Україна може погодитися на вимоги МВФ

 

Україна може погодитися на вимоги Міжнародного валютного фонду, необхідні для надання фінансової допомоги.


Таку думку висловив у коментарі кореспондентові УКРІНФОРМу виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

 

"За багатьма пунктами запропонованого меморандуму уряд України може погодитися з МВФ. При цьому в уряду є можливість для додаткових переговорів. Що стосується підвищення тарифів на газ, то якщо вивести з-під удару найуразливіші верстви населення, то нічого у вимогах МВФ страшного немає", - сказав Устенко.

 

За словами економіста, всі вимоги, про які говорить МВФ, не є новими.

 

"Завдання, яке ставить МВФ, це в даному випадку - привести державні фінанси в стабільний стан. Тому йдеться про зниження дефіциту держбюджету. Це звичайний рецепт, який дає фонд", - зазначив економіст.

 

Особливу увагу експерт звернув на те, що в проекті йдеться про зниження глобального дефіциту держбюджету України в 2014 році до 4,5% ВВП, хоча аналітик очікував, що МВФ наполягатиме на зниженні дефіциту до 3,5% ВВП.

 

"Фактично пропонується повернути державні фінанси на рівень 2011 року, коли був зафіксований дефіцит 4,5% ВВП. Якщо порівняти це з рівнем минулого року - 5,5% ВВП, - то це означає, що у МВФ немає серйозних очікувань різкого зниження економічного зростання в Україні", - підкреслив Устенко.

 

Експерт припустив, рекомендацію МФВ підняти тарифи на газ уряд виконає, але при цьому з-під удару будуть виведені найуразливіші верстви населення, і це не викличе заперечень у МВФ.

 

"Підвищення тарифів на газ на 40% - це середня цифра. Я вважаю, що прем'єр і перший віце-прем'єр відстоюватимуть, і це має влаштувати МВФ, те, що для різних категорій населення збільшення тарифів може бути різним. Наприклад, для громадян, які споживають мінімальну кількість газу, тарифи можуть зрости до 10%, а подальші групи абсорбують на себе шок від збільшення. При цьому найбільший шок може бути для найбагатішої групи населення, яка споживає 6 тисяч кубів газу і більше", - припустив Устенко.

 

Щодо питань, пов'язаних із Пенсійним фондом, то рекомендація МВФ про обмеження пільгових пенсій, на думку експерта, цілком укладається в концепцію економічного блоку уряду.

 

Коментуючи рекомендацію МВФ відмінити заплановане на 2014 рік зниження ставки ПДВ з 20% до 17%, експерт відзначив, що на відміну від уряду, який зниженням ставки має намір залучити інвесторів у середньо- і довгостроковій перспективі, фонд же більш занепоєний наповненням бюджету в короткостроковій і середньостроковій перспективі.

 

"Обидві позиції мають обгрунтування, і можливо, позиція МВФ в цьому питанні є прийнятною для Кабміну", - вважає Устенко.

 

Як наголосив виконавчий директор Фонду Блейзера, значне зниження обсягу фінансування за програмою співпраці з МВФ (ЗМІ називають суму 5 млрд доларів замість запланованих 15 млрд дол.) не відіграє принципової ролі.

 

"Це прийнятно для України, враховуючи те, що уряд непогано справляється з існуючим навантаженням і активно позичав на світовому ринку капіталу під непогані відсотки", - вважає економіст.

 

Експерт наголосив, що сама програма співпраці з фондом є більшою мірою сигналом для зовнішніх ринків, ніж впливає на ситуацію всередині країни, тому в даному випадку сума фінансування не важлива.

 

"Програма співпраці з МВФ - свого роду прапор, який дасть можливість Україні легше позичати на світовому ринку, збільшити кількість довгострокових кредитів, утримувати інтерес з боку іноземних інвесторів", - підсумував Устенко.


21.05.2013 611 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

994
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

991
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2124
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3589
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2514 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

820

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

724

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

679

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10352
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1198
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5299
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1029
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2828
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1197
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

419
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

263 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

731
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

626
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

672