Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві і Крехові (фото)

П’ятий рік поспіль Благодійний Фонд Олександра Шевченка організовує для школярів Івано-Франківська конкурс творів на патріотичну тематику.

Він проходить у три етапи. Учасники другого етапу традиційно відвідують історичні місця західної України.

Цього року школярі Івано-Франківська побували у містечку Жовква та Крехівському монастирі, що на Львівщині.

«Ми невипадково обрали саме ці місця для поїздки. Важливо показати дітям, що наша історія надзвичайно багато. І що не все зараз у занедбаному стані. Багато будівель відновлюються. До прикладу, в Жовківському замку за останні роки реконструйовано багато об’єктів. А Крехівський монастир вразив своєю сакральністю та величністю. Переконана, така поїздка сприятиме тому, що учні і надалі вивчатимуть історію рідного краю та своєї країни», – каже організаторка конкурсу Олександра Мечева.

Тема цьогорічного конкурсу – Січові Стрільці. Їхня спадщина – це відновлення військових традицій, створення форми українського однострою, військового словництва, термінології, військового фольклору й літератури, пісень і музики, зростання українського патріотизму.

«Я писала твір про Січових Стрільців. Вони були патріотичними і, попри мізерні шанси, вірили у перемогу. Думаю, ця звитяга передалась і нам. Можна згадати Майдан, коли мільйони людей вийшли відстояти своє право на гідне життя»,- каже учениця школи № 23 Маргатита Юзвішин.

Участь у конкурсі взяли участь майже сотня дітей з усіх шкіл Івано-Франківська. На екскурсію їх запросили разом із педагогами.

«Насправді учнівські твори були досить цікавими. Школярі згадували своїх прадідів, прабабусь, які були учасниками національно-визвольних змагань. І передавали це лірично, перепускали переживання через серце», – каже вчитель української мови та літератури школи-ліцею № 23 Ліліана Лавринюк.

Поїздка видалася насичено та цікавою. Перша зупинка – Крехівський монастир. Потім – мальовнича Жовква. Школярі відвідали замок, костел Святого Лаврентія, місцеву ратушу.

 «Такі історичні місця варто бачити на власні очі. А не читати про них у підручниках. Тим паче, що вони поруч. І часто ми навіть не знаємо, що маємо настільки багату історію. Такі замки треба берегти та відновлювати», – ділиться враженнями учениця ЗШ № 18 Марія Червак.

За словами народного депутата України Олександра Шевченка, вивчення історії України стимулюватиме учнів до подальшого розвитку та самоосвіти.

«Щиро радію, що такі конкурси збирають велику кількість учасників. Це означає, що діти хочуть знати історію рідного краю. Переконаний, ми зможемо виховати освічених, обізнаних, мудрих і розумних українців, які розвиватимуть рідну країну та стануть міцним фундаментом успішної й незалежної держави», – зазначив ініціатор конкурсу, народний депутат України Олександр Шевченко.


23.10.2018 773
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2543
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1201
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1126
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2306
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3747
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2744 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

983

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

838

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

787

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10468
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1323
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

360
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5467
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1177
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2972
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

562
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

414 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

852
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

739
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

793