
Про це йшлося під час «круглого столу» «Сучасна освіта в Україні: чого їй бракує і що зайве?», який днями відбувся в Івано-Франківську.
Методист відділу освіти Калуської РДА Ірина Савчук під час «круглого столу» наголосила, що вона, як людина з медичною освітою, на перше місце ставить здоров’я, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.
"Я побувала у кожній школі району. Холодно. Коли я, як вчитель стою посеред класу, я у кращих умовах, ніж діти, бо я — рухаюся. Діти — мерзнуть. Часто хворіють", - акцентувала Ірина Савчук.
Відтак, за словами методиста відділу освіти Калуської РДА, великий відсоток дітей закінчують школу, маючи погане здоров’я. Ірина Савчук згадала і про тендери на харчування дітей, на яких пропонують завищені ціни на продукти.
Також, учитель наголосила: у сільських школах надання психологічної допомоги для школярів — на досить низькому рівні. А цей аспект для учнів дуже важливий. Зокрема, і через проблему заробітчанства: адже, велика кількість дітей виховується дідусями-бабусями, у той час, як батьки перебувають на заробітках за кордоном.
"Зараз це явище трохи «згладилося», стало більш буденним, а ще кілька років тому це стояло дуже гостро. У нас уся учительська плакала над твором учня, який писав, що найкращим подарунком для нього буде не новий гаджет, а мама, яка повернеться із заробітків", - поділилася Ірина Савчук.