У Старуні близько тисяча прикарпатців вперше помолились на новозведеній Хресній Дорозі (ФОТО/ВІДЕО)

У неділю, 27 вересня, коли Церква відзначає велике свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, у Центрі паломника «Симеон Лукач», що у с. Старуня Богородчанського району, вперше провели богослужіння на новозведенній Хресній Дорозі.

Розпочалися моління із Божественної Літургії в храмі святих апостолів Петра і Павла. Спільну молитву очолив о. Іван Стефурак – директор Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Йому співслужили отці Василь Гоголь, Іван Бойко, Іван Херманчук, Юрій Сидір та Володимир Лукашевський, пише Фіртка з посиланням на сайт Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

 Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, о. Іван Стефурак розповів про встановлення та зміст свята Воздвиження Чесного Хреста. Окрім того, отець-проповідник, цитуючи слова апостола Павла з листа до Коринтян «Слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося – сила Божа» (1 Кор. 1, 18), запитав слухачів що можуть означати ці слова для нас, людей 21-го століття?

«Подивімось довкола: як тоді, так і тепер більшість людей заклопотані виключно земними речами і хрест для таких – це річ, від якої потрібно подалі втекти, адже це зайве терпіння, невигода, стриманість. Для таких, як зауважує Апостол Павло, це, як мінімум, – глупота», - каже о. Іван.

Щоб пояснити, що мав на увазі Апостол Павло, проповідник розповів історію про одного художника, який зобразив цікаву карикатуру: на великому кораблі вирують розваги, учасники яких вигукують своєму сусіду, що пропливає поруч у невеличкому човні, ось таке: «Як ти до такого життя докотився?». Тут є одне «але», вони не бачать того, що бачить знизу цей чоловік. Їхній великий корабель вже доволі перехилився, він тоне…

«Хотілося би відразу зазначити, що хто терпеливо несе свій життєвий хрест, це зовсім не означає, що така людина повинна бути абсолютно позбавлена будь-яких життєвих радостей. Навпаки, Господь бажає, щоб ми були щасливі. Допуск хрестів у нашому житті пояснюється двома мотивами. Перший – це те, що хрест – це боротьба добра зі злом. А в боротьбі завжди є жертви. Кожне наше терпіння спрямоване на те, щоб разом з Христом співтерплячим викоренити якомога більше цих терпінь для інших наших братів і сестер на землі», - повчав о. Іван Стефурак.

На завершення, проповідник закликав збагнути, що Ісус своєю смертю на Хресті перетворив кару на благодать, смерть на воскресіння.

«Дерево, на якому був покараний Христос, - каже о. Іван, - стає деревом життя, знаменням воскресіння».

Після спільної молитви о. Іван Стефурак прочитав Декрет Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, згідно якого вірних заохочують брати участь у богослужіннях, які відбуваються в Центрі паломника «Симеон Лукач», що у с. Старуня. Також із Декрету усі довідались, що відповідальними за розвиток Центру є: прот. Олексій Данилюк, ректорат та вся спільнота Духовної семінарії; отець-адміністратор храму святих апостолів Петра і Павла прот. Ярослав Середюк та прот. Іван Жук - еклезіарх Архієпархії. Вони покликані прикладати всіх зусиль, щоби Центр паломника «Симеон Лукач» розвивався та сприяв користі всіх вірних, які туди прибуватимуть.

Опісля всі парафіяни, гості та прочани Центру паломника «Симеон Лукач» вийшли на першу молитву на новозведенній Хресній Дорозі. Очолив моління отець-протопресвітер Солотвинський Володимир Вишнівський. Участь в історичній молитві взяли десять священнослужителів та близько тисячі вірян.

На завершення спільної молитви о. Володимир Вишнівський подякував усім присутнім за спільну молитву, а також усім жертводавцям і будівничим, які працювали на зведенням цієї Хресної Дороги.

Нагадаємо, днями у Старуні вперше засвітили хрест на вершині Хресної Дороги. 

Саме ж офіційне відкриття та освячення буде згодом.


Читайте також:

На Богородчанщині завершують будівництво унікальної Хресної Дороги (ФОТО)

 

Фотогалерея


29.09.2020 36488
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7957 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495