У Швеції заборонять продаж алкоголю після 22:00 години

Знак у стокгольмському барі нагадує людям дотримуватися дистанції. Фото: Андерс Віклунд/ТТ


Шведський уряд запропонував припинити продаж алкоголю після 22:00 год, оскільки прем'єр-міністр попередив, що занадто багато людей розслабилися, коли мова зайшла про виконання рекомендацій щодо запобігання коронавірусу.

Це означає, що всі заклади, що мають ліцензію на продаж алкоголю, повинні закриватися не пізніше, ніж о 22:30 год. Обмеження стосуватимуться ресторанів, барів, навіть студентських їдалень та нічних клубів.

"Здається, ми повертаємося до тяжких часів, випадки інфікування збільшуються. Кожне рішення, яке ми приймаємо, має реакцію", - сказав прем'єр-міністр Штефан Лефвен.

Він також зазначив, що уряд готовий вжити подальших заходів, якщо вважатиме це за необхідне, включаючи обмеження щодо кількості людей, які можуть зустрічатися.

"Я розумію, що люди втомилися, скучають за своїм повсякденним життям. Я розумію, що важко дотримуватися рекомендацій, але зараз ситуація дуже складна", - сказала міністр охорони здоров'я та соціальних питань Лена Халеннгрен.

"Пандемія вимагає жертв від нас усіх".

Вона охарактеризувала паби та бари як "середовища високого ризику" не тільки тому, що вони є місцем зустрічей людей для спілкування, а й тому, що люди можуть нехтувати рекомендаціями та безпекою, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

Рішення про заборону набуде чинності не відразу. По-перше, його потрібно буде направити на консультацію перед голосуванням парламенту, після чого воно набере чинності 20 листопада і діятиме до кінця лютого 2021 року.

Якщо його таки приймуть, ці зміни стануть законом, на відміну від багатьох заходів щодо коронавірусу Швеції, які мають форму рекомендацій. Вони все ще мають підґрунтя в законі, але не виконуються, і обидва міністри наголосили на важливості того, щоб кожна людина у Швеції продовжувала виконувати ці рекомендації у своєму повсякденному житті.

"Якщо ви думаєте: "Не можна сидіти в пабі після 22:30, тож забаву влаштуємо вдома", - це абсолютно помилково. Ми дорослі люди, яким потрібно вміти нести відповідальність. Ми перебуваємо у дуже небезпечній ситуації", - сказав прем'єр-міністр Льофвен у відповідь журналіста, який запитав, чи є занепокоєння тим, що люди можуть влаштовувати багатолюдні домашні вечірки.

Міністр охорони здоров’я Лена Халеннгрен, нагадуючи краянам читати та дотримуватися рекомендацій, сказала:

"Я сподіваюся, що ніхто не планує влаштовувати або відвідувати глінтвейн-вечірку з нагоди 50-річчя, весілля чи інші подібні заходи".

У відповідь на пандемію вже існують деякі закони, що регулюють роботу ресторанів, барів та кафе. Наприклад, забороняється приймати групи, що перевищують вісім осіб, між столами повинна дотримуватися відстань в один метр, а також повинні бути засоби та можливості для миття та дезінфекції рук.

У 13 з 21 регіону Швеції, включаючи ті, де розташовані три великі міста Стокгольм, Мальме та Гетеборг, діють жорсткіші місцеві рекомендації, які передбачають заборону на тісний контакт (визначений як такий, що знаходиться ближче ніж 1,5 метри до іншої людини) з іншого домогосподарства, хоча люди, які живуть самі, можуть мати невелику кількість контактів.

Це означає, що жителі цих регіонів у більшості випадків не повинні зустрічатися в барах чи ресторанах у більшості випадків, хоча на відміну від законів, що регулюють сам бізнес, ці вказівки для громадськості не застосовуються, як закон.

за матеріалами Тhe Local


12.11.2020 5358
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

772
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2212
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

365

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

604
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

933
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1509
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

738 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699