У США готується великий подарунок Путіну щодо України, – Atlantic Council

 

 

Департамент торгівлі США ухвалив два важливих рішення, які загрожують економічній і геополітичній стабільності в Україні, а виграє від цього російська компанія ТМК, яка належить російському олігарху та другу президента РФ Володимира Путіна – Дмитру Пумпянському.

Про це пише президент North American Interpipe Деніел Валк у статті для аналітичного центру Atlantic Council, передає "Дзеркало тижня".

У матеріалі нагадується, що в 2014 році, коли Україна почала боротися з агресією Кремля, Комісія США з міжнародної торгівлі та Департамент торгівлі ухвалили рішення про запровадження антидемпінгового мита на імпорт сталевих труб, які використовуються в нафтовидобувній галузі. Однак, через надзвичайні обставини в Україні, Департамент торгівлі у вересні 2014 року уклав угоду про призупинку дії антидемпінгового мита, дозволивши українським виробникам продавати обмежену кількість труб в США за ціною, визначеною американською стороною.

Читайте також: США планують активну участь у врегулюванні війни на Донбасі: дипломат розповів про плани Трампа

Відтак, це дозволило Україні досить стабільно планувати свої продажі в США, що було дуже важливим у тяжкі для країни часи.

Але нещодавно Департамент торгівлі оголосив, що українсько-американська угода про призупинку антидемпінгового мита все ж таки припинить діяти з 10 липня, і це незважаючи на те, що війна в Донбасі триває та на українські труби припадає менше 1% імпорту в США.

Крім того, секретар Департаменту торгівлі Вілбур Росс ініціював розслідування щодо всіх поставок сталі в США, а це своєю чергою загрожує Україні ще більшим обмеженням на продаж своїх товарів.

Автор статті зазначає, що ще гіршим є те, що виграє від протекціонізму американського відомства російська компанія ТМК та її американська "дочка" TMK IPSCO. Як йдеться у звіті US International Trade Commission від 2014 року, російська компанія, а також US Steel, лишаються найбільшими виробниками труб для видобутку нафти в США, які задовольняють 16% потреб внутрішнього ринку.

Також Валк наголошує, що TMK IPSCO належить російському олігарху та другу Путіна – Дмитру Пумпянському. У 2008 році російська ТМК придбала американську IPSCO у компанії SSAB зі Швеції. А у часи, коли олігархи масово виводили свої статки з Росії та отримували громадянство Великої Британії, Пумпянський не покинув батьківщину. Натомість він продав контрольний пакет в ТМК, щоправда у травні 2017-го він повернув собі контроль над компанією.

Автор підкреслює, що цього тижня весь світ буде стежити за зустріччю президентів Трампа та Путіна, тому, на його думку, буде прикро, якщо рішення адміністрації Трампа в області імпорту сталі, які можуть завдати такої шкоди Україні, не будуть ретельно врахованими в американській політиці.

Читайте також: Політичний інструмент, – Reuters розповіли, що використає Трамп, аби вплинути на Росію

Валк додає, що український прем'єр-міністр Володимир Гройсман і міністр економічного розвитку Степан Кубів надіслали офіційні листи до Держдепартаменту США та Департаменту торгівлі з проханням продовжити дію угоди про призупинку антидемпінгових рішень для України.

На відміну від жорсткіших санкцій США проти Росії, які кілька тижнів тому ухвалив Сенат, рішення адміністрації Трампа щодо сталі може покарати Україну та піти на користь діловим інтересам друга Путіна. Якщо адміністрація все ж обмежить українські поставки сталі в США і ще більше ослабить українську економіку, Трамп зробить великий подарунок Путіну, який дорого обійдеться Україні,
– підсумовується у статті.


05.07.2017 1001 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

194
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

787
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1781
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3336
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2264 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4462

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

622

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

551

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

541

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10177
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1014
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4615
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

809
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2606
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1027
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34272 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

464
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

531
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

873 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1091