У ЦНАПах Івано-Франківська відновили послуги: які саме

З початку повномасштабного вторгнення у ЦНАПі не надавали адміністративні послуги громадянам. Однак, з відносно спокійною ситуацією в Івано-Франківську їх почали відновлювати та додавати нові.

Про це розповів директор ЦНАПу Івано-Франківська Богдан Питель у програмі «Актуальне інтерв’ю»ТРК «3 студія», повідомляє Фіртка.

Щодня Центр надання адміністративних послуг відвідує тисячі людей. Наразі, у ЦНАПах Івано-Франківська діє 384 адміністративні послуги. Найпопулярніші серед них - оформлення біометричних документів, тобто паспорт громадянина України для виїзду закордон та ID-картка.

Також громадяни активно користуються відновленою послугою - реєстрація місця проживання. На її функціонування очікувала велика кількість людей. Більшість із них - це внутрішньо переміщені особи, які приїхали до Івано-Франківська з різних міст України.

Адже, впродовж активних бойових дій в місті народжувалися діти, яких необхідно було зареєструвати, а також люди купували житло.

На сьогодні, з початку повномасштабного вторгнення у Франківській громаді зареєстровано понад 51 тисяча внутрішньо переміщених осіб. Натомість з квітня активно розпочалася процедура зняття з реєстрації і вже понад 15 тисяч людей з різних міст України, які тимчасово проживали в Івано-Франківську повідомили про те, що вони знялися з реєстрації.

Однак, більшість внутрішньо переміщених осіб все ж перебуває в місті та шукає роботу. Внаслідок чого, певне число осіб - працевлаштовано.

«Багато людей при реєстрації місця проживання вказували свій статус роботи. Тож завдяки цьому ми мали повну картину того, де потрібні працівники і більшість із них влаштовувалися на роботу за відповідним поданням. Тому, ми надали їм таку можливість», - зазначає Богдан Питель.

Серед нових адміністративних послуг у ЦНАПі Івано-Франківська - виплата 10 тисяч гривень військовим, що отримали поранення у зоні бойових дій. Таке рішення нещодавно прийняв МВК.

Вже близько два десятки поранених бійців подали заяви на виплату 10 тисяч гривень. Зокрема, заяви на допомогу можна подавати у Ліцей №3, що на Івана Франка, 14 (відділ звернень). А у селах громади - у місцеві ЦНАПи.

Для отримання необхідні документи: копія паспорта, копія ідентифікаційного коду, довідка, що підтверджує поранення, отримані внаслідок бойових дій, виписка з медичної картки амбулаторного лікування, реквізити рахунку, копія документа, що підтверджує залучення до заходів з оборони держави.

Зараз у ЦНАПі не доступні тільки дві адміністративні послуги - це комплексна послуга єМалятко та видача свідоцтва про народження, шлюб і смерть. Пов’язано це із заходами безпеки персональних даних у час війни. Також останнім часом до Івано-Франківська активно прибувають особи з міст, де активно ідуть бойові дії - Луганськ, Донецьк, Запоріжжя.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Влада повинна забезпечити безпечні умови перебування», - заступниця міського голови про очне навчання в Івано-Франківській громаді

На зупинках в Івано-Франківській громаді планують розмістити додаткову інформацію про найближчі укриття

В Івано-Франківську відкрили виставку військових трофеїв бійців "десятки" (ФОТО/ВІДЕО)

До уваги прикарпатців: в Україні працює програма допомогти підприємцям

У Центрах надання адміністративних послуг Івано-Франківської громади з'явились нові послуги


Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1017
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

834
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1946
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3325
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2587
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2585

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

298

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

766

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

725

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1667
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

407
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

765
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

650
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

393
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

420
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27076
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

874
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19713
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

473
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

429
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

764
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1437 4