Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві і Крехові (фото)

П’ятий рік поспіль Благодійний Фонд Олександра Шевченка організовує для школярів Івано-Франківська конкурс творів на патріотичну тематику.

Він проходить у три етапи. Учасники другого етапу традиційно відвідують історичні місця західної України.

Цього року школярі Івано-Франківська побували у містечку Жовква та Крехівському монастирі, що на Львівщині.

«Ми невипадково обрали саме ці місця для поїздки. Важливо показати дітям, що наша історія надзвичайно багато. І що не все зараз у занедбаному стані. Багато будівель відновлюються. До прикладу, в Жовківському замку за останні роки реконструйовано багато об’єктів. А Крехівський монастир вразив своєю сакральністю та величністю. Переконана, така поїздка сприятиме тому, що учні і надалі вивчатимуть історію рідного краю та своєї країни», – каже організаторка конкурсу Олександра Мечева.

Тема цьогорічного конкурсу – Січові Стрільці. Їхня спадщина – це відновлення військових традицій, створення форми українського однострою, військового словництва, термінології, військового фольклору й літератури, пісень і музики, зростання українського патріотизму.

«Я писала твір про Січових Стрільців. Вони були патріотичними і, попри мізерні шанси, вірили у перемогу. Думаю, ця звитяга передалась і нам. Можна згадати Майдан, коли мільйони людей вийшли відстояти своє право на гідне життя»,- каже учениця школи № 23 Маргатита Юзвішин.

Участь у конкурсі взяли участь майже сотня дітей з усіх шкіл Івано-Франківська. На екскурсію їх запросили разом із педагогами.

«Насправді учнівські твори були досить цікавими. Школярі згадували своїх прадідів, прабабусь, які були учасниками національно-визвольних змагань. І передавали це лірично, перепускали переживання через серце», – каже вчитель української мови та літератури школи-ліцею № 23 Ліліана Лавринюк.

Поїздка видалася насичено та цікавою. Перша зупинка – Крехівський монастир. Потім – мальовнича Жовква. Школярі відвідали замок, костел Святого Лаврентія, місцеву ратушу.

 «Такі історичні місця варто бачити на власні очі. А не читати про них у підручниках. Тим паче, що вони поруч. І часто ми навіть не знаємо, що маємо настільки багату історію. Такі замки треба берегти та відновлювати», – ділиться враженнями учениця ЗШ № 18 Марія Червак.

За словами народного депутата України Олександра Шевченка, вивчення історії України стимулюватиме учнів до подальшого розвитку та самоосвіти.

«Щиро радію, що такі конкурси збирають велику кількість учасників. Це означає, що діти хочуть знати історію рідного краю. Переконаний, ми зможемо виховати освічених, обізнаних, мудрих і розумних українців, які розвиватимуть рідну країну та стануть міцним фундаментом успішної й незалежної держави», – зазначив ініціатор конкурсу, народний депутат України Олександр Шевченко.


23.10.2018 780
Коментарі ()

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

265
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1572 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1827 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2648
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7615

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

389

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1166

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1953
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

950
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43457
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3154
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

981
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

540
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

682
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1008