У світі чимало див і їх може пояснити наука: івано-франківські школярі відвідали містечко «Нова енергія» (ФОТО)

Навколо нас чимало дивних речей. Деякі з них межують з казковими чарами. Проте всі дива пояснюються наукою.

Переконатися в цьому мали змогу учні четвертокласники Івано-Франківського ліцею № 13, які побували сьогодні на екскурсії у науковому містечку «Нова енергія», що в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Побував на екскурсії також кореспондент Фіртки.

Екскурсію для своїх учнів зорганізувала класна керівничка 4-А класу ліцею Богдана Кицмен. Вчителька відзначає: навчальна програма «Нової української школи», за якою сьогодні вона навчає учнів, передбачає чимало таких речей, які не входили раніше до програми молодших класів.

Так, навчальний предмет «Я досліджую світ» передбачає вивчення багатьох цікавих фізичних явищ, як-от: оптичні ілюзії, природа виникнення та поширення звуку, гравітація, електрика.

Втім, вивчити це в межах шкільної програми вдається зазвичай лише у теорії. А от можливість побачити ці явища на власні очі, помацати руками та спробувати особисто у школі трапляється не завжди.

І тут на допомогу вчителю приходить містечко «Нова енергія». Де діти мали змогу не лише побачити та відчути на собі чимало цікавих фізичних явищ, а й почути від фахівця, чому те чи інше явище відбувається саме так.

«Ми відвідали сьогодні «Нову енергію». Заняття цікаве, пізнавальне, я б навіть сказала навчальне.

Навіть можу так сказати, що ми продовжили вивчення предмету «Я досліджую світ» сьогодні собі ось таким форматом. Вважаю, це було дуже корисно, містечко виявилося дуже цікавим, справді, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

Випробувати, порухати, переконатися в аргументах і фактах, які ми дізнавалися з теорії на уроках, тому що я не все могла продемонструвати й показати. Щось ми, звісно, дивилися на відео»,- розповіла Богдана Кицмен.

До уваги юних дослідників були великий калейдоскоп, дзеркальна кімната – винахід великого Леонардо да Вінчі; робота системи блоків, криві дзеркала; пристрої, що демонструють оптичні ілюзії; маятники Фуко та Ньютона; крикомір, що дозволяє виміряти кількість децибел у крику дитини; лунофон, що дозволяє на власні вуха пересвідчитись, що звук має певну швидкість поширення; пристрій, на якому звук можна побачити, і ще багато цікавих речей.

І все це можна помацати, послухати, побити, поштовхати та, як у випадку з крикоміром чи лунофоном, – з усієї сили покричати всередину. Тож радощам малюків не було меж.

Школярка Ірина Урда сповнена вражень від сьогоднішнього відвідування «Нової енергії». Каже: подібний формат проведення уроків є значно цікавішим та кориснішим для засвоєння матеріалу, ніж вивчення "сухої" теорії.

«Мені дуже сподобалося у «Новій енергії». Там були класні прилади й мені дуже подобається така форма уроків», - розповідає дівчинка.

Іринка зауважує, найбільше вподобався імпульсний маятник Ньютона і запевняє, залюбки пішла б іще раз на подібну екскурсію.

Зупинятись на сьогоднішній екскурсії Богдана Кицмен не планує. Зауважує, такий практичний формат проведення уроків показав свою ефективність. Адже саме в такий спосіб можна зацікавити учнів до вивчення чогось нового,

«Будемо продовжувати у такому ж дусі – дізнавалися про наступні цікаві заняття і чекаємо крутих емоцій», - зазначила вчителька.

Зокрема, педагогиню, як, власне, і учнів зацікавила можливість переглянути у «Новій енергії» електричне «Тесла-шоу» - демонстрація різного року блискавок за допомогою трансформатора Тесли та інших пристрої, що винайшов геніальний винахідник Нікола Тесла.

Своєю чергою, у науковому містечку «Нова енергія» стверджують: екскурсії для школярів у їхньому закладі – не рідкість. Практично кожен тиждень до містечка приходять учні – як малюки, на кшталт сьогоднішніх, так і старшокласники.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Україна та Канада разом будуватимуть космодром 

Щоб негативні прогнози не стали реальністю: в Івано-Франківську екологи обговорили, як зменшити шкідливий вплив на довкілля 

«Еко Форум – 2021»: на території ІФНТУНГ встановлять дві станції моніторингу повітря 

Приймають 15 видів вторинної сировини: в Івано-Франківську відкрили громадську сортувальну станцію (ВІДЕО)


23.11.2021 Сергій Білий 1752
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

384
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

367
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14013 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1605
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6195

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

659

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1298

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1603
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5945
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13749
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2