У Росії понад 10 000 випадків коронавірусу за добу, проблеми Путіна посилюються

Москва (CNN) Росія повідомила про 10 633 нових випадків коронавірусу в неділю, це вже четвертий рекордний одноденний приріст, що стає головним болем для президента Володимира Путіна.

Загальна кількість випадків в країні зараз становить 134 687, сьоме місце за чисельністю у світі.

В цей час зафіксовано 1280 випадків смерті, повідомляють у інфоштабі боротьби з коронавірусом в країні, додаючи, що близько 50% випадків протікають безсимптомно. У Москві найскладніша ситуація по країні, більш ніж половина з зареєстрованих випадків.

Минулого тижня Росія продовжила термін ізоляції до 11 травня. "Щоденний приріст випадків порівняно стабілізується, але це не повинно нас заспокоїти, ситуація все ще дуже серйозна", - сказав Путін. "Пік ще нас чекає. Ми зіштовхнемося з новою і виснажливою фазою пандемії ... смертельна загроза вірусу залишається".

Серед медичних працівників країни зростає невдоволення після того, як два десятки лікарень довелося закрити на карантин, і багато лікарів захворіли. Російські незалежні засоби масової інформації та неурядові організації повідомили про анонімні прохання від обурених медичних працівників, які заявили, що працюють на "передовій" без належного захисту, і що бюрократія коштує життя.

У четвер, коли кількість випадків сягнула понад 100 000, прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін з'явився на державному телебаченні, повідомивши Путіну у режимі відеоконференції, що він має позитивний тест на вірус. Це відбулося на наступний день після того, як Мішустін заявив, що "неможливо вказати точну дату" для зняття карантинних обмежень щодо Covid-19 в Росії, включаючи відкриття кордонів країни.

У суботу китайське місто на кордоні з Росією опублікувало повідомлення про запобігання надзвичайним ситуаціям проти епідемій, яке закрило всі ресторани, "до подальшого повідомлення", згідно з даними про державні відеоспостереження в Китаї.

Внаслідок переміщення з міста Харбін у провінції Хейлунцзян, коли інші провінції Китаю почали скасовувати карантинні заходи блокування, у Хейлунцзяні відбувся спалах місцевого передавання коронавірусу.

Нещодавно китайські органи охорони здоров'я простежили десятки випадків інфікування з одного рейсу, який прибув до Шанхая з Москви 10 квітня. Хвиля випадків у місті Суйфенхе, на кордоні з Далеким Сходом Росії, значною мірою приписувалась громадянам Китаю, які поверталися з Росії.

Міністерство оборони Росії повідомило про спалах серед своїх співробітників, курсантів та цивільних службовців. З’явилися повідомлення про випадки Cоvid-19 у військових академіях по всій країні, в тому числі серед військовослужбовців, які брали участь у московських репетиціях до параду до Дня Перемоги 9 травня.

Ще в березні Путін висловив впевненість у відповіді свого уряду на зростаючу глобальну кризу, запевнивши своїх громадян, що ситуація "контролюється" завдяки заходам раннього втручання. 1 квітня російський президент зіграв роль міжнародного рятувальника, відправивши навантаженні допомогою літаки в аеропорт Джона Ф. Кеннеді в Нью-Йорку.

Але до 13 квітня настрій змінився. "У нас багато проблем", - сказав Путін на відеоконференції. "Немає чим похизуватися, і ми не повинні зменшувати наш захист, бо загалом, як кажуть наші спеціалісти, ми ще не перейшли пік епідемії".

Як зазначила Тетяна Становая, незалежний експерт з Московського центру Карнегі, пандемія підкреслила відокремленість Путіна від пересічних росіян, оскільки він не зміг розробити відповідний план дій або виявити достатньо співпереживання, передавши завдання накласти найсуворіші обмеження Сергію Собяніну, меру Москви.

за матеріалами CNN


04.05.2020 1747
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2824
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20966
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1923
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3996

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2105

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

53
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

55
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

710
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795