Ухвалений закон "Про запобігання корупції" не заважає чиновникам ховатися за спинами родичів

 

 

Парламентський комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією відмовився підтримувати поправку до проекту Закону "Про запобігання корупції", яка зобов'язує усіх близьких осіб чиновників щорічно декларувати свої доходи і видатки за місцем своєї реєстрації.

 

Про це повідомив народний депутат, член Ради партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко, який запропонував внести відповідну поправку.

 

За словами Дерев'янка, члени комітету спочатку підтримали поправку, однак потім відкликали свої голоси. Поправка була поставлена на повторне голосування і уже не здобула підтримки нардепів. Згідно з редакцією проекту Закону "Про запобігання корупції", який був напередодні ухвалений Радою, держслужбовці повинні декларувати власне майно, а також майно членів своєї сім`ї, які мають надати йому таку інформацію. При цьому відповідальність за достовірність цієї інформації нестиме лише чиновник.

 

Натомість Дерев'янко пропонує, по-перше, значно розширити коло осіб, щодо доходів і видатків яких перевірятиметься інформація, включивши до нього усіх близьких осіб чиновника (в тому числі тих, які не проживають з ним разом). По-друге, він пропонує зобов'язати цих близьких осіб особисто подавати майнові декларації до місцевих податкових органів. При цьому самі держслужбовці будуть подавати власні декларації до Національної антикорупційної комісії.

 

При цьому нардеп наголосив, що державний службовець, близькі особи якого відмовляються надати йому (надали недостовірну) інформацію про свій майновий стан для заповнення ним декларації, не нестиме за це відповідальності. Як зазначив Дерев'янко, у даному випадку близька особа чиновника і сам чиновник несуть відповідальність виключно перед державою та законом.

 

Відповідно до редакції проекту Закону "Про запобігання корупції", ухваленому у першому читанні, до близьких осіб належать: особи, які спільно проживають, пов"язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із держслужбовцем (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних). В тому числі до цієї категорії відносяться особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також — чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням чиновника.

 

"В деяких країнах усі громадяни, незалежно від того чи є вони державними службовцями, чи ні, зобов'язані декларувати своє майно. Ми такою країною поки не стали, але цим законом ми пропонуємо зобов'язати це робити хоча б чиновників та їх близьких осіб. Це дозволить виявити ті випадки, коли чиновник переписує своє майно та активи на тещу, онучку, бабцю", — наголошує Дерев'янко.

 

Він зазначає, що в Україні сьогодні є багато органів, які борються з корупцією, але чомусь жоден чиновник-корупціонер не виведений на чисту воду.

 

"Чому ми думаємо, що після того, як з`явиться новий орган (Національне антикорупційне бюро і Національна Антикорупційна комісія) щось зміниться? Якщо не змінити механізм декларування чиновниками та їх близькими особами своїх статків, зобов'язавши близьких осіб чиновників декларувати своє майно, новоствореним антикорупційним органам буде досить складно віднайти переписані на родичів статки, нічого не зміниться", — пояснив свою позицію нардеп.

 

Як відомо, 14 жовтня Верховна Рада ухвалила проект Закону "Про запобігання корупції". За це рішення проголосували 230 народних депутатів.


14.10.2014 539 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

432
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4132
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1377
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1267
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2507
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3908

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

303

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1139

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

981

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

918
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

221
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

251
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

550
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5615
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1350
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

717
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

538 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

967
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

840
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

901