їм щось таке, що може перебити пропозиції Заходу? Питання риторичне. А значить, тріумфальне повернення Путіна в велику політику – це міф, такий же, як і зняття санкцій. Зняти санкції набагато тяжче, ніж їх встановити.

Підсумовуючи, треба зазначити одну важливу річ – Україна вперше має шанс зіграти в свою геополітичну гру. Це неймовірно тонка гра, гра на лезі ножа. Але її можна виграти.

 


06.10.2015 375 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1376 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1696 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2492
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2315 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7559
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15279 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

333

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1052

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1120

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1910
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

671
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

912
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

938
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1967
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1017
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35169 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

287
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

496
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

641
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

959