У США розробляють нові тести на Covid-19 (ВІДЕО)

Зображення з електронного мікроскопа Sars-CoV-2, вірусу, який викликає Covid-19. Новий тест розглядає імунну реакцію організму на інфекцію. Фотографія: Alamy


Вчені, що працюють для американських військових, розробили новий тест Covid-19, який потенційно міг би визначити носіїв, перш ніж вони стануть інфекційними та поширять хворобу.


Це може бути суттєвим проривом, координатори проекту сподіваються, що аналіз на основі крові зможе виявити наявність вірусу вже через 24 години після зараження - до того, як у людини проявляться симптоми та за кілька днів до того, як носій буде здатним поширити вірус на інших людей. Це також близько чотирьох днів до того, як поточні тести зможуть виявити вірус.

Тест розроблено у межах проекту, створеного Агентством прогресивних дослідницьких проектів оборони США (Дарпа), спрямованого на швидку діагностику отруєння внаслідок хімічної війни. Він був поквапно перероблений, коли пандемія спалахнула, і очікується, що впродовж тижня буде запропоновано нове випробування для затвердження в надзвичайних ситуаціях (EUA) з боку Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA).

"Концепція заповнює діагностичну прогалину у всьому світі", - сказав керівник відділу біологічних технологій Дарпи, д-р Бред Рінґайзен, оскільки він також повинен заповнити прогалини в тестуванні на пізніх стадіях зараження. Якщо він отримав схвалення FDA, це може "абсолютно змінити гру"

Хоча доінфекційне виявлення підвищило б ефективність програм тестування та відстеження, оскільки уряди у всьому світі розслабляють роботу, Дарпа попередив, що він повинен почекати, поки буде надано схвалення FDA, і тест може бути застосований на практиці для підтвердження того, наскільки рано він може виявити вірус.

"Мета досліджень - розробити та затвердити раннє діагностичне тестування реакції крові господаря на Covid", - повідомив в електронному листі професор Стюарт Сілфон, який очолює дослідницьку групу лікарні Маунт-Сінай у Нью-Йорку.

За його словами, тестування базується на дослідженні реакції організму, коли він бореться з Covid-19, та повинен дати більш ранні результати, ніж поточні тести на мазок з носа, які полюють на сам вірус. "Оскільки імунна відповідь на інфекцію розвивається відразу після зараження, очікується, що це швидше забезпечить більш чутливу діагностику інфекції Covid", - сказав він для Guardian.

Дослідження, що стоять за розробкою тестів, зрештою будуть оприлюднені, і колективи, що співпрацюють з медичними школами на горі Синай, університету Дюка та Прінстона, як очікується, публікуватимуть в Інтернеті, що дозволить науковцям усього світу випробувати аналогічні методи.

Якщо буде надано EUA, тест повинен почати проводитися в США у другій половині травня. Схвалення не гарантується, але вчені Дарпи з ентузіазмом ставляться до потенційного впливу, оскільки уряди послаблюючи карантинні обмеження, побоюються щодо втрати контролю над потенційними спалахами другої хвилі.

"Ми всі дуже схвильовані. Ми хочемо запровадити цей тест якомога швидше, але разом з тим поділитися з іншими, хто може захотіти реалізувати у своїх країнах", - сказав д-р Ерік Ван Гісон, який створив минулого року програму Darpa щодо епігенетичної характеристики та спостереження (Echo) та діагностики жертв біологічної війни, і перенаправив її, щоб зосередити увагу на Covid-19. Епігенетика розглядає набір засобів контролю генів, які можуть реагувати на навколишнє середовище.

 "Ми маємо докази того, що діагноз виникає в перші 24 години щодо грипу та аденовірусу", - сказав Ван Гісон. "Ми все ще збираємо докази, що це стосується Covid-19. Це означає, що ми повинні дізнатися дуже скоро після EUA". Він бачить потенціал, щоб США проводили до мільйона тестів на день, починаючи з 100 000 щодня в травні.

Цей тест збільшив би можливість виокремити доінфекційні випадки та закрити ланцюги передачі. Це також може суттєво скоротити карантинний період для людей, що потрапили до розповсюджувачів Covid-19, що дозволить їм повернутися до роботи протягом кількох днів. "Це може вимагати виняткового попиту", - сказав Кріс Лінтвейт, виконавчий директор Fluidigm, каліфорнійської технології та наук про життя, яка є частиною проекту, і вважає, що часті випробування можуть допомогти керувати робочою силою, коли люди почнуть повертатися до офісів, складів і заводів.

Уряд Великобританії оголосив два тижні тому про плани відновити програму відстеження контактів, яка була припинена на початку спалаху вірусу. Заявлена ​​Британією мета була 100 000 тестів на день до кінця квітня. Франція оголосила у вівторок, що перевірятиме 700 000 осіб на тиждень, у тому числі без симптомів.

Інші країни, такі як Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія, вже мають ефективні системи відстеження, але їх можна буде посилити, якщо перевізників вдасться виявити на ранніх термінах.

Коронавірусні тести: як вони працюють і що вони показують

Експерти Дарпи також бачать потенціал для вдосконалення протоколів щодо охорони медичних працівників та інших осіб, які працюють з високими ризиками, а також тих, що знаходяться у відносно самостійних або ізольованих громадах, таких як будинки для догляду та в'язниці або бортові кораблі.

У тесті використовуються ті ж апарати полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), які використовуються для перевірки мазка з носа у людей, які підозрюються на наявність вірусу. "Це проста настройка", - сказав Ван Гісон. "Інфраструктура вже є".

Обмеження щодо використання аналогічні тим, з якими вже стикаються такі країни, як Великобританія, і залежать від об'єму ПЛР, запасів хімічних реагентів та логістики. Результати можуть зайняти годину або довше, якщо зразки потрібно відправити в лабораторії.

Як і вірусний тест, новий аналіз крові шукає тип молекули під назвою РНК. У цьому випадку це месенджерна РНК (мРНК). "Цільова мРНК є частиною імунної відповіді на вірусну інфекцію", - сказав Сілфон. "Рівні експресії мРНК дійсно коригуються завдяки наявності Covid-19. Розуміння імунної відповіді є ключовим для боротьби з Covid-19."

Вважається, що Covid-19 інкубується близько п’яти днів, на якій стадії люди вважаються зараженими. Це також коли вірус можна виявити за допомогою поточних тестів на мазок з носа. "Вони роблять цю роботу, вони просто не говорять вам, що хтось хворий лише через чотири дні після цього [нового випробування]", - сказав Ван Гісон.

Дослідження показує рівні точності вище 95%. "Це те, що потрібно постійно контролювати, оскільки неминучі зміни вгору або вниз", - сказав Ван Гісон.

Зразки крові збирати складніше, ніж мазки з носа, але вони можуть бути більш надійними. Тестування може бути важким, оскільки воно вимагає взяття проби глибоко всередині носа.

"Це може підкинути безліч хибних результатів", - сказав професор Лоуренс Янг з Університету Уорік, додавши, що останні дослідження, що показують низьку надійність, були, ймовірно, пов’язані з поганим відбором проб. "Мене дуже хвилювали по телебаченню кадри тестування при в'їзді. Достовірним вважаю тільки те, що можна визначити з аналізу крові."

за матеріалами сайту The Guardian


03.05.2020 1299
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

320
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2918
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21073
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1978
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1350 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2363

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

699

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2139

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

818

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1407
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

141
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

466
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

998
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

142
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

757
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

737
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

680
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8212
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

825 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

875
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2169 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

820