У Швеції заборонять продаж алкоголю після 22:00 години

Знак у стокгольмському барі нагадує людям дотримуватися дистанції. Фото: Андерс Віклунд/ТТ


Шведський уряд запропонував припинити продаж алкоголю після 22:00 год, оскільки прем'єр-міністр попередив, що занадто багато людей розслабилися, коли мова зайшла про виконання рекомендацій щодо запобігання коронавірусу.

Це означає, що всі заклади, що мають ліцензію на продаж алкоголю, повинні закриватися не пізніше, ніж о 22:30 год. Обмеження стосуватимуться ресторанів, барів, навіть студентських їдалень та нічних клубів.

"Здається, ми повертаємося до тяжких часів, випадки інфікування збільшуються. Кожне рішення, яке ми приймаємо, має реакцію", - сказав прем'єр-міністр Штефан Лефвен.

Він також зазначив, що уряд готовий вжити подальших заходів, якщо вважатиме це за необхідне, включаючи обмеження щодо кількості людей, які можуть зустрічатися.

"Я розумію, що люди втомилися, скучають за своїм повсякденним життям. Я розумію, що важко дотримуватися рекомендацій, але зараз ситуація дуже складна", - сказала міністр охорони здоров'я та соціальних питань Лена Халеннгрен.

"Пандемія вимагає жертв від нас усіх".

Вона охарактеризувала паби та бари як "середовища високого ризику" не тільки тому, що вони є місцем зустрічей людей для спілкування, а й тому, що люди можуть нехтувати рекомендаціями та безпекою, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

Рішення про заборону набуде чинності не відразу. По-перше, його потрібно буде направити на консультацію перед голосуванням парламенту, після чого воно набере чинності 20 листопада і діятиме до кінця лютого 2021 року.

Якщо його таки приймуть, ці зміни стануть законом, на відміну від багатьох заходів щодо коронавірусу Швеції, які мають форму рекомендацій. Вони все ще мають підґрунтя в законі, але не виконуються, і обидва міністри наголосили на важливості того, щоб кожна людина у Швеції продовжувала виконувати ці рекомендації у своєму повсякденному житті.

"Якщо ви думаєте: "Не можна сидіти в пабі після 22:30, тож забаву влаштуємо вдома", - це абсолютно помилково. Ми дорослі люди, яким потрібно вміти нести відповідальність. Ми перебуваємо у дуже небезпечній ситуації", - сказав прем'єр-міністр Льофвен у відповідь журналіста, який запитав, чи є занепокоєння тим, що люди можуть влаштовувати багатолюдні домашні вечірки.

Міністр охорони здоров’я Лена Халеннгрен, нагадуючи краянам читати та дотримуватися рекомендацій, сказала:

"Я сподіваюся, що ніхто не планує влаштовувати або відвідувати глінтвейн-вечірку з нагоди 50-річчя, весілля чи інші подібні заходи".

У відповідь на пандемію вже існують деякі закони, що регулюють роботу ресторанів, барів та кафе. Наприклад, забороняється приймати групи, що перевищують вісім осіб, між столами повинна дотримуватися відстань в один метр, а також повинні бути засоби та можливості для миття та дезінфекції рук.

У 13 з 21 регіону Швеції, включаючи ті, де розташовані три великі міста Стокгольм, Мальме та Гетеборг, діють жорсткіші місцеві рекомендації, які передбачають заборону на тісний контакт (визначений як такий, що знаходиться ближче ніж 1,5 метри до іншої людини) з іншого домогосподарства, хоча люди, які живуть самі, можуть мати невелику кількість контактів.

Це означає, що жителі цих регіонів у більшості випадків не повинні зустрічатися в барах чи ресторанах у більшості випадків, хоча на відміну від законів, що регулюють сам бізнес, ці вказівки для громадськості не застосовуються, як закон.

за матеріалами Тhe Local


12.11.2020 1421
30.11.2020
Олена Британська

Що робити, зіткнувшись з хворобою? Чого очікувати та до чого варто бути готовими? Про це ми розпитали у прикарпатців, котрі перехворіли на коронавірус та погодились розповісти про свій досвід.

1592
29.11.2020
Тетяна Дармограй

Героїня цього матеріалу – 36-річна Лідія працює на улюбленій роботі, живе в достатку та разом з чоловіком виховує 5-річну доньку. Сьогодні їхнє життя схоже на щасливу казку, проте так було не завжди.

