
Учнів Прикарпатських сільських шкіл нема на чому возити на навчання. Їхні автобуси - віддали солдатам на фронт.
І після боїв у зоні АТО вони перетворилися на мотлох. Причому військовим буси мало чим допомогли, адже яскраво-жовті, вони лише привертали увагу терористів, передають Подробності.
Кінець серпня. На в'їзді в Івано-Франківську область урочисто зустрічають бійців п'ятого батальйону "Прикарпаття" з війни. "Оце вся наша техніка, броньовані техніка. Там дальше всьо пробите від мінометного обстрілу. Як можна посилати людей на таких автобусах?". Бойова автоколона - це кілька старих "Уралів" і шкільні автобуси.
За розпорядженням Кабміну, транспорт видали батальйону для використання на території області.
Але, не дочекавшись справжньої техніки, бійці так і поїхали на автобусах на фронт.
Яскраво-жовті бусики там виявилися просто непотрібними - тільки привертали увагу ворожих навідників і снайперів.
"Було видно за кілометри, яке посміховисько на полі бою. Як можна назвати мудрою політику коли у дітей забирають шкільні автобуси і відправляють армії в той час, коли на армійських складах зберігається десятки тисяч одиниць автотранспорту", - говорить депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк.
А от школярі залишилися ні з чим. У Великій Кам'янці новенькому шкільному автобусу раділи всього два роки.
Після повернення батальйону - транспорт у школу так і не повернувся. Тепер діти на уроки ходять пішки - за кілька кілометрів.
"Зараз хороша погода, можна скоротити дорогу - піти полями, через вулички. А якщо зимою то неможливо, як буде - я не можу знати". "Діти ходять пішки, роверами хто як може", - говорить батько школярів Володимир Стрижнюк.
Учителі намагаються домовитися з власниками маршруток - щоб забирали школярів вранці й після занять.
"Далеко добиратися і маємо зараз домовленість з підприємцями приватними, які підбирають, але година раненька восьма, навчання з дев'ятої. Складно", - говорить заступник директора ЗОШ с. Велика Кам'янка Марія Бойчук.
В зону АТО тільки з Івано-Франківської області відправили 21 шкільний автобус. Тепер майже всі підлягають списанню.
"Ми втратили ці автобуси, але сподіваємося, що спільними зусиллями ці проблеми зможемо подолати", - говорить директор Департаменту освіти і науки ОДА Максим Дойчик. Але, схоже, підстав для оптимізму немає. Щоб забезпечити підвезення учнів і вчителів із прикарпатських сіл - необхідно понад 30 мільйонів гривень - підрахували чиновники.
Через АТО програма "Шкільний автобус" цього року закрита.
Шлях до знань у цих дітей - в буквальному сенсі слова - буде непростим.