Україна: Курорт Моршин

 

Україна: курорт Моршин

 

На заході України, недалеко від міста Стрий, затишно розмістився найкрасивіший курорт Прикарпаття Моршин. Місто розташоване на 340 метрів вище рівня моря і саме тут, в оточенні хвойних і листяних дерев, в надзвичайно прекрасній долині, знаходиться унікальне джерело мінеральних вод, які ось вже кілька століть славляться своєю цілющою силою.

 

Історія курорту Моршин

Моршин - це одне з найстаріших міст Західної України, його історія сягає корінням в чотирнадцяте століття. У ті давні часи на цьому місці випарювали сіль. Статус бальнеологічного курорту місто отримало тільки в 1878 році.

Головна визначна пам'ятка і одним з основних лікувальних факторів курорту є джерело, яке виявили 1879 році. Назву це джерело отримало «Матка Боска», що в перекладі з польської означає «Матір Божа». Лікувальні властивості води з цього джерела були відомі далеко за межами України, і навколо цього джерела складалось безліч легенд і притч.

Сьогодні вода з цього унікального мінерального джерела виведена в бювет міста і за своїм хімічним складом вона нагадує всесвітньо відому трускавецьку «Нафтусю», але її відмінність в тому, що немає неприємного запаху і присмаку.

Курорт Моршин користується величезною популярністю, як в Україні, так і далеко за її межами. Сотні тисяч туристів з різних куточків Європи приїжджають на лікування та оздоровлення в Моршин щорічно.

Клімат курорту Моршин

Моршин розташовується в дуже красивій долині, яка з усіх боків оточена багатою зеленню листяних і соснових лісів. На території міста протікає прекрасна і тиха річка Березниця, яка ділить курорт на дві частини - рівнинну, де розміщуються всі лікарні й санаторії, і гірську, яка повністю вкрита густими лісами.

Клімат курорту Моршин вологий і помірно теплий. Температура повітря взимку не опускається нижче мінус чотирьох, а влітку середня температура 20-22 градуса. Міжсезоння в Моршині не відрізняється холодом і вітрами, іноді бувають дощі, але в цілому клімат сприятливий для лікування багатьох захворювань і проходження реабілітаційних та відновлювальних курсів.

Лікувальні фактори курорту

До основних лікувальних факторів курорту Моршин прийнято відносити:

  1. Мінеральні води, які відрізняються унікальним хімічним складом. Води носять назву - хлоридно-сульфатні натрієво-магнієво-калієві, а також хлоридно-натрієві мінеральні води.
  2. Так званий, «гірський віск» або озокерит.
  3. Лікувальні торф'яні грязі.
  4. Чиста екологічна обстановка, велика кількість хвойних лісів, які сприятливо впливають на органи дихання.

Слід зазначити, що мінеральні води використовують і для прийому всередину, і для зовнішніх процедур. При цьому концентрацію «ропи» (мінеральної води) можуть розбавляти.

Для лікування певного спектру захворювань, необхідна певна концентрація солі і мінеральних речовин. Процес «розбавлення ропи» здійснюється в загальному бюветі, який розташовується в самому центрі Моршина.

Призначати воду для лікування повинен лікар, він же і визначає концентрацію мінеральних речовин.

Для всіх здравниць і санаторіїв курорту передбачена одна загальна бальнеотерапевтична лікарня, в якій відпускаються для всіх тих, що лікуються бальнеологічні процедури.

Найбільш популярні процедури

  • Прийом води всередину.
  • Мінеральні ванни або душі.
  • Грязьові процедури.
  • Процедури із застосуванням озокериту.
  • Лікувальна фізкультура.
  • Гідросмассаж.
  • Загальний оздоровчий масаж.
  • Гідромасаж ясен.
  • Мікроклізми.
  • Масаж передміхурової залози.
  • Кишкове зрошення.
  • Підводне кишкове зрошення.
  • Інгаляції.
  • Грязьові тампони.

Кому показане лікування на курорті Моршин

Лікування та профілактичні процедури на курорті Моршин показані всім людям, крім тих, хто страждає гострими інфекційними та запальними захворюваннями.

Але найбільше мінеральна вода Моршина підходить тим, хто страждає захворюваннями ШКТ, у кого низька або нульова кислотність шлунка.

Як правило, лікування ШКТ засноване на прийомі мінеральної питної води «Рапа».

Таким чином, показаннями до лікування на курорті Моршин можуть стати наступні захворювання:

  • Гастрити в хронічній формі і з низькою, і з високою кислотністю.
  • Захворювання після операцій на шлунку.
  • Виразка дванадцятипалої кишки.
  • Виразка шлунка.
  • Хронічна форма гепатиту.
  • Хронічні форми холециститу, холангіту.
  • Жовчокам'яна хвороба.
  • Хронічний панкреатит.
  • Хронічні форми хвороб товстого і тонкого кишечника, такі як, коліт, ентерит, дуоденіт, ентероколіт.
  • Хронічна форма панкреатиту.
  • Перідуоденіт.
  • Перигастрит.
  • Ожиріння.
  • Легка форма цукрового діабету.


02.09.2014 3288 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9332 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1232
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5726
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1550
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1416

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

490

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1305

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1136

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1033
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

381
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

455
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1398
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

451
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

723
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5768
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

475
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

340
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

668 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969