Директора Департаменту охорони здоров'я ІФ ОДА підозрюють у нищенні лісу (фото)

Проблема незаконної рубки лісів на Прикарпатті залишається незмінно однією з найбільш актуальних. Рубки завдають значної шкоди природі, державі та місцевим мешканцям. Втім не зважаючи на наслідки, ними не гребують й місцеві чиновники.

У квітні 2019 року на території Державного підприємства «Івано-Франківський ЛГ», що розташоване в північно-східній частині Івано-Франківської області на території трьох адміністративних районів Тисменицького, Тлумацького, Надвірнянського та Івано-Франківська  зафіксували рубку дерев.

Як стало відомо Фіртці з власних джерел, тут було знищено пів сотні дубів, діаметром від 20 до 60 см.

Дана ділянка межує з кооперативом «Садівницьке товариство «Пролісок», яке розташоване в урочищі Дем’янів Лаз.

На території цього кооперативу розміщена приватна ділянка Миколи Селезінки, де також здійснили незаконну порубку 9 грабів, діаметром від 10 до 15 см, які росли там 26 років. Крім цього, на приватній землі викорчували два кущі ліщини діаметром від 30 до 40 см.

На думку членів кооперативу до обох вирубок причетний Микола Стовбан, який є директором Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Згідно з декларацією Миколи Стовбана йому належить земельна ділянка загальної площею 1200 м2.

У розмові з батьком Миколи Стовбана Микола Селезінка отримав відповідь, що дерева заважали проїзду машин для будівництва дачі його сина. Мовляв, на порубку він отримав згоду голови правління обслуговуючого кооперативу В. Сингаєвського. Проте Сингаєвський зазначив, що дозволяв підрізати тільки гілля, яке звисало на дорогу.

З цього приводу члени кооперативу звернулись до Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Начальника поліції та міського голови Івано-Франківська, з проханням провести перевірку щодо незаконної порубки дерев та кущів.

У виконавчому комітеті Івано-Франківської міськради на звернення Миколи Селезінки роз’яснили, що сектор нагляду муніципальної інспекції з благоустрою, як структурний підрозділ Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою уповноважені складати протоколи про адмінправопорушення за ст. 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів).

За чинним законодавством незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників згідно ст. 65 КУпАП кваліфікується, як адміністративне правопорушення. За це передбачений штраф від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, яка заподіяла істотну шкоду, вважається кримінальним правопорушенням згідно ст. 246 ККУ.

За це передбачається штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років чи позбавленням волі на той самий строк.

Через знищені дерева та кущі на приватній ділянці франківця у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради порадили звертатись до суду.

«Щодо порубки дерев на приватній ділянці повідомляємо, відповідно до ст. 154 Земельного кодексу України органи виконавчої влад та місцевого самоврядування без рішення суду не мають права втручатись у здійснення власником повноважень щодо володіння, користування і розпорядження належною йому земельною ділянкою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов’язки чи обмеження.», - йдеться у відповіді виконкому на звернення.

Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення містян, членів садового товариства «Пролісок» Д. Довзія, Ю.Тачинського, А.Маркова з приводу неправомірних дій Миколи Стовбана, що полягає у незаконній порубці дерев, розташованих на території садового товариства відправило в Івано-Франківське управління захисту економіки, для проведення перевірки та прийняття рішення.

Про це Миколі Селезінці повідомили 17 травня цього року в Івано-Франківському відділі поліції.

Після цього у червні цього року Державна екологічна інспекція Карпатського округу провела позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду в урочищі «Дем’янів Лаз» квартал №33, виділ 12 Ямницького лісництва ДП «Івано-Франківське лісове господарство».

Зокрема, на території лісництва виявили незаконну рубку, 69 пнів дерев різних порід, в об’ємі 38,33 м3. Шкоду, завдану лісу, оцінили у 321 155, 66 гривень.

Працівники державної лісової охорони ДП «Івано-Франківське лісове господарство» склали акт огляду місця вчинення правопорушення, який направили до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП в області. Поліція має встановити правопорушників, які скоїли незаконну рубку та притягнути їх до відповідальності.

Івано-Франківський відділ поліції ГУНП повідомив про початок досудового розслідування за кримінальним провадженням. Відомості щодо нього внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно з заявою ДП «Івано-Франківського лісового господарства» за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 246 Кримінального Кодексу України.

Фіртка звернулась за коментарем безпосередньо до Миколи Стовбана.

«На території, де знаходиться моя дача вирубки не проводилось. Питайте тих людей, які це кажуть. Не маю що сказати по цьому питанню. До мене особисто ніхто не звертався. Я не знаю про це, перший раз про це від вас почув. Я до того ніякого відношення не мав, я не знаю ні про що. Щоб вас не було введено в оману», - прокоментував Микола Стовбан.

Згідно закону у сфері охорони довкілля вживати заходи щодо своєчасного виявлення та ефективного розслідування кримінальних правопорушень у лісовій сфері, встановлення винних осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих державі збитків повинна прокуратура.

Зокрема за минулий рік на Прикарпатті було завершено досудове розслідування у 90 кримінальних провадженнях цієї категорії.

З них: 4 – за фактами вчинення злочинів службовими особами лісогосподарських підприємств, 2 – щодо незаконного експорту деревини та 84 – за фактами незаконних рубок лісу.

Такі цифри наводив у звіті про роботу прокурора Івано-Франківської області про результати діяльності органів прокуратури області за 2018 рік. 

З початку 2019 року розпочато 23 кримінальні провадження у сфері охорони лісових ресурсів. До суду скеровано 6 обвинувальних актів (3 – щодо незаконного експорту деревини, 2 – щодо незаконних порубок лісу, 1 – щодо неналежного виконання службових обов’язків стосовно забезпечення охорони лісу).

Таку статистику оприлюднили у пресслужбі прокуратури щодо роботи в цій галузі.

У закінчених кримінальних провадженнях указаної категорії встановлено близько 220 тис. грн збитків, спричинених кримінальними правопорушеннями, із яких 27 тис. грн відшкодовано під час досудового розслідування, питання відшкодування решти суми збитків вирішується в порядку цивільного судочинства.

Впродовж першого півріччя цього року суди розглянули 17 кримінальних проваджень у сфері лісокористування: 3 кримінальні провадження закрито у зв’язку із закінченням строків давності, 14 – у зв’язку з набранням чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

Станом на 16 липня у провадженні слідчих підрозділів територіальних органів поліції перебувають 32 кримінальні провадження за фактами кримінальних правопорушень, учинених у вказаній сфері, з яких 11 – щодо незаконного експорту деревини, 9 – щодо незаконних порубок лісу, 12 – про вчинення службових злочинів у сфері охорони лісових ресурсів.

Фотогалерея


06.08.2019 9339 2
Коментарі (2)

Кіндрат 2019.08.14, 20:27

Микола Стовбан дійсно нічого не знає.Він не знає як без рішення обласної ради призначили на посаду  директора Коломийського медколеджу,не знає як без  укладення контракту з обласною радою працює головний лікар обласного бюро медико-соціальної експертизи М.Кулаєць,не знає хто спалив машину доктору Олегу Атаманюку,не знає чи брав відкати при закупці медобладнання.А тому треба пану Миколі поміняти прізвище на Незнайко.

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717