Як вже повідомлялося, у суботу, 1 червня вранці мешканці села Гвізд, Надвірнянського району, перекрили ділянку дорогу Богородчани – Надвірна.
Як повідомили БРІЗу учасники акції, в такий спосіб вони намагаються запобігти незаконній, на їхній думку передачі у власність окремим особам частини сільського пасовиська. Люди стверджують, що свого часу їм заборонили приватизовувати і забудовувати ці землі в зв’язку з тим, що вони є меліоративними. Втім, вже за деякий час частину їх було передано у власність деяким сільським бізнесменам. Один з них, як стверджують протестувальники, займається вивозом піщано-гравійної суміші з річок Надвірнянщини і вже неодноразово вихвалявся, що має добрі зв’язки з представниками Надвірнянської районної влади та правоохоронних органів. В селі навіть переконані, що у нього «піврайону куплено».
Зі слів Гвіздянського сільського голови Василя Половка, корні проблеми криються ще далекого вже 2007 року. «Земельні ділянки, - розповідає сільський очільник, - були виділені в 2007 році. На протязі цього часу люди собі їх приватизовували – абсолютно ніхто ніяких претензій не висловлював. В 2010 році ми прийшли – я як раз в листопаді почав виконувати обов’язки голови сільської ради – і ці люди почали робити на своїх земельних ділянках якісь там земляні роботи. Громада обурилася і вважала, що оці 32 сотих – вони зайшли на пасовище громади. Пасовище громади на даний час має 32 гектари, а там є чотири плани по 8 сотих – всього 32 сотих. У мене були десятки різноманітних з ними зустрічей – я просив тих, які отримали і мають державні акти, щоб вони залишили їх в зв’язку з тим, що громада незадоволена. Громаду просив: лишіть тих 32 сотих – дальше ніхто не збирається давати, бо для цього потрібна зміна цільового призначення. У мене було десь 15 з ними зустрічей – різноманітних». Надалі, зі слів сільського голови, селяни звернулися до прокуратури, яка оскаржила рішення про видачу тих чотирьох планів, проте суд програла. Рішення Надвірнянського суду підтвердив такого Апеляційний суд Івано-Франківської області. Відтак питання досі залишається невирішеним. «І до мене особливих претензій не виставляють, - говорить пан Половко, - але кажуть, що вони мене обрали – чому я не можу відмінити? Коли я пояснюю, що вони мають державний акт на право власності – і прокуратура не могла, і суд не може, то як може сільський голова позбавити на сесії людей державного акту на право власності? Тупікова ситуація – розумієте». Втомившись від постійного перебування між двох вогнів, сільський голова навіть написав заяву з проханням звільнити його від виконання покладених на нього обов’язків очільника села. Проте, проблеми це, вочевидь, не зніме.
На перекриття важливої автомобільної магістралі селяни зважились після того, як хтось їм повідомив, що цією дорогою їхатиме голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Машини губернатора вони, втім, так і не дочекалися. Проте до них вийшов нещодавно призначений новий голова Надвірнянської районної державної адміністрації Юрій Касіянчук. Поспілкувавшись з селянами, новий очільник Надвірнянщини закликав їх відкинути зайві емоції та делегувати представників громади, які є добре обізнаними у суті справи, щ об у спокійній обстановці, у робочому кабінеті голови РДА спільно шукати вихід із ситуації. «Я вам обіцяю, що ми знайдемо правильне рішення і буде добре всім», - зазначив пан Касіянчук протестувальникам. Така зустріч має відбутися вже сьогодні. «Ми домовилися, але ви нам допоможіть, ми вам просимо», - погодилися з пропозицією чиновника селяни. А крім того, попросили обов’язково вивчити законність вивозу новими власниками земель гравію з річок та їх корупційних зв’язків у владі та правоохоронних органах. «Про дану проблему я чую вперше, - прокоментував пан Касіянчук ситуацію журналістам, - в силу тих обставин, що я на посаді я тільки три місяці: в кінці січня – 21-го числа я був призначений головою районної державної адміністрації. Проблем надзвичайно багато. Домовилися ми з представниками громади, що вони прийдуть у понеділок, у любий вигідний для них час – я чекатиму їх на роботі – ми вислухаємо усі проблемні питання, ми підключимо усіх фахівців. Я так розумію, що проблемне питання стосується проблемних відносин і в найкоротший час ми цю проблему вирішимо разом з громадою».
Читайте також: