У зв'язку з передвиборчою активізацією ботів мінстецю, які раптом перейнялися цінами в Буковелі

1. А які мають бути ціни в Буковелі? Які взагалі мають бути ціни в некомуністичній ринковій економіці? Як в совдепії - планові, регульовані і «профспілкові»?

2. Ніби, якщо в Буковелі вся зима практично заброньована наперед, і майже всюди черги, а столик ввечері в ресторані знайти є проблемою інколи, - то висновок один - ціни як для ринку занизькі? Попит перевищує пропозицію? Треба ціни піднімати?)))

3. Та й при цих, наявних, цінах окупність 600 млн. дол. інвестиції (не виведені в офшори, а інвестовані в Україну!! Є ще подібні приклади?) - окупність років 50, а може більше (бо ж гривня в нас періодами «у вільному падінні», продали колись долар по 5, а зараз віддавати треба ті єврокредити по 30).

4. Якщо порівнювати ціни Буковелю з рівноцінними курортами Європи, то ціни в Буковелі в 3-5 раз дешевші (навіть не Куршавель, а дешевший Межев, Австрію, чи щось подібне). Якщо порівнювати з «курортами на одну гірку», то Буковель, так - не на багато, але все ж дешевший. (Якщо звісно, не порівнювати фаст-фуд в Європі з найдорожчим рестораном Буковелю)).

5. Не варто порівнювати ціни на гірськолижному курорті і з цінами на відпочинок на морі. Бо є хвиля коментів тих, кому гірськолижні курорти як відпочинок не цікаві, ні різу тут не були, але свої «експертні висновки» надають))

Гірськолижний курорт це не готове море, це інвестиція трохи іншого порядку ніж мікровнвестиція в 3-5 млн. дол. в готель на морі. Гірськолижний курорт - це інфраструктурний проект - починаючи від доріг, води, каналізації, енергетики, сотень кілометрів трас, технологічних водойм на тисячі кубів, систем штучного засніження... І ще багато чого.

До речі, в Європі інфраструктуру забезпечує держава. Більше того, держава звільняє від податків такі проекти на десятки років, і навіть повертає інвестицію від (де як було) - 30, 50, навіть 70%...

Тому що такі інвестиції виривають з бідності і депресії цілі регіони і забезпечують немалий потік валюти в країну. В маленькій Австрії на 7 млн населення 25 млн туристів!))

І зразу нашим «екологам», які промишляють на грантах гірськолижного бізнесу Європи - в Україні зараз діє 50 витягів, в Австрії - тисячі. В Європі - багато тисяч. Що ж вони там в себе так не «дбають» за «екологію»?)))

Чомусь вони не протидіють суцільним вирубкам Карпат на десятках тисяч гектарів, категорично вимагають зняття мораторію на експорт кругляку в Європу (фактично вимагають вирубки Карпат), а от курорти, які ліс зберігають - то чомусь біда для них. Що за подвійні стандарти?)

6. Щодо «в Європі дешевше» - маячня, і свідченням цьому є щорічний ріст на 20% туристів з Європи. В минулому році їх був вже мільйон, з Європи... Вони ж їдуть в Буковель не тому що тут "гірше і дорожче"?))

7. Реальна історія. Минулого року по дорозі з Праги заїхали до друзів. Стандартна родина, - тато - дальнобійник, мама - офісний працівник, двоє дітей - хлопців. Мешкають 30 км від гірськолижного курорту... Питаю - ви напевно щотижня там на вікенд?

- Ти що, кажуть, це нам дуже дорого! Були один раз, там є зоопарк - дітям звірів їздили показати... Це про ілюзію, що європейці прямо «живуть» на курортах. Насправді вони тяжко пашуть, щоб мати можливість раз на рік десь тиждень-півтора відпочити...

8. І останнє - питання зарплат українців (доступності Буковелю для всіх) - це питання до влади, а не до Буковелю. В Буковелі зарплати гідні, люди, які працювали в Європі кажуть що в Буковелі вигідніше (нещодавно спілкувалися з офіціантом, який працював в Іспанії). Каже не до порівняння, - заробітки вищі, роботи менше по часу, соціальний пакет... Ніколи більше ні в яку Іспанію!)) І не лише на Буковелі, а й навколо, - колись один з найдепресивніших регіонів завдяки інвестиції живе гідно.

Тому, варто або витравлювали «совок» з голови, ...або ж брати курс на повернення совка)) То вже якийсь «референдум» мав би бути)) В проміжності "між ринком і совком" відсидітися не вдасться.

П.С. І чому ж не спостерігаємо черги інших інвесторів на такий супервигідний бізнес, на нові курорти?))

П.П.С. Як казав мій один товариш, «то не ціни високі, то ми мало заробляємо»)).


Коментарі (1)

Олег 2019.02.11, 20:02

А какшки в паляниці в стоках? А 2 офіційно оформлених інструктора на весь курорт? Хамство і зневага до бюджетного туриста. А запах від очисних? Така собі країна в країні. 

Але на мою думку ви були цікаві 15 років тому, коли був ентузіазм серед людей які розбудовували цю шалену ідею. А зараз - конвеєр для грошей, без душі. А ціни як ціни . В гробу карманов нет.

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492