У зв'язку з передвиборчою активізацією ботів мінстецю, які раптом перейнялися цінами в Буковелі

1. А які мають бути ціни в Буковелі? Які взагалі мають бути ціни в некомуністичній ринковій економіці? Як в совдепії - планові, регульовані і «профспілкові»?

2. Ніби, якщо в Буковелі вся зима практично заброньована наперед, і майже всюди черги, а столик ввечері в ресторані знайти є проблемою інколи, - то висновок один - ціни як для ринку занизькі? Попит перевищує пропозицію? Треба ціни піднімати?)))

3. Та й при цих, наявних, цінах окупність 600 млн. дол. інвестиції (не виведені в офшори, а інвестовані в Україну!! Є ще подібні приклади?) - окупність років 50, а може більше (бо ж гривня в нас періодами «у вільному падінні», продали колись долар по 5, а зараз віддавати треба ті єврокредити по 30).

4. Якщо порівнювати ціни Буковелю з рівноцінними курортами Європи, то ціни в Буковелі в 3-5 раз дешевші (навіть не Куршавель, а дешевший Межев, Австрію, чи щось подібне). Якщо порівнювати з «курортами на одну гірку», то Буковель, так - не на багато, але все ж дешевший. (Якщо звісно, не порівнювати фаст-фуд в Європі з найдорожчим рестораном Буковелю)).

5. Не варто порівнювати ціни на гірськолижному курорті і з цінами на відпочинок на морі. Бо є хвиля коментів тих, кому гірськолижні курорти як відпочинок не цікаві, ні різу тут не були, але свої «експертні висновки» надають))

Гірськолижний курорт це не готове море, це інвестиція трохи іншого порядку ніж мікровнвестиція в 3-5 млн. дол. в готель на морі. Гірськолижний курорт - це інфраструктурний проект - починаючи від доріг, води, каналізації, енергетики, сотень кілометрів трас, технологічних водойм на тисячі кубів, систем штучного засніження... І ще багато чого.

До речі, в Європі інфраструктуру забезпечує держава. Більше того, держава звільняє від податків такі проекти на десятки років, і навіть повертає інвестицію від (де як було) - 30, 50, навіть 70%...

Тому що такі інвестиції виривають з бідності і депресії цілі регіони і забезпечують немалий потік валюти в країну. В маленькій Австрії на 7 млн населення 25 млн туристів!))

І зразу нашим «екологам», які промишляють на грантах гірськолижного бізнесу Європи - в Україні зараз діє 50 витягів, в Австрії - тисячі. В Європі - багато тисяч. Що ж вони там в себе так не «дбають» за «екологію»?)))

Чомусь вони не протидіють суцільним вирубкам Карпат на десятках тисяч гектарів, категорично вимагають зняття мораторію на експорт кругляку в Європу (фактично вимагають вирубки Карпат), а от курорти, які ліс зберігають - то чомусь біда для них. Що за подвійні стандарти?)

6. Щодо «в Європі дешевше» - маячня, і свідченням цьому є щорічний ріст на 20% туристів з Європи. В минулому році їх був вже мільйон, з Європи... Вони ж їдуть в Буковель не тому що тут "гірше і дорожче"?))

7. Реальна історія. Минулого року по дорозі з Праги заїхали до друзів. Стандартна родина, - тато - дальнобійник, мама - офісний працівник, двоє дітей - хлопців. Мешкають 30 км від гірськолижного курорту... Питаю - ви напевно щотижня там на вікенд?

- Ти що, кажуть, це нам дуже дорого! Були один раз, там є зоопарк - дітям звірів їздили показати... Це про ілюзію, що європейці прямо «живуть» на курортах. Насправді вони тяжко пашуть, щоб мати можливість раз на рік десь тиждень-півтора відпочити...

8. І останнє - питання зарплат українців (доступності Буковелю для всіх) - це питання до влади, а не до Буковелю. В Буковелі зарплати гідні, люди, які працювали в Європі кажуть що в Буковелі вигідніше (нещодавно спілкувалися з офіціантом, який працював в Іспанії). Каже не до порівняння, - заробітки вищі, роботи менше по часу, соціальний пакет... Ніколи більше ні в яку Іспанію!)) І не лише на Буковелі, а й навколо, - колись один з найдепресивніших регіонів завдяки інвестиції живе гідно.

Тому, варто або витравлювали «совок» з голови, ...або ж брати курс на повернення совка)) То вже якийсь «референдум» мав би бути)) В проміжності "між ринком і совком" відсидітися не вдасться.

П.С. І чому ж не спостерігаємо черги інших інвесторів на такий супервигідний бізнес, на нові курорти?))

П.П.С. Як казав мій один товариш, «то не ціни високі, то ми мало заробляємо»)).


Коментарі (1)

Олег 2019.02.11, 20:02

А какшки в паляниці в стоках? А 2 офіційно оформлених інструктора на весь курорт? Хамство і зневага до бюджетного туриста. А запах від очисних? Така собі країна в країні. 

Але на мою думку ви були цікаві 15 років тому, коли був ентузіазм серед людей які розбудовували цю шалену ідею. А зараз - конвеєр для грошей, без душі. А ціни як ціни . В гробу карманов нет.

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

517
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5328
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1432
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1311
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2578
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3968

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

354

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1030

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

948
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

263
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

340
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

608
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5656
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

312
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

220
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

576 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1013
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

879