6109
25.11.2020
Остап Микитюк

Оксана Лозинська — яскравий приклад сильної жінки й людини, яка досягла успіху за межами рідної країни. Вона не випадково стала нашою сьогоднішньою гостею.   

1407
20.11.2020
Тетяна Дармограй

У нашому суспільстві до татуювань різне ставлення: одні милуються, інші засуджують, немало – дивуються. Проте, погодьтесь, що красиві малюнки на тілі часто викликають цікавість в інших.

3279
17.11.2020
Сліпенчук Наталія

Останні вихідні як представники громадськості та бізнесу, так і влади усіх рівнів зустріли у стані підвищеної емоційної турбулентності. Загальний хаос формується практично на усіх рівнях обговорення.

1628
13.11.2020
Тетяна Дармограй

В Івано-Франківську безліч оголошень з обіцянками допомогти у будь-якій складній життєвій ситуації. Так, вірити в це чи ні – вибір кожного, але заперечувати той факт, що ворожіння почасти межує з шахрайством – вкрай складно.  

5624 1

Хто і для чого ринок заграбастав? Чому про це "не знає" міста ГОЛОВА? Про небезпеки, загрози, бенефіціярів і співпрацю – з прізвищами, назвами та вірогідними мотивами…

993

Тема статті випливає з відношення президента України до розгляду моїх звернень стосовно неефективного адміністрування законодавства та корупції у галузі мисливського господарства. Я направив через електронний кабінет урядового контактного центру біля 5 зв

888 1

Скільки б ми не опиралися, але локдаун – це поки що єдиний ефективний засіб проти пандемії ковіду. І це довели в ряді країн світу, які наважились та запровадили його. Але в Україні не підуть на такий крок і ось чому.

1663

 Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Івано-Франківськоблагроліс», засновником якого є Івано-Франківська обласна рада, повідомило, що на площі 53728 га лісового фонду ведеться мисливське господарство, але плата за їх використання не береться 

3848
29.11.2020

В Україні замість індексу БігМака використовують індекс борщу, за яким легше відстежити коливання вартості базових продуктів, а також купівельну спроможність середньостатистичного українця.

797 1
07.11.2020

Переїдання може стати справжньою проблемою для людини, яка працює у віддаленому режимі.

6476
31.10.2020

Ідеальний десерт для вечірки на Геловін - гарбузовий кекс, який виглядає точнісінько як гарбуз. Щоб надати випічці правильної форми, використовуйте округлу форму для випікання діаметром 21 см з вертикальними смужками.

2481
30.11.2020

Єпископ Едвард прибув з візитацією до Богородчан, щоби познайомитись з римо-католицькою парафією.

991
28.11.2020

Сьогодні, 28 листопада, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст. Цей піст встановлений, щоб люди до дня Різдва Христового змінилися духовно. Сприяє в цьому молитва, покаяння, утримання від пристрастей, справи милосердя. Наприклад, допомога хворим, самотнім, нужденним людям та сиротам.  

1359
12.11.2020

Акція проходитиме в рамках відзначення Всесвітнього Дня убогих та буде безстроковою.  

1654
05.11.2020

Віддавна в нашому народі існує набожна практика почитання Першої п’ятниці місяці.  

2032
03.12.2020

Цей рік є складним. Для усіх. Для лікарів, медсестер, літніх людей, молоді, підприємців і без сумніву він є нелегким для шанувальників кіно.

509
02.12.2020

Забудовник Максим Микитась дав сенсаційні свідчення в НАБУ про те, як заступник голови Офісу президента Олег Татаров підкупив експерта МВС Костянтина Дубоноса для фальсифікації кримінальної справи. Татарова захищають в ОП. Про це у соцмережі розповів&nbs

314
24.11.2020

За тиждень в Дубаї ексчиновник витратив річну зарплату в люксовому готелі. Про це пише Фіртка з посиланням на Коментарі України. Колишнього заступника голови Офісу Президента Сергія Трофімова бачили в готелі Mandarin Oriental Jumeira в Дубаї, де ві

925
24.11.2020

Адміністрація загальних служб (GSA) повідомила новообраного президента Джо Байдена та його команду, що адміністрація Трампа готова розпочати процес передачі влади.  

963
16.11.2020

Дональд Трамп вперше фактично визнав, що на президентських виборах переміг його ‎суперник Джо Байден.‎  

1594