У селищі Солотвин Богородчанського району рятувальники провели комплексне профілактичне відпрацювання

 

/data/blog/99578/9a07fce54bebfd658181194e412fdfa7.jpg

 

Зростання кількості пожеж на Івано-Франківщині змусило представників відповідних служб та відомств ще інтенсивніше взятися за навчання населення правил безпеки життєдіяльності у побуті.

 

На Прикарпатті за ініціативи Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області створено спеціальні рейдові групи, до складу яких входять працівники місцевих державних організацій, рятувальники, представники територіальних громад, органів внутрішніх справ, комунальних служб, громадських організацій, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ТУ ДСНС.

 

Рейдові групи здійснюють подвірні обходи громадян у тих населених пунктах області, де вогонь господарює найчастіше. 16 лютого таке ось комплексне відпрацювання пройшло у селищі Солотвин Богородчанського району. На захід запросили і представників засобів масової інформації, адже проблема важлива і потребує якнайширшого висвітлення.

 

Солотвин належить до найдавніших поселень Прикарпаття. Вперше згадується у Галицькому літописі XII століття.

 

Землі між Карпатами і Золотою Бистрицею тоді належали боярському родові Доброславичів, які й збудували в урочищі Золочівське замок з оборонними вежами і місто Краснопіль.У містечку розвивалися різні промисли: ткацтво, шевство, столярство, кушнірство, ковальство. Але найбільш прибутковим на той час був видобуток солі на околицях. Розвиток соляного промислу став підставою для того, що Краснопіль у 1658 році перейменували на Солотвин. Герб на печатці містечка за своєю символікою належав до тогочасних «соляних» міських гербів Прикарпаття: дві діжки солі, над якими три грудки солі.

 

Солотвин зазнав кілька загарбницьких набігів кримських татар, зокрема, 1676 року.Тепер же на його мешканців - як і на інших жителів Богородчанщини, - чигають геть інші небезпеки: уже з початку 2016 року на території району виникло 11 пожеж. Селище Солотвин було обрано для проведення такого важливого і дієвого профілактичного заходу, як комплексне відпрацювання, адже кількість його мешканців сягає майже 4 тисяч.

 

Коротка інструктивна нарада у селищній раді – і декілька груп, до складу яких входили рятувальники, соціальні працівники, спеціалісти УЕГГ ПАТ «Івано-Франківськгаз» і РЕМу, місцеві депутати розійшлися вулицями селища, аби відвідати оселі солотвинців та розповісти їм про безпечне життя.

 

Звісно ж, шлях таких рейдових груп стелився насамперед до помешкань найнезахищеніших перед вогняною стихією категорій населення: одиноких та перестарілих громадян, багатодітних сімей. Рятувальники вели з людьми роз’яснювальні бесіди та роздавали застережливі листівки, здійснювали детальні обстеження протипожежного стану їхніх осель, вказували на виявлені недоліки і давали поради, як найдоцільніше їх виправити.

 

Не усі теперішні мешканці Солотвина можуть як слід подбати про належний стан власних електро- та газових господарств. Фахівці Управління експлуатації газового господарства вказували людям на відсутність вентиляції, розміщення газових колонок та конвекторів не у спеціально відведених для цього приміщеннях, електрики ж звертали увагу громадян на перевантаження електромереж великою кількістю споживачів. Основна частина житлового сектору села – хати, збудовані у 60-70 роках минулого століття, тож проводка розрахована максимум на телевізор.

 

Працівники пожежно-рятувальної служби також надали селянам кваліфіковані поради щодо правильної експлуатації пічного опалення: перед початком та після опалювального сезону прочищати димарі, білити комини та робити навколо них спеціальну обмостку.

 

Мешканці Солотвина дуже привітно зустрічали візитерів, уважно слухали їх та читали спеціальні застережливі листівки. Люди запевняють: правил життєдіяльності у побуті дотримуються неухильно, адже розуміють, якого лиха може завдати неконтрольований вогонь. Їм розповідали про правила поводження з вогнем у побуті, переконували, що іноді навіть невдало загашені цигарка чи сірник можуть призвести до фатальних наслідків. Особливу увагу селян звертали на неприпустимість спалення сухої трави під час господарювання на присадибних ділянках.

  

Схожі відпрацювання уже незабаром будуть проводитися і у інших населених пунктах області. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей по-справжньому безпечним.

  

Того дня рятувальники відвідали і старшокласників Солотвинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей». Вони провели для них тематичний урок безпеки. Підліткам пояснили, чому настільки важливо дотримуватись усіх правил безпеки життєдіяльності, розповіли про пожежно-рятувальну службу Прикарпаття, наголосили на небезпеці вибухонебезпечних предметів, особливо у теперішній час.

  

"Такі комплексні відпрацювання, без сумніву, дають надзвичайно велику користь для громади села", запевняє голова Солотвинської селищної ради Роман Боднарчук .


16.02.2016 802 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

262
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2899
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21055
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1966
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1341 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2352

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

684

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2130

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

811

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1399
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

129
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

460
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

990
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

131
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

744
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

731
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8204
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

806 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

868
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2159 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

811