
На заході України, недалеко від міста Стрий, затишно розмістився найкрасивіший курорт Прикарпаття Моршин. Місто розташоване на 340 метрів вище рівня моря і саме тут, в оточенні хвойних і листяних дерев, в надзвичайно прекрасній долині, знаходиться унікальне джерело мінеральних вод, які ось вже кілька століть славляться своєю цілющою силою.
Історія курорту Моршин
Моршин - це одне з найстаріших міст Західної України, його історія сягає корінням в чотирнадцяте століття. У ті давні часи на цьому місці випарювали сіль. Статус бальнеологічного курорту місто отримало тільки в 1878 році.
Головна визначна пам'ятка і одним з основних лікувальних факторів курорту є джерело, яке виявили 1879 році. Назву це джерело отримало «Матка Боска», що в перекладі з польської означає «Матір Божа». Лікувальні властивості води з цього джерела були відомі далеко за межами України, і навколо цього джерела складалось безліч легенд і притч.
Сьогодні вода з цього унікального мінерального джерела виведена в бювет міста і за своїм хімічним складом вона нагадує всесвітньо відому трускавецьку «Нафтусю», але її відмінність в тому, що немає неприємного запаху і присмаку.
Курорт Моршин користується величезною популярністю, як в Україні, так і далеко за її межами. Сотні тисяч туристів з різних куточків Європи приїжджають на лікування та оздоровлення в Моршин щорічно.
Клімат курорту Моршин
Моршин розташовується в дуже красивій долині, яка з усіх боків оточена багатою зеленню листяних і соснових лісів. На території міста протікає прекрасна і тиха річка Березниця, яка ділить курорт на дві частини - рівнинну, де розміщуються всі лікарні й санаторії, і гірську, яка повністю вкрита густими лісами.
Клімат курорту Моршин вологий і помірно теплий. Температура повітря взимку не опускається нижче мінус чотирьох, а влітку середня температура 20-22 градуса. Міжсезоння в Моршині не відрізняється холодом і вітрами, іноді бувають дощі, але в цілому клімат сприятливий для лікування багатьох захворювань і проходження реабілітаційних та відновлювальних курсів.
Лікувальні фактори курорту
До основних лікувальних факторів курорту Моршин прийнято відносити:
- Мінеральні води, які відрізняються унікальним хімічним складом. Води носять назву - хлоридно-сульфатні натрієво-магнієво-калієві, а також хлоридно-натрієві мінеральні води.
- Так званий, «гірський віск» або озокерит.
- Лікувальні торф'яні грязі.
- Чиста екологічна обстановка, велика кількість хвойних лісів, які сприятливо впливають на органи дихання.
Слід зазначити, що мінеральні води використовують і для прийому всередину, і для зовнішніх процедур. При цьому концентрацію «ропи» (мінеральної води) можуть розбавляти.
Для лікування певного спектру захворювань, необхідна певна концентрація солі і мінеральних речовин. Процес «розбавлення ропи» здійснюється в загальному бюветі, який розташовується в самому центрі Моршина.
Призначати воду для лікування повинен лікар, він же і визначає концентрацію мінеральних речовин.
Для всіх здравниць і санаторіїв курорту передбачена одна загальна бальнеотерапевтична лікарня, в якій відпускаються для всіх тих, що лікуються бальнеологічні процедури.
Найбільш популярні процедури
- Прийом води всередину.
- Мінеральні ванни або душі.
- Грязьові процедури.
- Процедури із застосуванням озокериту.
- Лікувальна фізкультура.
- Гідросмассаж.
- Загальний оздоровчий масаж.
- Гідромасаж ясен.
- Мікроклізми.
- Масаж передміхурової залози.
- Кишкове зрошення.
- Підводне кишкове зрошення.
- Інгаляції.
- Грязьові тампони.
Кому показане лікування на курорті Моршин
Лікування та профілактичні процедури на курорті Моршин показані всім людям, крім тих, хто страждає гострими інфекційними та запальними захворюваннями.
Але найбільше мінеральна вода Моршина підходить тим, хто страждає захворюваннями ШКТ, у кого низька або нульова кислотність шлунка.
Як правило, лікування ШКТ засноване на прийомі мінеральної питної води «Рапа».
Таким чином, показаннями до лікування на курорті Моршин можуть стати наступні захворювання:
- Гастрити в хронічній формі і з низькою, і з високою кислотністю.
- Захворювання після операцій на шлунку.
- Виразка дванадцятипалої кишки.
- Виразка шлунка.
- Хронічна форма гепатиту.
- Хронічні форми холециститу, холангіту.
- Жовчокам'яна хвороба.
- Хронічний панкреатит.
- Хронічні форми хвороб товстого і тонкого кишечника, такі як, коліт, ентерит, дуоденіт, ентероколіт.
- Хронічна форма панкреатиту.
- Перідуоденіт.
- Перигастрит.
- Ожиріння.
- Легка форма цукрового діабету.