Україна: Курорт Моршин

 

Україна: курорт Моршин

 

На заході України, недалеко від міста Стрий, затишно розмістився найкрасивіший курорт Прикарпаття Моршин. Місто розташоване на 340 метрів вище рівня моря і саме тут, в оточенні хвойних і листяних дерев, в надзвичайно прекрасній долині, знаходиться унікальне джерело мінеральних вод, які ось вже кілька століть славляться своєю цілющою силою.

 

Історія курорту Моршин

Моршин - це одне з найстаріших міст Західної України, його історія сягає корінням в чотирнадцяте століття. У ті давні часи на цьому місці випарювали сіль. Статус бальнеологічного курорту місто отримало тільки в 1878 році.

Головна визначна пам'ятка і одним з основних лікувальних факторів курорту є джерело, яке виявили 1879 році. Назву це джерело отримало «Матка Боска», що в перекладі з польської означає «Матір Божа». Лікувальні властивості води з цього джерела були відомі далеко за межами України, і навколо цього джерела складалось безліч легенд і притч.

Сьогодні вода з цього унікального мінерального джерела виведена в бювет міста і за своїм хімічним складом вона нагадує всесвітньо відому трускавецьку «Нафтусю», але її відмінність в тому, що немає неприємного запаху і присмаку.

Курорт Моршин користується величезною популярністю, як в Україні, так і далеко за її межами. Сотні тисяч туристів з різних куточків Європи приїжджають на лікування та оздоровлення в Моршин щорічно.

Клімат курорту Моршин

Моршин розташовується в дуже красивій долині, яка з усіх боків оточена багатою зеленню листяних і соснових лісів. На території міста протікає прекрасна і тиха річка Березниця, яка ділить курорт на дві частини - рівнинну, де розміщуються всі лікарні й санаторії, і гірську, яка повністю вкрита густими лісами.

Клімат курорту Моршин вологий і помірно теплий. Температура повітря взимку не опускається нижче мінус чотирьох, а влітку середня температура 20-22 градуса. Міжсезоння в Моршині не відрізняється холодом і вітрами, іноді бувають дощі, але в цілому клімат сприятливий для лікування багатьох захворювань і проходження реабілітаційних та відновлювальних курсів.

Лікувальні фактори курорту

До основних лікувальних факторів курорту Моршин прийнято відносити:

  1. Мінеральні води, які відрізняються унікальним хімічним складом. Води носять назву - хлоридно-сульфатні натрієво-магнієво-калієві, а також хлоридно-натрієві мінеральні води.
  2. Так званий, «гірський віск» або озокерит.
  3. Лікувальні торф'яні грязі.
  4. Чиста екологічна обстановка, велика кількість хвойних лісів, які сприятливо впливають на органи дихання.

Слід зазначити, що мінеральні води використовують і для прийому всередину, і для зовнішніх процедур. При цьому концентрацію «ропи» (мінеральної води) можуть розбавляти.

Для лікування певного спектру захворювань, необхідна певна концентрація солі і мінеральних речовин. Процес «розбавлення ропи» здійснюється в загальному бюветі, який розташовується в самому центрі Моршина.

Призначати воду для лікування повинен лікар, він же і визначає концентрацію мінеральних речовин.

Для всіх здравниць і санаторіїв курорту передбачена одна загальна бальнеотерапевтична лікарня, в якій відпускаються для всіх тих, що лікуються бальнеологічні процедури.

Найбільш популярні процедури

  • Прийом води всередину.
  • Мінеральні ванни або душі.
  • Грязьові процедури.
  • Процедури із застосуванням озокериту.
  • Лікувальна фізкультура.
  • Гідросмассаж.
  • Загальний оздоровчий масаж.
  • Гідромасаж ясен.
  • Мікроклізми.
  • Масаж передміхурової залози.
  • Кишкове зрошення.
  • Підводне кишкове зрошення.
  • Інгаляції.
  • Грязьові тампони.

Кому показане лікування на курорті Моршин

Лікування та профілактичні процедури на курорті Моршин показані всім людям, крім тих, хто страждає гострими інфекційними та запальними захворюваннями.

Але найбільше мінеральна вода Моршина підходить тим, хто страждає захворюваннями ШКТ, у кого низька або нульова кислотність шлунка.

Як правило, лікування ШКТ засноване на прийомі мінеральної питної води «Рапа».

Таким чином, показаннями до лікування на курорті Моршин можуть стати наступні захворювання:

  • Гастрити в хронічній формі і з низькою, і з високою кислотністю.
  • Захворювання після операцій на шлунку.
  • Виразка дванадцятипалої кишки.
  • Виразка шлунка.
  • Хронічна форма гепатиту.
  • Хронічні форми холециститу, холангіту.
  • Жовчокам'яна хвороба.
  • Хронічний панкреатит.
  • Хронічні форми хвороб товстого і тонкого кишечника, такі як, коліт, ентерит, дуоденіт, ентероколіт.
  • Хронічна форма панкреатиту.
  • Перідуоденіт.
  • Перигастрит.
  • Ожиріння.
  • Легка форма цукрового діабету.


02.09.2014 3344 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

331
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

654
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1938
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3415
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1252
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1397

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

400

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1054

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1220
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24183
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

432
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2590
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

471
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1424
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15289
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

421
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1127 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

557
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541