
У зв'язку із законодавчими нормами в частині суттєвого збільшення розміру шкоди (до 1,9 млн грн), за наявності якої настає кримінальна відповідальність за незаконну рубку, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників впродовж першого півріччя зменшилася кількість скерованих до суду.
З початку 2019 року розпочато 23 кримінальні провадження у сфері охорони лісових ресурсів. Про це під час пресконференції повідомив прокурор Івано-Франківської області Олександр Стратюк, пише Фіртка.
До суду скеровано шість обвинувальних актів (3 - щодо незаконного експорту деревини, 2 - щодо незаконних порубок лісу, 1 - щодо виконання службових обов'язків стосовно забезпечення охорони лісу).
Впродовж першого півріччя цього року судами розглянуто 17 кримінальних проваджень у сфері лісокористування: 3 кримінальні закрито у зв'язку із закінченням строків давності, 14 — у зв'язку з набранням чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.
Крім цього, у зв'язку з набранням чинності закону, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння , вчинене особою, у поточному році на стадії досудового розслідування закрито 91 кримінальне провадження про злочини вказаної категорії України).
Варто додати, 25 квітня цього року народні депутати 241 голосом підтримали законопроект, який захищає українські ліси від знищення. Таким чином розмір істотної шкоди знизили з 2 млн до 20 тис. грн. Відтепер, якщо хтось у лісі незаконно зріже кілька дерев, – це вже кримінальна відповідальність.
Читайте також:
Директора Департаменту охорони здоров'я ІФ ОДА підозрюють у нищенні лісу (фото)