У суботу мешканці села Гвізд на Надвірнянщині перекрили дорогу через приватизацію пасовиська

 

/data/blog/36302/483e104199b1fc6a0a3908b346b87e11.jpg

 

Як вже повідомлялося, у суботу, 1 червня вранці мешканці села Гвізд, Надвірнянського району, перекрили ділянку дорогу Богородчани – Надвірна.

 

Як повідомили БРІЗу учасники акції, в такий спосіб вони намагаються запобігти незаконній, на їхній думку передачі у власність окремим особам частини сільського пасовиська. Люди стверджують, що свого часу їм заборонили приватизовувати і забудовувати ці землі в зв’язку з тим, що вони є меліоративними. Втім, вже за деякий час частину їх було передано у власність деяким сільським бізнесменам. Один з них, як стверджують протестувальники, займається вивозом піщано-гравійної суміші з річок Надвірнянщини і вже неодноразово вихвалявся, що має добрі зв’язки з представниками Надвірнянської районної влади та правоохоронних органів. В селі навіть переконані, що у нього «піврайону куплено».

 

Зі слів Гвіздянського сільського голови Василя Половка, корні проблеми криються ще далекого вже 2007 року. «Земельні ділянки, - розповідає сільський очільник, - були виділені в 2007 році. На протязі цього часу люди собі їх приватизовували – абсолютно ніхто ніяких претензій не висловлював. В 2010 році ми прийшли – я як раз в листопаді почав виконувати обов’язки голови сільської ради – і ці люди почали робити на своїх земельних ділянках якісь там земляні роботи. Громада обурилася і вважала, що оці 32 сотих – вони зайшли на пасовище громади. Пасовище громади на даний час має 32 гектари, а там є чотири плани по 8 сотих – всього 32 сотих. У мене були десятки різноманітних з ними зустрічей – я просив тих, які отримали і мають державні акти, щоб вони залишили їх в зв’язку з тим, що громада незадоволена. Громаду просив: лишіть тих 32 сотих – дальше ніхто не збирається давати, бо для цього потрібна зміна цільового призначення. У мене було десь 15 з ними зустрічей – різноманітних». Надалі, зі слів сільського голови, селяни звернулися до прокуратури, яка оскаржила рішення про видачу тих чотирьох планів, проте суд програла. Рішення Надвірнянського суду підтвердив такого Апеляційний суд Івано-Франківської області. Відтак питання досі залишається невирішеним. «І до мене особливих претензій не виставляють, - говорить пан Половко, - але кажуть, що вони мене обрали – чому я не можу відмінити? Коли я пояснюю, що вони мають державний акт на право власності – і прокуратура не могла, і суд не може, то як може сільський голова позбавити на сесії людей державного акту на право власності? Тупікова ситуація – розумієте». Втомившись від постійного перебування між двох вогнів, сільський голова навіть написав заяву з проханням звільнити його від виконання покладених на нього обов’язків очільника села. Проте, проблеми це, вочевидь, не зніме.

 

На перекриття важливої автомобільної магістралі селяни зважились після того, як хтось їм повідомив, що цією дорогою їхатиме голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Машини губернатора вони, втім, так і не дочекалися. Проте до них вийшов нещодавно призначений новий голова Надвірнянської районної державної адміністрації Юрій Касіянчук. Поспілкувавшись з селянами, новий очільник Надвірнянщини закликав їх відкинути зайві емоції та делегувати представників громади, які є добре обізнаними у суті справи, щ об у спокійній обстановці, у робочому кабінеті голови РДА спільно шукати вихід із ситуації. «Я вам обіцяю, що ми знайдемо правильне рішення і буде добре всім», - зазначив пан Касіянчук протестувальникам. Така зустріч має відбутися вже сьогодні. «Ми домовилися, але ви нам допоможіть, ми вам просимо», - погодилися з пропозицією чиновника селяни. А крім того, попросили обов’язково вивчити законність вивозу новими власниками земель гравію з річок та їх корупційних зв’язків у владі та правоохоронних органах. «Про дану проблему я чую вперше, - прокоментував пан Касіянчук ситуацію журналістам, - в силу тих обставин, що я на посаді я тільки три місяці: в кінці січня – 21-го числа я був призначений головою районної державної адміністрації. Проблем надзвичайно багато. Домовилися ми з представниками громади, що вони прийдуть у понеділок, у любий вигідний для них час – я чекатиму їх на роботі – ми вислухаємо усі проблемні питання, ми підключимо усіх фахівців. Я так розумію, що проблемне питання стосується проблемних відносин і в найкоротший час ми цю проблему вирішимо разом з громадою».

 


Читайте також:

На Прикарпатті селяни перекрили дорогу на Надвірну


03.06.2013 1350 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

609
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2046
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33377
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2256
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2992
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5076 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

372

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1130

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

738

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

943
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

232
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

536
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

613 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1103
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

930
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1019
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

792
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30165 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

849
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3829
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

462
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

494