З 1 вересня 2022 року всі ліцеї та гімназії Івано-Франківської територіальної громади перейдуть на електронні журнали та щоденники.
Е-щоденник – це фактично той самий паперовий щоденник, але в електронній формі. Там так само можна побачити відвідування, оцінки та зауваження, як і у паперовому варіанті.
Про це Фіртці повідомила заступниця міського голови, директорка департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко.
Електронний щоденник формується на основі даних, внесеним викладацьким складом в електронний журнал. У ньому буде відображено все, що вчителі внесли до журналу: оцінки, пропуски, коментарі, домашні завдання, а також поведінка і зауваження за кожен тиждень.
"Тепер учні не зможуть сказати «я забув щоденник вдома» чи «нам не дали домашнього завдання». Точніше, тепер це неможливо. Адже доступ є з будь-якого гаджета у будь-який момент. Не лише у дітей, але й у їх батьків.
Це буде логін та пароль доступу до сайту. Окремо для учнів, окремо для батьків. Плануємо, що вже у новому навчальному році він буде доступним.
Адже в реаліях дистанційного навчання таке нововведення буде дуже доречним", - ділиться планами директорка департаменту освіти та науки.
За словами Вікторії Дротянко доступ матиме адміністрація школи, вчителі, учні та батьки. У всіх він буде різний, якщо, наприклад, адміністрація матиме ширший доступ до платформи, то вчителі обмежуватимуться своїми уроками.
читайте також: У школах Івано-Франківська з вересня планують запровадити онлайн журнали та щоденники
Класні керівники матимуть дещо більший доступ до свого класу. Діти бачитимуть свій щоденник та розклад занять, а також зможуть комунікувати з вчителем. Схожий функціонал буде і у батьків.
"У ньому буде відображено все, що вчителі внесли до журналу: оцінки, пропуски, коментарі, домашні завдання, а також поведінка і зауваження за кожен тиждень.
Вже кілька років школи ведуть дистанційне навчання. Онлайн щоденники та журнали лише спростять їм роботи в цих умовах. Заклади матимуть змогу обрати на яку платформу перейти.
Але паперові щоденники та журнали мають залишитися в минулому. Адже майбутнє за цифровізацією", - пояснює директорка департаменту освіти й науки.
В Івано-Франківську наразі офіційно онлайн працюють два заклади. Неофіційно – їх уже є більше. Дехто досі дублює паперові та онлайн журнали, чим подвоює роботу педагогів.
"Платформи є різні. Відповідно оплата теж. Більшість з них – безкоштовні. Єдине що потребує оплати – безпека даних.
Платформ є декілька, нам би хотілося, щоб школи обрали одну, адже так буде простіше змінювати заклади дітям та учителям. Та наполягати не будемо.
Школи зможуть обрати зручну для них. Єдина умова - платформа обов’язково має бути рекомендованою Міністерством освіти та науки України", - додає Вікторія Дротянко.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!