Директора Департаменту охорони здоров'я ІФ ОДА підозрюють у нищенні лісу (фото)

Проблема незаконної рубки лісів на Прикарпатті залишається незмінно однією з найбільш актуальних. Рубки завдають значної шкоди природі, державі та місцевим мешканцям. Втім не зважаючи на наслідки, ними не гребують й місцеві чиновники.

У квітні 2019 року на території Державного підприємства «Івано-Франківський ЛГ», що розташоване в північно-східній частині Івано-Франківської області на території трьох адміністративних районів Тисменицького, Тлумацького, Надвірнянського та Івано-Франківська  зафіксували рубку дерев.

Як стало відомо Фіртці з власних джерел, тут було знищено пів сотні дубів, діаметром від 20 до 60 см.

Дана ділянка межує з кооперативом «Садівницьке товариство «Пролісок», яке розташоване в урочищі Дем’янів Лаз.

На території цього кооперативу розміщена приватна ділянка Миколи Селезінки, де також здійснили незаконну порубку 9 грабів, діаметром від 10 до 15 см, які росли там 26 років. Крім цього, на приватній землі викорчували два кущі ліщини діаметром від 30 до 40 см.

На думку членів кооперативу до обох вирубок причетний Микола Стовбан, який є директором Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Згідно з декларацією Миколи Стовбана йому належить земельна ділянка загальної площею 1200 м2.

У розмові з батьком Миколи Стовбана Микола Селезінка отримав відповідь, що дерева заважали проїзду машин для будівництва дачі його сина. Мовляв, на порубку він отримав згоду голови правління обслуговуючого кооперативу В. Сингаєвського. Проте Сингаєвський зазначив, що дозволяв підрізати тільки гілля, яке звисало на дорогу.

З цього приводу члени кооперативу звернулись до Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Начальника поліції та міського голови Івано-Франківська, з проханням провести перевірку щодо незаконної порубки дерев та кущів.

У виконавчому комітеті Івано-Франківської міськради на звернення Миколи Селезінки роз’яснили, що сектор нагляду муніципальної інспекції з благоустрою, як структурний підрозділ Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою уповноважені складати протоколи про адмінправопорушення за ст. 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів).

За чинним законодавством незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників згідно ст. 65 КУпАП кваліфікується, як адміністративне правопорушення. За це передбачений штраф від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, яка заподіяла істотну шкоду, вважається кримінальним правопорушенням згідно ст. 246 ККУ.

За це передбачається штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років чи позбавленням волі на той самий строк.

Через знищені дерева та кущі на приватній ділянці франківця у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради порадили звертатись до суду.

«Щодо порубки дерев на приватній ділянці повідомляємо, відповідно до ст. 154 Земельного кодексу України органи виконавчої влад та місцевого самоврядування без рішення суду не мають права втручатись у здійснення власником повноважень щодо володіння, користування і розпорядження належною йому земельною ділянкою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов’язки чи обмеження.», - йдеться у відповіді виконкому на звернення.

Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення містян, членів садового товариства «Пролісок» Д. Довзія, Ю.Тачинського, А.Маркова з приводу неправомірних дій Миколи Стовбана, що полягає у незаконній порубці дерев, розташованих на території садового товариства відправило в Івано-Франківське управління захисту економіки, для проведення перевірки та прийняття рішення.

Про це Миколі Селезінці повідомили 17 травня цього року в Івано-Франківському відділі поліції.

Після цього у червні цього року Державна екологічна інспекція Карпатського округу провела позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду в урочищі «Дем’янів Лаз» квартал №33, виділ 12 Ямницького лісництва ДП «Івано-Франківське лісове господарство».

Зокрема, на території лісництва виявили незаконну рубку, 69 пнів дерев різних порід, в об’ємі 38,33 м3. Шкоду, завдану лісу, оцінили у 321 155, 66 гривень.

Працівники державної лісової охорони ДП «Івано-Франківське лісове господарство» склали акт огляду місця вчинення правопорушення, який направили до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП в області. Поліція має встановити правопорушників, які скоїли незаконну рубку та притягнути їх до відповідальності.

Івано-Франківський відділ поліції ГУНП повідомив про початок досудового розслідування за кримінальним провадженням. Відомості щодо нього внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно з заявою ДП «Івано-Франківського лісового господарства» за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 246 Кримінального Кодексу України.

Фіртка звернулась за коментарем безпосередньо до Миколи Стовбана.

«На території, де знаходиться моя дача вирубки не проводилось. Питайте тих людей, які це кажуть. Не маю що сказати по цьому питанню. До мене особисто ніхто не звертався. Я не знаю про це, перший раз про це від вас почув. Я до того ніякого відношення не мав, я не знаю ні про що. Щоб вас не було введено в оману», - прокоментував Микола Стовбан.

Згідно закону у сфері охорони довкілля вживати заходи щодо своєчасного виявлення та ефективного розслідування кримінальних правопорушень у лісовій сфері, встановлення винних осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих державі збитків повинна прокуратура.

Зокрема за минулий рік на Прикарпатті було завершено досудове розслідування у 90 кримінальних провадженнях цієї категорії.

З них: 4 – за фактами вчинення злочинів службовими особами лісогосподарських підприємств, 2 – щодо незаконного експорту деревини та 84 – за фактами незаконних рубок лісу.

Такі цифри наводив у звіті про роботу прокурора Івано-Франківської області про результати діяльності органів прокуратури області за 2018 рік. 

З початку 2019 року розпочато 23 кримінальні провадження у сфері охорони лісових ресурсів. До суду скеровано 6 обвинувальних актів (3 – щодо незаконного експорту деревини, 2 – щодо незаконних порубок лісу, 1 – щодо неналежного виконання службових обов’язків стосовно забезпечення охорони лісу).

Таку статистику оприлюднили у пресслужбі прокуратури щодо роботи в цій галузі.

У закінчених кримінальних провадженнях указаної категорії встановлено близько 220 тис. грн збитків, спричинених кримінальними правопорушеннями, із яких 27 тис. грн відшкодовано під час досудового розслідування, питання відшкодування решти суми збитків вирішується в порядку цивільного судочинства.

Впродовж першого півріччя цього року суди розглянули 17 кримінальних проваджень у сфері лісокористування: 3 кримінальні провадження закрито у зв’язку із закінченням строків давності, 14 – у зв’язку з набранням чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

Станом на 16 липня у провадженні слідчих підрозділів територіальних органів поліції перебувають 32 кримінальні провадження за фактами кримінальних правопорушень, учинених у вказаній сфері, з яких 11 – щодо незаконного експорту деревини, 9 – щодо незаконних порубок лісу, 12 – про вчинення службових злочинів у сфері охорони лісових ресурсів.

Фотогалерея


06.08.2019 9292 2
Коментарі (2)

Кіндрат 2019.08.14, 20:27

Микола Стовбан дійсно нічого не знає.Він не знає як без рішення обласної ради призначили на посаду  директора Коломийського медколеджу,не знає як без  укладення контракту з обласною радою працює головний лікар обласного бюро медико-соціальної експертизи М.Кулаєць,не знає хто спалив машину доктору Олегу Атаманюку,не знає чи брав відкати при закупці медобладнання.А тому треба пану Миколі поміняти прізвище на Незнайко.

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273