У прикарпатському коледжі, який двічі обвалювався, знову навчатимуться діти

Коломийський економіко-правовий коледж, у якому стався обвал стіни, розпочне навчальний рік за давно затвердженими навчальними планами та із повною чисельністю студентів, запевняє директор коледжу Роман Гарат. 

“Кількість приміщень достатня для повноцінного навчального процесу, до початку навчання запрацює нова їдальня. Ось тільки доведеться якось обходитися без актового залу, який був величезним”, пише Фіртка з посиланням на Дзеркало медіа.

Торік у травні стався обвал центральної частини фасаду будівлі навчального закладу. Ніхто не постраждав. Цьогоріч на початку червня осіла дахова покрівля над зруйнованим вже фасадом. Тепер будівельники працюють над зачисткою стін, які постраждали.

“Коли ж почнеться відбудова – сказати важко, – каже директор. – Міністерство освіти пообіцяло якнайшвидше виділити кошти. Частину грошей для поточних будівельних робіт ми вже отримали й освоюємо”.

Директор коледжу показав журналістам “Дзеркала” проектно-кошторисну документацію на відбудову корпусу, в якій описано всі необхідні для використання будівельні матеріали. На думку директора, раніше було прогавлено помилку будівельників у використанні матеріалів при зовнішньому утепленні стін, внаслідок чого стіни відсиріли й не витримали навантаження. Зрештою, ким, коли і де була допущена похибка, стане ясно після завершення кримінального провадження.

Щодо безпечності проведення навчального процесу, то вона доведена висновками державного підприємства “Карпатський експертно-технічний центр держпраці”, який провів технічне обстеження будівельних конструкцій тієї частини коледжу, яка не постраждала. У звіті чітко сказано, що та частина надійна й безпечна в експлуатації. Аварійна ж частина будівлі ізольована, туди прохід заборонено для студентів і для персоналу.

Коломийський економіко-правовий коледж є структурним підрозділом Київського національного торгово-економічного університету. Територія коледжу і сама споруда належить університету. Є державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Це означає, що місто Коломия жодних нормативних важелів упливу на коледж не має. Отже за життєдіяльність закладу місто не несе жодної відповідальності. Так журналістові “Дзеркала” й пояснив заступник міського голови Володимир Бойцан.

А от щодо дозволів на проведення навчального процесу, тут існує плутанина. Раніше “зелену вулицю” мусили давати різні контролюючі служби. Від 2013 року більшість перевірок відмінено. Залишилася перевірка на протипожежну безпеку. За словами начальника Коломийського міськрайонного відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій Ігоря Вацика, коли стався обвал, ця служба заборонила експлуатацію приміщення.

“Після того до нас ніхто з коледжу не звертався”, – сказав нам по телефону пан Вацик. А ось директор коледжу Роман Гарат каже інакше, а для підтвердження своїх слів показує припис коломийських еменесників, датований квітнем 2018-го, у якому вказано на незначні порушення, які треба виправити. Отже, перевірка таки була – планова. Суттєвих порушень – не виявила. Дирекція обійшлася символічним штрафом у сумі 50 гривень.

Читайте також:

За фактом руйнування будівлі прикарпатського коледжу розпочато кримінальне провадження

За версією слідства обвал у прикарпатському коледжі міг виникнути через знесені несучі стіни під час ремонту (відео)


27.08.2018 892
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

615
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3201
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21320
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2106
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1595 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2474

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

405

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

276

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

863

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2267
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

287
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

565
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1110
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

269
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

886
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

855
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

768
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8346
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

429
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1256 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2289 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

977