Ухвалений закон "Про запобігання корупції" не заважає чиновникам ховатися за спинами родичів

 

 

Парламентський комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією відмовився підтримувати поправку до проекту Закону "Про запобігання корупції", яка зобов'язує усіх близьких осіб чиновників щорічно декларувати свої доходи і видатки за місцем своєї реєстрації.

 

Про це повідомив народний депутат, член Ради партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко, який запропонував внести відповідну поправку.

 

За словами Дерев'янка, члени комітету спочатку підтримали поправку, однак потім відкликали свої голоси. Поправка була поставлена на повторне голосування і уже не здобула підтримки нардепів. Згідно з редакцією проекту Закону "Про запобігання корупції", який був напередодні ухвалений Радою, держслужбовці повинні декларувати власне майно, а також майно членів своєї сім`ї, які мають надати йому таку інформацію. При цьому відповідальність за достовірність цієї інформації нестиме лише чиновник.

 

Натомість Дерев'янко пропонує, по-перше, значно розширити коло осіб, щодо доходів і видатків яких перевірятиметься інформація, включивши до нього усіх близьких осіб чиновника (в тому числі тих, які не проживають з ним разом). По-друге, він пропонує зобов'язати цих близьких осіб особисто подавати майнові декларації до місцевих податкових органів. При цьому самі держслужбовці будуть подавати власні декларації до Національної антикорупційної комісії.

 

При цьому нардеп наголосив, що державний службовець, близькі особи якого відмовляються надати йому (надали недостовірну) інформацію про свій майновий стан для заповнення ним декларації, не нестиме за це відповідальності. Як зазначив Дерев'янко, у даному випадку близька особа чиновника і сам чиновник несуть відповідальність виключно перед державою та законом.

 

Відповідно до редакції проекту Закону "Про запобігання корупції", ухваленому у першому читанні, до близьких осіб належать: особи, які спільно проживають, пов"язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із держслужбовцем (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних). В тому числі до цієї категорії відносяться особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також — чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням чиновника.

 

"В деяких країнах усі громадяни, незалежно від того чи є вони державними службовцями, чи ні, зобов'язані декларувати своє майно. Ми такою країною поки не стали, але цим законом ми пропонуємо зобов'язати це робити хоча б чиновників та їх близьких осіб. Це дозволить виявити ті випадки, коли чиновник переписує своє майно та активи на тещу, онучку, бабцю", — наголошує Дерев'янко.

 

Він зазначає, що в Україні сьогодні є багато органів, які борються з корупцією, але чомусь жоден чиновник-корупціонер не виведений на чисту воду.

 

"Чому ми думаємо, що після того, як з`явиться новий орган (Національне антикорупційне бюро і Національна Антикорупційна комісія) щось зміниться? Якщо не змінити механізм декларування чиновниками та їх близькими особами своїх статків, зобов'язавши близьких осіб чиновників декларувати своє майно, новоствореним антикорупційним органам буде досить складно віднайти переписані на родичів статки, нічого не зміниться", — пояснив свою позицію нардеп.

 

Як відомо, 14 жовтня Верховна Рада ухвалила проект Закону "Про запобігання корупції". За це рішення проголосували 230 народних депутатів.


14.10.2014 449 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

883
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11470 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2004
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1887
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2880
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4809

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

541

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1175

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1684

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1430
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1824
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1654
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8890
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

726
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

802
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1990
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

981
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

471
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

438 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

817 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

854