У Швеції заборонять продаж алкоголю після 22:00 години

Знак у стокгольмському барі нагадує людям дотримуватися дистанції. Фото: Андерс Віклунд/ТТ


Шведський уряд запропонував припинити продаж алкоголю після 22:00 год, оскільки прем'єр-міністр попередив, що занадто багато людей розслабилися, коли мова зайшла про виконання рекомендацій щодо запобігання коронавірусу.

Це означає, що всі заклади, що мають ліцензію на продаж алкоголю, повинні закриватися не пізніше, ніж о 22:30 год. Обмеження стосуватимуться ресторанів, барів, навіть студентських їдалень та нічних клубів.

"Здається, ми повертаємося до тяжких часів, випадки інфікування збільшуються. Кожне рішення, яке ми приймаємо, має реакцію", - сказав прем'єр-міністр Штефан Лефвен.

Він також зазначив, що уряд готовий вжити подальших заходів, якщо вважатиме це за необхідне, включаючи обмеження щодо кількості людей, які можуть зустрічатися.

"Я розумію, що люди втомилися, скучають за своїм повсякденним життям. Я розумію, що важко дотримуватися рекомендацій, але зараз ситуація дуже складна", - сказала міністр охорони здоров'я та соціальних питань Лена Халеннгрен.

"Пандемія вимагає жертв від нас усіх".

Вона охарактеризувала паби та бари як "середовища високого ризику" не тільки тому, що вони є місцем зустрічей людей для спілкування, а й тому, що люди можуть нехтувати рекомендаціями та безпекою, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

Рішення про заборону набуде чинності не відразу. По-перше, його потрібно буде направити на консультацію перед голосуванням парламенту, після чого воно набере чинності 20 листопада і діятиме до кінця лютого 2021 року.

Якщо його таки приймуть, ці зміни стануть законом, на відміну від багатьох заходів щодо коронавірусу Швеції, які мають форму рекомендацій. Вони все ще мають підґрунтя в законі, але не виконуються, і обидва міністри наголосили на важливості того, щоб кожна людина у Швеції продовжувала виконувати ці рекомендації у своєму повсякденному житті.

"Якщо ви думаєте: "Не можна сидіти в пабі після 22:30, тож забаву влаштуємо вдома", - це абсолютно помилково. Ми дорослі люди, яким потрібно вміти нести відповідальність. Ми перебуваємо у дуже небезпечній ситуації", - сказав прем'єр-міністр Льофвен у відповідь журналіста, який запитав, чи є занепокоєння тим, що люди можуть влаштовувати багатолюдні домашні вечірки.

Міністр охорони здоров’я Лена Халеннгрен, нагадуючи краянам читати та дотримуватися рекомендацій, сказала:

"Я сподіваюся, що ніхто не планує влаштовувати або відвідувати глінтвейн-вечірку з нагоди 50-річчя, весілля чи інші подібні заходи".

У відповідь на пандемію вже існують деякі закони, що регулюють роботу ресторанів, барів та кафе. Наприклад, забороняється приймати групи, що перевищують вісім осіб, між столами повинна дотримуватися відстань в один метр, а також повинні бути засоби та можливості для миття та дезінфекції рук.

У 13 з 21 регіону Швеції, включаючи ті, де розташовані три великі міста Стокгольм, Мальме та Гетеборг, діють жорсткіші місцеві рекомендації, які передбачають заборону на тісний контакт (визначений як такий, що знаходиться ближче ніж 1,5 метри до іншої людини) з іншого домогосподарства, хоча люди, які живуть самі, можуть мати невелику кількість контактів.

Це означає, що жителі цих регіонів у більшості випадків не повинні зустрічатися в барах чи ресторанах у більшості випадків, хоча на відміну від законів, що регулюють сам бізнес, ці вказівки для громадськості не застосовуються, як закон.

за матеріалами Тhe Local


12.11.2020 5093
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

571
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1760 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1092 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

525
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6872 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11328 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

302

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1033

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1087

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1078
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

241
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1049
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

813
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

685
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2912
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4413
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18406
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

263
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

326
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

635
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

737