У "Теплокомуненерго" пояснили, чому у медзакладах Франківська немає гарячої води

 

 

У медичних закладах Івано-Франківська немає гарячої води у зв'язку з ненаданням лімітів газу ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" з боку НАК "Нафтогаз України" через борги, які утворилися у підприємства в розмірі 105 мільйонів гривень.


Про це повідомили у прес-службі "Івано-Франківськтеплокомуненерго".


Монополіст з постачання газу вимагає 100% погашення заборгованості і лише в такому разі готовий надати газові ліміти теплогенеруючому підприємству, тобто відновити подачу газу.


«З цього великого боргу, що утворився впродовж минулих років, 12 мільйонів гривень - це заборгованість через відсутність субвенції з державного бюджету до місцевого на утримання закладів охорони здоров’я та освіти за отримані послуги від нашого підприємства, - пояснює директор підприємства Василь Рущак. - Через невідповідність тарифу та несвоєчасний розрахунок за спожитий газ впродовж 2011-2013 рр. утворилася різниця тарифів в розмірі 32 мільйонів гривень, яка не була відшкодована державою і не передбачена жодними нормативними документами. Через несвоєчасне проведені розрахунки за отримані послуги НАКом «Нафтогаз Україна» за рішеннями судів різних інстанцій було нараховано 50 мільйонів пені і штрафів. Статті витрат на погашення штрафних санкцій не передбачені нормативними документами».

 

ДО ТЕМИ: Чи «дадуть» Марцінків і Насалик гарячу воду Івано-Франківській обласній дитячій лікарні? 


Станом на 1 червня, за словами Рущака, різниця тарифів по категорії споживачів «населення» становить 7,4 мільйони гривень.


Підприємство проводить свою фінансову діяльність в частині отримання коштів за надані послуги у відповідності до цієї Постанови через розподільчі рахунки. Кошти, що поступають автоматично розщеплюються на користь НАК «Нафтогазу» згідно коефіцієнтів, які встановлені НКРЕКП. Через це, на рахунку підприємства залишається така мала кількість коштів, що їх не вистачає на своєчасну виплату заробітної плати працівникам. Через це в літній період підприємство змушене було перейти на 4-денний робочий тиждень.


У першій декаді травня 2016 року з вищенаведених причин було проведено засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де було розглянуто проблему з постачання гарячої води закладам охорони здоров’я. За дорученням комісії від міського голови Руслана Марцінківа було направлено листи до віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, до голови наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Юлії Ковалів, до Міністерств освіти та охорони здоров’я з проханням сприяти у вирішенні забезпечення природним газом ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» в частині лікувальних закладів.


Окремо, від заступника голови Івано-Франківської ОДА Сергія Басараба направлено листа до голови НАК «Нафтогазу України» Андрію Коболєву.


На дану проблему відреагував і голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук і звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо сприяння у вирішенні даного питання, але на превеликий жаль ця проблема досі не врегульована.


У такій ситуації, коли забезпечення гарячою водою лікувальних закладів напряму залежить від рішення давати чи не давати ліміт газу теплогенеруючому підприємству з боку монополіста на газовому ринку, на перший план виходить питання переведення котелень закладів охорони здоров’я на альтернативні види палива.


На даний час на підприємстві для закладів охорони здоров’я на альтернативному паливі працює одна котельня, що на Медичній, 4 (Геріатричний пансіонат). Нині проводяться роботи з реконструкції котельні на перехід на альтернативний вид палива на Медичній, 17А для забезпечення усіх послуг для державного клінічного онкодиспансеру та обласної психоневрологічної лікарні №3.


Додатково розглядаються заходи щодо переведення котелень на альтернативні види палива, які забезпечують теплом та гарячою водою решти лікувальних закладів міста задля уникнення подальшої залежності від використання природного газу.


16.06.2016 653 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1240
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1643 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2422
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2275 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7539
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15255 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

315

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1038

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1102

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1887
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

282
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

658
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

899
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3125
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

918
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1951
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1005
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35155 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

265
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

623
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

947