У Швеції заборонять продаж алкоголю після 22:00 години

Знак у стокгольмському барі нагадує людям дотримуватися дистанції. Фото: Андерс Віклунд/ТТ


Шведський уряд запропонував припинити продаж алкоголю після 22:00 год, оскільки прем'єр-міністр попередив, що занадто багато людей розслабилися, коли мова зайшла про виконання рекомендацій щодо запобігання коронавірусу.

Це означає, що всі заклади, що мають ліцензію на продаж алкоголю, повинні закриватися не пізніше, ніж о 22:30 год. Обмеження стосуватимуться ресторанів, барів, навіть студентських їдалень та нічних клубів.

"Здається, ми повертаємося до тяжких часів, випадки інфікування збільшуються. Кожне рішення, яке ми приймаємо, має реакцію", - сказав прем'єр-міністр Штефан Лефвен.

Він також зазначив, що уряд готовий вжити подальших заходів, якщо вважатиме це за необхідне, включаючи обмеження щодо кількості людей, які можуть зустрічатися.

"Я розумію, що люди втомилися, скучають за своїм повсякденним життям. Я розумію, що важко дотримуватися рекомендацій, але зараз ситуація дуже складна", - сказала міністр охорони здоров'я та соціальних питань Лена Халеннгрен.

"Пандемія вимагає жертв від нас усіх".

Вона охарактеризувала паби та бари як "середовища високого ризику" не тільки тому, що вони є місцем зустрічей людей для спілкування, а й тому, що люди можуть нехтувати рекомендаціями та безпекою, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

Рішення про заборону набуде чинності не відразу. По-перше, його потрібно буде направити на консультацію перед голосуванням парламенту, після чого воно набере чинності 20 листопада і діятиме до кінця лютого 2021 року.

Якщо його таки приймуть, ці зміни стануть законом, на відміну від багатьох заходів щодо коронавірусу Швеції, які мають форму рекомендацій. Вони все ще мають підґрунтя в законі, але не виконуються, і обидва міністри наголосили на важливості того, щоб кожна людина у Швеції продовжувала виконувати ці рекомендації у своєму повсякденному житті.

"Якщо ви думаєте: "Не можна сидіти в пабі після 22:30, тож забаву влаштуємо вдома", - це абсолютно помилково. Ми дорослі люди, яким потрібно вміти нести відповідальність. Ми перебуваємо у дуже небезпечній ситуації", - сказав прем'єр-міністр Льофвен у відповідь журналіста, який запитав, чи є занепокоєння тим, що люди можуть влаштовувати багатолюдні домашні вечірки.

Міністр охорони здоров’я Лена Халеннгрен, нагадуючи краянам читати та дотримуватися рекомендацій, сказала:

"Я сподіваюся, що ніхто не планує влаштовувати або відвідувати глінтвейн-вечірку з нагоди 50-річчя, весілля чи інші подібні заходи".

У відповідь на пандемію вже існують деякі закони, що регулюють роботу ресторанів, барів та кафе. Наприклад, забороняється приймати групи, що перевищують вісім осіб, між столами повинна дотримуватися відстань в один метр, а також повинні бути засоби та можливості для миття та дезінфекції рук.

У 13 з 21 регіону Швеції, включаючи ті, де розташовані три великі міста Стокгольм, Мальме та Гетеборг, діють жорсткіші місцеві рекомендації, які передбачають заборону на тісний контакт (визначений як такий, що знаходиться ближче ніж 1,5 метри до іншої людини) з іншого домогосподарства, хоча люди, які живуть самі, можуть мати невелику кількість контактів.

Це означає, що жителі цих регіонів у більшості випадків не повинні зустрічатися в барах чи ресторанах у більшості випадків, хоча на відміну від законів, що регулюють сам бізнес, ці вказівки для громадськості не застосовуються, як закон.

за матеріалами Тhe Local


12.11.2020 5190
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5207 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1841 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4051 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3176 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7966 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20298 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

282

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

824

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1917

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2396
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

193
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

702
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

483
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18387
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

984
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1220 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6106 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23397 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

299
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

997 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1184 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

503