У США розробляють нові тести на Covid-19 (ВІДЕО)

Зображення з електронного мікроскопа Sars-CoV-2, вірусу, який викликає Covid-19. Новий тест розглядає імунну реакцію організму на інфекцію. Фотографія: Alamy


Вчені, що працюють для американських військових, розробили новий тест Covid-19, який потенційно міг би визначити носіїв, перш ніж вони стануть інфекційними та поширять хворобу.


Це може бути суттєвим проривом, координатори проекту сподіваються, що аналіз на основі крові зможе виявити наявність вірусу вже через 24 години після зараження - до того, як у людини проявляться симптоми та за кілька днів до того, як носій буде здатним поширити вірус на інших людей. Це також близько чотирьох днів до того, як поточні тести зможуть виявити вірус.

Тест розроблено у межах проекту, створеного Агентством прогресивних дослідницьких проектів оборони США (Дарпа), спрямованого на швидку діагностику отруєння внаслідок хімічної війни. Він був поквапно перероблений, коли пандемія спалахнула, і очікується, що впродовж тижня буде запропоновано нове випробування для затвердження в надзвичайних ситуаціях (EUA) з боку Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA).

"Концепція заповнює діагностичну прогалину у всьому світі", - сказав керівник відділу біологічних технологій Дарпи, д-р Бред Рінґайзен, оскільки він також повинен заповнити прогалини в тестуванні на пізніх стадіях зараження. Якщо він отримав схвалення FDA, це може "абсолютно змінити гру"

Хоча доінфекційне виявлення підвищило б ефективність програм тестування та відстеження, оскільки уряди у всьому світі розслабляють роботу, Дарпа попередив, що він повинен почекати, поки буде надано схвалення FDA, і тест може бути застосований на практиці для підтвердження того, наскільки рано він може виявити вірус.

"Мета досліджень - розробити та затвердити раннє діагностичне тестування реакції крові господаря на Covid", - повідомив в електронному листі професор Стюарт Сілфон, який очолює дослідницьку групу лікарні Маунт-Сінай у Нью-Йорку.

За його словами, тестування базується на дослідженні реакції організму, коли він бореться з Covid-19, та повинен дати більш ранні результати, ніж поточні тести на мазок з носа, які полюють на сам вірус. "Оскільки імунна відповідь на інфекцію розвивається відразу після зараження, очікується, що це швидше забезпечить більш чутливу діагностику інфекції Covid", - сказав він для Guardian.

Дослідження, що стоять за розробкою тестів, зрештою будуть оприлюднені, і колективи, що співпрацюють з медичними школами на горі Синай, університету Дюка та Прінстона, як очікується, публікуватимуть в Інтернеті, що дозволить науковцям усього світу випробувати аналогічні методи.

Якщо буде надано EUA, тест повинен почати проводитися в США у другій половині травня. Схвалення не гарантується, але вчені Дарпи з ентузіазмом ставляться до потенційного впливу, оскільки уряди послаблюючи карантинні обмеження, побоюються щодо втрати контролю над потенційними спалахами другої хвилі.

"Ми всі дуже схвильовані. Ми хочемо запровадити цей тест якомога швидше, але разом з тим поділитися з іншими, хто може захотіти реалізувати у своїх країнах", - сказав д-р Ерік Ван Гісон, який створив минулого року програму Darpa щодо епігенетичної характеристики та спостереження (Echo) та діагностики жертв біологічної війни, і перенаправив її, щоб зосередити увагу на Covid-19. Епігенетика розглядає набір засобів контролю генів, які можуть реагувати на навколишнє середовище.

 "Ми маємо докази того, що діагноз виникає в перші 24 години щодо грипу та аденовірусу", - сказав Ван Гісон. "Ми все ще збираємо докази, що це стосується Covid-19. Це означає, що ми повинні дізнатися дуже скоро після EUA". Він бачить потенціал, щоб США проводили до мільйона тестів на день, починаючи з 100 000 щодня в травні.

Цей тест збільшив би можливість виокремити доінфекційні випадки та закрити ланцюги передачі. Це також може суттєво скоротити карантинний період для людей, що потрапили до розповсюджувачів Covid-19, що дозволить їм повернутися до роботи протягом кількох днів. "Це може вимагати виняткового попиту", - сказав Кріс Лінтвейт, виконавчий директор Fluidigm, каліфорнійської технології та наук про життя, яка є частиною проекту, і вважає, що часті випробування можуть допомогти керувати робочою силою, коли люди почнуть повертатися до офісів, складів і заводів.

Уряд Великобританії оголосив два тижні тому про плани відновити програму відстеження контактів, яка була припинена на початку спалаху вірусу. Заявлена ​​Британією мета була 100 000 тестів на день до кінця квітня. Франція оголосила у вівторок, що перевірятиме 700 000 осіб на тиждень, у тому числі без симптомів.

Інші країни, такі як Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія, вже мають ефективні системи відстеження, але їх можна буде посилити, якщо перевізників вдасться виявити на ранніх термінах.

Коронавірусні тести: як вони працюють і що вони показують

Експерти Дарпи також бачать потенціал для вдосконалення протоколів щодо охорони медичних працівників та інших осіб, які працюють з високими ризиками, а також тих, що знаходяться у відносно самостійних або ізольованих громадах, таких як будинки для догляду та в'язниці або бортові кораблі.

У тесті використовуються ті ж апарати полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), які використовуються для перевірки мазка з носа у людей, які підозрюються на наявність вірусу. "Це проста настройка", - сказав Ван Гісон. "Інфраструктура вже є".

Обмеження щодо використання аналогічні тим, з якими вже стикаються такі країни, як Великобританія, і залежать від об'єму ПЛР, запасів хімічних реагентів та логістики. Результати можуть зайняти годину або довше, якщо зразки потрібно відправити в лабораторії.

Як і вірусний тест, новий аналіз крові шукає тип молекули під назвою РНК. У цьому випадку це месенджерна РНК (мРНК). "Цільова мРНК є частиною імунної відповіді на вірусну інфекцію", - сказав Сілфон. "Рівні експресії мРНК дійсно коригуються завдяки наявності Covid-19. Розуміння імунної відповіді є ключовим для боротьби з Covid-19."

Вважається, що Covid-19 інкубується близько п’яти днів, на якій стадії люди вважаються зараженими. Це також коли вірус можна виявити за допомогою поточних тестів на мазок з носа. "Вони роблять цю роботу, вони просто не говорять вам, що хтось хворий лише через чотири дні після цього [нового випробування]", - сказав Ван Гісон.

Дослідження показує рівні точності вище 95%. "Це те, що потрібно постійно контролювати, оскільки неминучі зміни вгору або вниз", - сказав Ван Гісон.

Зразки крові збирати складніше, ніж мазки з носа, але вони можуть бути більш надійними. Тестування може бути важким, оскільки воно вимагає взяття проби глибоко всередині носа.

"Це може підкинути безліч хибних результатів", - сказав професор Лоуренс Янг з Університету Уорік, додавши, що останні дослідження, що показують низьку надійність, були, ймовірно, пов’язані з поганим відбором проб. "Мене дуже хвилювали по телебаченню кадри тестування при в'їзді. Достовірним вважаю тільки те, що можна визначити з аналізу крові."

за матеріалами сайту The Guardian


03.05.2020 1291
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

934
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1014
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1012 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3036 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

858

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

751

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1071
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

101
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2303
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1129
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

429
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15045
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7358
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

796
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

356
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

269
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

359
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

634
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1091