УГА: Кожна восьма держзакупівля на Прикарпатті проводиться з порушенням законодавства

 

 

У Львові експерти у сфері державних закупівель громадської організації «Українська Галицька асамблея» презентували проект «Тендер і злочин», метою якого є відстеження державних закупівель і виявлення порушень законодавства та зловживань у цій сфері.

 

Наразі така робота ведеться у трьох областях України, а саме: Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях, інформують в УГА.

 

Проект «Тендер і злочин» покликаний ретельно відстежувати кожну державну закупівлю для того, щоб бачити загальну картину цих процедур у регіоні та порушень законодавства і тенденції використання державних коштів. Однак, експерти «Української Галицької асамблеї» зазначають, що виявити порушення – це лише початок справи. За результатами виявлених порушень вони скеровують відповідні листи-запити до контролюючих і правоохоронних органів.

 

«Одним з базових принципів нашої роботи є моніторинг абсолютно всіх державних закупівель в тому регіоні, де ми проводимо діяльність. Ми розуміємо, що державні кошти розкрадаються не лише очевидними багатомільйонними схемами у Києві. Не менші втрати державних коштів відбуваються через «тіньові» схеми на місцях, що криються у державних закупівлях, і їх подекуди виявити значно важче, це потребує часу та постійної, системної робити. Загалом ми провели моніторинг усіх державних закупівель в Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях за період липень-грудень 2014 року, а це 1800 процедур. І можемо стверджувати, що кожна 8-ма така процедура відбувається з порушення Законодавства України» - говорить Мирослав Сімка, керівник проекту «Тендер і злочин», експерт у сфері держзакупівель.

 

У громадськості та журналістів сьогодні є величезні ресурси та попит на те, щоб протидіяти корупції. Тому Українська Галицька Асамблея запрошує до співпраці свідомих держслужбовців, громадських активістів, лідерів районних і територіальних громад. Результатом роботи має стати вироблення рекомендацій щодо удосконалення законодавства з питань державних закупівель та загальної культури розподілу державних коштів.

 

«Для початку варто усвідомити, що  «влада» і «корупція» - це не абстрактні речі. Кожне з цих визначень має конкретну назву і адресу, конкретні прізвища керівників, конкретні обсяги та регіони зловживань. Тому ми не лише виявляємо порушення, ми скеровуємо необхідні запити до прокуратури, держфінінспекції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, антимонопольного комітету для того, щоб ці структури у відповідності до своїх прямих повноважень, запобігли нецільовому використанню державних коштів і вжили адекватних заходів щодо порушників. За останнє півріччя на основі моніторингу Української Галицької асамблеї було скеровано 65 депутатських запитів», - говорить Юрій Кузько, асистент проекту «Тендер і злочин».З квітня цього року громадським організаціям офіційно дозволили бути присутніми на процедурі розкриття конкурсних пропозицій і здійснювати відеозапис даної процедури.

 

Сьогодні в Україні є вже ряд організацій, які активно відстежують ситуацію в сфері державних закупівель і розкривають корупційні схеми. Це, зокрема, Центр Протидії Корупції, Transparency International, проект «Наші Гроші» і окремі журналісти. 

 

«З деякими з цих організацій ми вже співпрацюємо, вивчаємо і переймаємо їхній досвід роботи та загалом перебуваємо у партнерських стосунках. Тому ми прикладемо усіх зусиль для покращення ситуації у сфері державних закупівель України, зокрема, щоб зробити закупівлі прозорими, конкурентними і будемо адекватно реагувати на будь - які прояви корупційних діянь у цій сфері» - Мирослав Сімка, керівник проекту «Тендер і злочин».

 

 


20.01.2015 600 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1330
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1023
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2045
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3527
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1325
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1310

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1635

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

473

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1115

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1282
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24238
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

487
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2649
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

593
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1486
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

659
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15355
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

465
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

560
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1401 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

598
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

513