У Старуні близько тисяча прикарпатців вперше помолились на новозведеній Хресній Дорозі (ФОТО/ВІДЕО)

У неділю, 27 вересня, коли Церква відзначає велике свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, у Центрі паломника «Симеон Лукач», що у с. Старуня Богородчанського району, вперше провели богослужіння на новозведенній Хресній Дорозі.

Розпочалися моління із Божественної Літургії в храмі святих апостолів Петра і Павла. Спільну молитву очолив о. Іван Стефурак – директор Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Йому співслужили отці Василь Гоголь, Іван Бойко, Іван Херманчук, Юрій Сидір та Володимир Лукашевський, пише Фіртка з посиланням на сайт Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

 Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, о. Іван Стефурак розповів про встановлення та зміст свята Воздвиження Чесного Хреста. Окрім того, отець-проповідник, цитуючи слова апостола Павла з листа до Коринтян «Слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося – сила Божа» (1 Кор. 1, 18), запитав слухачів що можуть означати ці слова для нас, людей 21-го століття?

«Подивімось довкола: як тоді, так і тепер більшість людей заклопотані виключно земними речами і хрест для таких – це річ, від якої потрібно подалі втекти, адже це зайве терпіння, невигода, стриманість. Для таких, як зауважує Апостол Павло, це, як мінімум, – глупота», - каже о. Іван.

Щоб пояснити, що мав на увазі Апостол Павло, проповідник розповів історію про одного художника, який зобразив цікаву карикатуру: на великому кораблі вирують розваги, учасники яких вигукують своєму сусіду, що пропливає поруч у невеличкому човні, ось таке: «Як ти до такого життя докотився?». Тут є одне «але», вони не бачать того, що бачить знизу цей чоловік. Їхній великий корабель вже доволі перехилився, він тоне…

«Хотілося би відразу зазначити, що хто терпеливо несе свій життєвий хрест, це зовсім не означає, що така людина повинна бути абсолютно позбавлена будь-яких життєвих радостей. Навпаки, Господь бажає, щоб ми були щасливі. Допуск хрестів у нашому житті пояснюється двома мотивами. Перший – це те, що хрест – це боротьба добра зі злом. А в боротьбі завжди є жертви. Кожне наше терпіння спрямоване на те, щоб разом з Христом співтерплячим викоренити якомога більше цих терпінь для інших наших братів і сестер на землі», - повчав о. Іван Стефурак.

На завершення, проповідник закликав збагнути, що Ісус своєю смертю на Хресті перетворив кару на благодать, смерть на воскресіння.

«Дерево, на якому був покараний Христос, - каже о. Іван, - стає деревом життя, знаменням воскресіння».

Після спільної молитви о. Іван Стефурак прочитав Декрет Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, згідно якого вірних заохочують брати участь у богослужіннях, які відбуваються в Центрі паломника «Симеон Лукач», що у с. Старуня. Також із Декрету усі довідались, що відповідальними за розвиток Центру є: прот. Олексій Данилюк, ректорат та вся спільнота Духовної семінарії; отець-адміністратор храму святих апостолів Петра і Павла прот. Ярослав Середюк та прот. Іван Жук - еклезіарх Архієпархії. Вони покликані прикладати всіх зусиль, щоби Центр паломника «Симеон Лукач» розвивався та сприяв користі всіх вірних, які туди прибуватимуть.

Опісля всі парафіяни, гості та прочани Центру паломника «Симеон Лукач» вийшли на першу молитву на новозведенній Хресній Дорозі. Очолив моління отець-протопресвітер Солотвинський Володимир Вишнівський. Участь в історичній молитві взяли десять священнослужителів та близько тисячі вірян.

На завершення спільної молитви о. Володимир Вишнівський подякував усім присутнім за спільну молитву, а також усім жертводавцям і будівничим, які працювали на зведенням цієї Хресної Дороги.

Нагадаємо, днями у Старуні вперше засвітили хрест на вершині Хресної Дороги. 

Саме ж офіційне відкриття та освячення буде згодом.


Читайте також:

На Богородчанщині завершують будівництво унікальної Хресної Дороги (ФОТО)

 

Фотогалерея


29.09.2020 36828
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3763 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273