У середу, 8 листопада, на вулиці Б. Хмельницького у селищі Ворохта відбулося відкриття приватного музею родини Зарецьких.
Про це повідомляє Ворохтянська селищна рада, інформує Фіртка.
У ньому туристи та місцеві жителі можуть розглянути старовинні предмети гуцульського побуту: хустки та вишиті рушники, яким понад сто років, бербениці, сорочки, кептарі та багато іншого. Тут також є старовинний верстат, якому вже близько 80 років.
Він повністю працюючий, за словами екскурсовода Ірини Зарецької. Проте вони у пошуках сировини, тому що хочуть спробувати верстати саме на ньому і показати відвідувачам музею, як створюється традиційний гуцульський ліжник.
Одними з найцікавіших експонатів закладу є дві трембіти, які виготовили майстри з Верховинщини. Покаже та розкаже історію цього найдовшого у світі інструменту голова сім’ї Михайло Броніславович.
"Концепція музею у тому, що тут з’єднується два світи: світ гуцулів, гуцульської хати, побуту та звичаїв разом з лісовим духом та мешканцями лісу. Адже життя гуцулів не можливе без лісу, а ліс не може бути без людей" - розповідає Ірина.
І справді, тут видно злиття цих двох світів: лісовий пейзаж на стіні, який намалювала Яна Зарецька, тематичні дерев’яні вироби, що атмосферно розкладені по всьому приміщенні.
Варто сказати, що дуже багато людей надали для музею речі з родинних колекцій. А сам заклад створений завдяки зусиллям сім’ї Зарецьких: від фундаменту до експонатів, що збиралися декілька років по всьому Яремчанському краю.
Надзвичайно важливо, щоб традиції та звичаї нашого краю зберігалися. Цьому сприяють насамперед галереї, бібліотеки, музеї та інші заклади культури. Хотілося б, щоб таких установ у нашій громаді ставало дедалі більше і вони процвітали.
Адже це не тільки для туристів, це для збереження пам’яті про життя наших дідусів та бабусь.
Тут підходить безсмертний вислів М. Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут
Запрацював музей бойової слави 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади