УГА: Кожна восьма держзакупівля на Прикарпатті проводиться з порушенням законодавства

 

 

У Львові експерти у сфері державних закупівель громадської організації «Українська Галицька асамблея» презентували проект «Тендер і злочин», метою якого є відстеження державних закупівель і виявлення порушень законодавства та зловживань у цій сфері.

 

Наразі така робота ведеться у трьох областях України, а саме: Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях, інформують в УГА.

 

Проект «Тендер і злочин» покликаний ретельно відстежувати кожну державну закупівлю для того, щоб бачити загальну картину цих процедур у регіоні та порушень законодавства і тенденції використання державних коштів. Однак, експерти «Української Галицької асамблеї» зазначають, що виявити порушення – це лише початок справи. За результатами виявлених порушень вони скеровують відповідні листи-запити до контролюючих і правоохоронних органів.

 

«Одним з базових принципів нашої роботи є моніторинг абсолютно всіх державних закупівель в тому регіоні, де ми проводимо діяльність. Ми розуміємо, що державні кошти розкрадаються не лише очевидними багатомільйонними схемами у Києві. Не менші втрати державних коштів відбуваються через «тіньові» схеми на місцях, що криються у державних закупівлях, і їх подекуди виявити значно важче, це потребує часу та постійної, системної робити. Загалом ми провели моніторинг усіх державних закупівель в Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях за період липень-грудень 2014 року, а це 1800 процедур. І можемо стверджувати, що кожна 8-ма така процедура відбувається з порушення Законодавства України» - говорить Мирослав Сімка, керівник проекту «Тендер і злочин», експерт у сфері держзакупівель.

 

У громадськості та журналістів сьогодні є величезні ресурси та попит на те, щоб протидіяти корупції. Тому Українська Галицька Асамблея запрошує до співпраці свідомих держслужбовців, громадських активістів, лідерів районних і територіальних громад. Результатом роботи має стати вироблення рекомендацій щодо удосконалення законодавства з питань державних закупівель та загальної культури розподілу державних коштів.

 

«Для початку варто усвідомити, що  «влада» і «корупція» - це не абстрактні речі. Кожне з цих визначень має конкретну назву і адресу, конкретні прізвища керівників, конкретні обсяги та регіони зловживань. Тому ми не лише виявляємо порушення, ми скеровуємо необхідні запити до прокуратури, держфінінспекції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, антимонопольного комітету для того, щоб ці структури у відповідності до своїх прямих повноважень, запобігли нецільовому використанню державних коштів і вжили адекватних заходів щодо порушників. За останнє півріччя на основі моніторингу Української Галицької асамблеї було скеровано 65 депутатських запитів», - говорить Юрій Кузько, асистент проекту «Тендер і злочин».З квітня цього року громадським організаціям офіційно дозволили бути присутніми на процедурі розкриття конкурсних пропозицій і здійснювати відеозапис даної процедури.

 

Сьогодні в Україні є вже ряд організацій, які активно відстежують ситуацію в сфері державних закупівель і розкривають корупційні схеми. Це, зокрема, Центр Протидії Корупції, Transparency International, проект «Наші Гроші» і окремі журналісти. 

 

«З деякими з цих організацій ми вже співпрацюємо, вивчаємо і переймаємо їхній досвід роботи та загалом перебуваємо у партнерських стосунках. Тому ми прикладемо усіх зусиль для покращення ситуації у сфері державних закупівель України, зокрема, щоб зробити закупівлі прозорими, конкурентними і будемо адекватно реагувати на будь - які прояви корупційних діянь у цій сфері» - Мирослав Сімка, керівник проекту «Тендер і злочин».

 

 


20.01.2015 588 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

482
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2393
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2320 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2174 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2920
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2706 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

546

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1227

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1294

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2107
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

721
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

448
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

816
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43623
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3206
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1126
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2122
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35345 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

305
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

434
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

654
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

792