Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві і Крехові (фото)

П’ятий рік поспіль Благодійний Фонд Олександра Шевченка організовує для школярів Івано-Франківська конкурс творів на патріотичну тематику.

Він проходить у три етапи. Учасники другого етапу традиційно відвідують історичні місця західної України.

Цього року школярі Івано-Франківська побували у містечку Жовква та Крехівському монастирі, що на Львівщині.

«Ми невипадково обрали саме ці місця для поїздки. Важливо показати дітям, що наша історія надзвичайно багато. І що не все зараз у занедбаному стані. Багато будівель відновлюються. До прикладу, в Жовківському замку за останні роки реконструйовано багато об’єктів. А Крехівський монастир вразив своєю сакральністю та величністю. Переконана, така поїздка сприятиме тому, що учні і надалі вивчатимуть історію рідного краю та своєї країни», – каже організаторка конкурсу Олександра Мечева.

Тема цьогорічного конкурсу – Січові Стрільці. Їхня спадщина – це відновлення військових традицій, створення форми українського однострою, військового словництва, термінології, військового фольклору й літератури, пісень і музики, зростання українського патріотизму.

«Я писала твір про Січових Стрільців. Вони були патріотичними і, попри мізерні шанси, вірили у перемогу. Думаю, ця звитяга передалась і нам. Можна згадати Майдан, коли мільйони людей вийшли відстояти своє право на гідне життя»,- каже учениця школи № 23 Маргатита Юзвішин.

Участь у конкурсі взяли участь майже сотня дітей з усіх шкіл Івано-Франківська. На екскурсію їх запросили разом із педагогами.

«Насправді учнівські твори були досить цікавими. Школярі згадували своїх прадідів, прабабусь, які були учасниками національно-визвольних змагань. І передавали це лірично, перепускали переживання через серце», – каже вчитель української мови та літератури школи-ліцею № 23 Ліліана Лавринюк.

Поїздка видалася насичено та цікавою. Перша зупинка – Крехівський монастир. Потім – мальовнича Жовква. Школярі відвідали замок, костел Святого Лаврентія, місцеву ратушу.

 «Такі історичні місця варто бачити на власні очі. А не читати про них у підручниках. Тим паче, що вони поруч. І часто ми навіть не знаємо, що маємо настільки багату історію. Такі замки треба берегти та відновлювати», – ділиться враженнями учениця ЗШ № 18 Марія Червак.

За словами народного депутата України Олександра Шевченка, вивчення історії України стимулюватиме учнів до подальшого розвитку та самоосвіти.

«Щиро радію, що такі конкурси збирають велику кількість учасників. Це означає, що діти хочуть знати історію рідного краю. Переконаний, ми зможемо виховати освічених, обізнаних, мудрих і розумних українців, які розвиватимуть рідну країну та стануть міцним фундаментом успішної й незалежної держави», – зазначив ініціатор конкурсу, народний депутат України Олександр Шевченко.


23.10.2018 800
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2650
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20595
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1792
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1285 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2302
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3937

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

554

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2054

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

745

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1348
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24439
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

638
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

635
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8123
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

612
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2104 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771